Skocz do zawartości
Swirlej2

Komputer Ph firmy DENNERLE

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

Rozmawialem z Piona troche na SKYPE , kupil kompa firmy DENNERLE , mierzy PH w zakresie od ph 5 do Ph8,8

ale do kalibracji sa tylko dwa plyny i dwa pokretla ph4 i ph 7 zastanawiam sie czy ten komp jest wogole dokaldny do morskiej wody ...i czy wogole sie do morskiej nadaje ?:]

Zalozmy ze go skalibruje Ph4 i Ph 7 moze i bedzei mierzyl powyzej tych siedmiu bo zakres ma do Ph8,8 ale to jakas duza rozbieznowc gdzei ten punkt zerowy ?

Normalnie w kompach do morskiego gdzei kalibruje sie je w zakresie Ph7 i Ph 9 aby uzyskac (tzw punkt zerowy ) to rozumie takie kompy .

A z tej instrukcji ktora podeslal Piona to wydaje mi sie ze te kompy sa glownie wykorzystywane w akwarystyce slodkowodnej :]

Nic nie kumam , to chyba tylko do slodkiej wody sie nadaje ten kompek .

Chcialem koledze pomoc a sam zdurnialem :)

On w sumie bedzie mierzyl i to wyzsze PH ale jego dokladnosc bedzie odbiegala od normy i to niezle .

Czy moze normalnei kupic plyn kalibrujacy PH 9 i go na tym plynie skalibrowac i drugim Ph7 ..?

Oj , chyba kolezka KPW bedzei Ci musial pomoc :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja ma komtroler ph z puntem kotroli przy ph 4 i 7

zakupilem plyn o ph 9 i tak ustawiam punkty kontrolne ze pokazuje mi idealnie ph przy 9 i 7 natomiat zawyza o o,4 przy ph 4 ale to nie ma przeciez znaczenia gdyz w tym zakresie ph nie mierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak walsnie myslelismy z Piona zeby zakupil plyn kalibrujacy Ph 9 i go skalibrowal .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie na czytniku mam do osiągnięcia nawet ponad 9 Ph-teorytycznie!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno dacie rade. na poczatku meczylem sie ztym kalibrowaniem pare godzin ale pozniej dochodzi sie do wprawy i ostatni raz jak kalibrowalem to zajelo mi to ok 29 minut pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut !!

to co ty robiłeś w tym czasie ??

Sprawdzałeś czy elektroniczny pokrywa sie z testami kropelkowymi ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszek nie moge wysylac do ciebie e maili ostatniego wyslalem miesiac temu i od tamtej pory blokada podasz mi swój nowy adres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylka w tekscie mialo byc 9 minut haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce juz tu kolezki `piona` calkiem dobijac ale za 300euro z kalibracja na pokretla to troche duzo, no chyba ze cos jeszcze mierzy.

Nie chcialem rowniez zbytnio zachwalac swego lajona, ale z drugiej strony czemu nie, sprzecik kolezka z chelma zrobil pierwsza klasa i za male pieniadze wiec warto o tym pisac. Cieszy mnie to rowniez, ze dalem zarobic ze stowkę komus, kto wyda ja na żywca na przyklad, a nie na berliner pils;), a moze dzieki zarobionej kasce i swej pomyslowosci nastepny jego produkt bedzie jescze bardziej innowacyjny np.

Na hobby swiat sie nie konczy, wiec warto pomyslec czasami o tym by nie kupowac na sile wszystkiego co markowe/niepolskie:)hehe

Teraz co do tematu, mysle ze pokretlem ph4 regulujesz rowniez bufor9, a ph7 tym co dotychczas, elektroda zamiast buforu4 rozpozna bufor9 po odczycie ph i sie da skalibrowac maszynke, tak sadze, moj ma kalibracje elektroniczna 4-7 lub 7-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.