Skocz do zawartości
sPRYTny

MIERNIK PH I ZASOLENIA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to troszkę perpetum mobile miara wartości zasolenia a ph wody różnią się zawartością rozpuszczonych soli w wodzie takie urządzenie będzie działać tylko wyniki będą nie precyzyjne. Ale z drugiej strony jak błąd wyniesie 0,1 % to myślę że to nie jest takie ważne. Niech wypowiedzą się Ci co to mają.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej chyba za te pieniadze to: http://www.mminstruments.co.uk/shop/nutra-dip-6-in-1/cat_9.html

Swoja droga tez czekam na opinie.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lokop,

Faktycznie jest fajniejszy :playing

nutra_dip_with_logo_copy.jpg

Informacje o produkcie:

Nutra Dip-Meter został specjalnie zaprojektowany dla maksymalnej kontroli pomiarów. Wygodne klawiatury przed instrument posiada wszystkie przyciski potrzebne do testowania różnych funkcji.

Wykorzystania (ATC) automatyczna kompensacja temperatury, sprawia, że przez bardzo dokładny miernik temperatury sprostowanie błędów. Wyświetlane na panelu przednim pH / mV / ° C / EC / CF lub TDS czytanie podjęte przez instrument. Nutra-Dip korzysta z sieci ładowarki lub baterii. Posiada również ostrzeżenie alarmem, baterie wymagają ładowania. Akumulatory są wyposażone w licznik gotowy do pracy. Ciągłej pracy Nutra-Dip środków pH od 0-14, składników odżywczych WE: od 0,00 - 19.99EC , TDS: od 10-19990ppm, CF: od 0,0 - 199.9CF i składników odżywczych temperatury 0-100 ° C: ORP z -1999-1999 mV. Umieścić go w zbiorniku i powoływać się na to co błyskawiczne pomiaru tych sześciu czynników krytycznych. Idealny dla wielu różnych branż, w tym Hydroponics, Winerys i Pływaniu, Hobbist lub profesjonalny.

Instrumenty Nutra MM-Dip ma wszystko, czego potrzebujesz.

Czekamy na opinie :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma na wyposażeniu elektrody??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... I krawaty wiąże, usuwa ciążę :playing

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250067 Andrzej12345 :

I ma na wyposażeniu elektrody??

Elektrody są częścią zestawu

mm-2006.jpg

mm-2006%20in%20cal.jpg

Zastanawia mnie dokładność tego urządzenia, i jak często trzeba kalibrować ,wymieniać i czyścić elektrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę. Czy ktoś miał okazję pracować z tym którymś z nich?


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak często należy urządzenie kalibrować, zależy od elektrod a nie od samego urządzenia. Nie jest istotne czy to GHL, Dennerle, Lajon czy cokolwiek innego, ważne jakiej jakości podłączona jest do tego elektroda - to po pierwsze. Po drugie - konstrukcja takich urządzeń jest prosta jak budowa cepa (choć i cep można spieprzyć robiąc go z g... pardon, plasteliny :) ) i jeśli tylko jakość podzespołów użytych do jego budowy leży na jakimkolwiek poziomie, to nie powinno być również żadnych problemów.

Sławek - co masz na myśli w tym zdaniu:

- szczerze mówiąc nie zrozumiałem jego sensu. Chodzi ci o to że instrumenty pomiarowe się wzajemnie zakłócają czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym angielskim urządzeniu zastanawia co innego - jakich jednostek użyto dla EC i CF, czyli po ludzku electric conductance i conductivity factor. Zakresy wynoszą odpowiednio:

EC: 0.00 - 19.99 0.01EC ± 2% Reading

CF: 0.0 - 199.9 0.1CF ± 2% Reading

Ale, do ciężkiej niespodziewanej, w jakich jednostkach?! EC dla wody morskiej przy 35ppt zasolenia i temperaturze 25 stopni wynosi 5.302 S/m. A cF to w ogóle makabrycznie stara jednostka odpowiadająca w zasadzie 1mS/cm = 10cF... Może ktoś mi wytłumaczy, bo za głupi jestem, jaki sens ma użycie zarówno pomiaru EC i CF, skoro to de facto... to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chińczyki robią. Dla nich na przykład normalne, stosowane zamiennie na całym świecie zapisy typu 2k2 i 2,2k to NIE JEST to samo :) i potrafią na zapytanie odpowiedzieć że owszem, nie mają rezystorów 2k2 i wysłać cennik na 2,2k :)

zapis typu "2,2k" oznaczający skrót od wartości 2200, może zostać przekłamany jeśliby zgubić w druku przecinek rozdzielający obie dwójki. Dlatego w elektronice stosuje się raczej zapis 2k2, gdzie literka "k" oznaczająca "kilo" (czyli 1000) jest jednocześnie przecinkiem i mnożnikiem. No niestety czasem dla chińczyków jest to zbyt trudne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kupiłem... :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny a Ten ?

właśnie zastanawiam się jakie elektrody do tego?

np pH Weipero będzie ok ?

znacie jakiś tani i dobry:) konduktometr do pomiaru zasolenia pasujący do ARM ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki

Jak dla do mojego RM bardzo skomplikowany :).

Nutra Dip-Meter w zupełności by bi wystarczył.

Może już go ktoś nabył lub wie gdzie w Polsce można go nabyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki ja uzywam ARMa i jest ok. Elektrody pH i Redox mam AM a zasolenia kupilem Teh-System (tylko za nia jeszcze czekam).

Generalne wrazenia po kilku dniach uzywania ARMa - Super urzadzenie. A 4 gniazda z mozliwoscia sterowania nimi roznymi parametrami sa idealne do moich potrzeb.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.