Skocz do zawartości
k2krzych

Proszę o poradę na temat wyboru akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeśli piszę nie na temat to przepraszam. ale nie bardzo wiem kogo tu zapytać, jak i gdzię.

Do rzeczy . Postanowiłem kupić akwarium morskie, ale mieszkam w Londynie. za jakiś czas mam zamiar wrócić do Polski, czy jest możliwość transporu ?? czy w ogóle powinienem spisać żyjątka na straty????

Kolejne pytanko to dotyczy sprzętu :

Co Wybrać??????-----nigdy nie miałem morskiego akwarium.

Na ebay- u znalazłem zestaw http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160419960887&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

wygląda fajowo, ale oczywiście to początek licytacji (interesujacy bo tani--- i dochodzi problem z transportem- mam jakieś 100km)

Poza tym do wyboru nowe zestawy:

- River Reef 94 Litre Aquarium -- około 260 funtów razem z półką

- Red Sea Max 130D -- około 700 funtów razem z półką

- Reef max -- około 400 funtów

- D&D Nano Cube 90 litre -- około 260 funtów razem z półka

- Orca Nano Reef TL550 -- około 300 funtóe razem z półką

- 28g Nano-Cube HQI -- około 430 fumtów razem z półką

Uprzejmie proszę Grono Fachowców o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na początek pytanie: po co Ci dwa wątki? Akwa zdaniem większości akwarystów czym większe tym lepsze. Nie rozumiem jak chcesz przywieść zasiedlony zestaw z mieszkańcami do Polski, skoro masz problem z dowozem 100 km. Moim zdaniem przewertuj forum sam stwierdzisz co będzie dla Ciebie najlepsze i może daj sobie chociaż kilka dni na wstrzymanie z zakupem. Pośpiech nie jest wskazany a po lekturze forum na pewno rozjaśni Ci się w głowie.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Na ebay- u znalazłem zestaw http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160419960887&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

wygląda fajowo, ale oczywiście to początek licytacji (interesujacy bo tani--- i dochodzi problem z transportem- mam jakieś 100km)

jakbys nie zauwazyl to jest aukcja i zostalo 7dni do konca, to akwa bedzie ponad f1000 kosztowalo, wiec nie napalaj sie, ja tez jestem w goracej wodzie kapany, ale posluchalem sie (moze nie do konca) morszczakow i najpierw poczytalem troszke...

jesli mieszkasz w Londynie to napisz do Grzegorza Dyzmy, nie jestem pewny, ale chyba bedzie mial akwa na handel, ale jednak za nim cokolwiek kupisz, poczytaj, ja nakupowalem badziewia i niestety musialem kupic jeszcze raz, tak jak kiedys ktos tutaj napisal: skapy placi 2x i to jest prawda, oczywiscie ja nie uwazam Ciebie za skapca, tylko jesli chcesz kupic jakies gotowe akwa a nie masz o tym pojecia to nie polecam, bo bez doswiadczenia to w ciagu tyg padnie Ci wszystko :playing

kurcze pisze jabym mial akwa z 10 lat hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ... w miedzy czasie wroc do kraju ... a potem kup cos (mam nadzieje ze wtedy bedziesz juz wiedzial co) odpowiedniego ... dlaczego koniecznie uparles sie aby kupic za granica?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jezeli planujesz powrot do Polski na przestrzeni kilku miesiecy to ja wykorzystalbym ten czas na zaglebienie sie w temat. Ogladanie baniakow, przemyslenia, pytania i wyciagniecie wniosku czego naprawde sie chce. Sprzet mozesz kupic tutaj bo wychodzi taniej.

Jezeli zakladasz ze zostaniesz tutaj ponad kolejny rok lub dwa to zakladaj akwarium. Planuj pod takim katem zebys sprzet mogl wykorzystac ponownie kiedy juz wrocisz do Polski. Samych rybek czy korali nie polecam taszczyc ze soba.

Jak sie domyslem taka przeprowadzka to tylko smochodem dostawczym wiec te 24-30 godzin trzeba liczyc. Owszem popakowac wszystko w worki, steripanowe pudelka, ale jeszcze pozostaje stres dla zwierzat, Twoj i problem z zalatwieniem dokumentow na ich przewoz. Jezeli juz przebrniesz przez to wszystko to czas na wielka akcje. Z tego co sie orientuje to firmy przewozowe licza soboe od 70p do 1f za kilogram przesylki. A z racji ze ladunek jest szczegolny to na 1f za Kg musisz sie przygotowac.

Kalkulujac tearaz ile to wszystko bedzie wazyc i koszowac taniej wyjdzie przed wyjazdem sprzedac rybki i korale, spzrzet zabrac ze soba, a nowe akwarium i zycie kupic akwarium w Polsce.

Jezeli chodzi o zestawy to one sa dla anglikow ktorzy rzadko potrafa zrobic cos samemu. Wygladaja one ladnie, ale rzadko spelnaija wymagania zwierzat i oczekiwania samego akwarysty. Po pewnym czasie wymienia sie cyrkulacje bo za slaba, odpieniacz na wiekszy bo orginalny slabo pieni albo wogole. Swiata wystarczajaca dla malo wymagajacych korali, w wiekszosci brak sumpa. Lepiej i taniej wychodzi dobrac sprzet samemu, troche majsterki i masz piekne szkielko nie liczac juz samej satysfakcji i pewnosc ze wszystko bedzie hulac jak trzeba

Gdybys mial wiecej pytan i chec mysle ze rozmowa przy piwie wiele by Ci rozjasnila

Pozdrawiam Grzesiek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.

Książki już zamówiłem i lecą z Polski.

Nie mam problemu z transportem, tylko nie wiem jak te zwiarzaczki znoszą podróże, bo ponoć wszystko bardzo delikatne ( 3 godz. w orkach będzie git?).

A od angola ze sklepu zoo właśnie słyszałem o wyspecjalizowanych firmach zajmujących się przewozem ryb i całego sprzętu za granice stąd też to pytanie o transport.

Powrót za kilka miesięcy raczej nie wypali bo już tak wracam od 2 lat niestety.

Na początek chciałem jakiegoś gotowca , żeby się właśnie pouczyć. Docelowo ( w Polsce) ma to być jakiś kolos jeśli wszystko się dobrze poukłada.

Rozumiem ,że ciężko jest doradzić jaki sprzęt wybrać. ale gdy porównuję ceny używanych nawet z całym dobytkiem w stosunku do nowych gotowców to różnica jest znaczna oczywiście na korzyść używanych. za ceny nówek z salonu mógłbym kupić z reguły 2 razy większe i to z dobytkiem.

Ale pytanie nadal otwarte. Kolosa nie chcę bo z miejscem krucho.

Gdy widzę coś takiego : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140396698972&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

znów wątpliwości : Zestaw o pojemności do 130 l czy używka??

Czy z tych zestawów co podałem da się coś polecić ?????

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na etapie marzen o akwarium morskim kupno akwarium z dobytkiem nie jest dobrym pomyslem. Jest kilka przykladow tu na forum kiedy ktos dostal akwarium jako prezent z rybkami i potem lipa bo trzeba bylo biegac do sklepu po wode bo ten ktos nawet filtra osmotycznego nie posiadal nie wspominajac juz o totalnym braku przygotowania.

Krzysiek jezeli chcesz potrenowac to na pustym akwarium. Zbierajac sprzet. Czytajac co to zywa skala, zywy piach. Jakie problemy moga wystapic i kiedy. Wszystko etapami. Zaoszczedzi Ci to wiele rozczarowan. Zakupy na ebay nie sa zlym pomyslem ale tu potrzeba troche doswiadczenia zeby nie kupic kota w worku. Ceny na aukcjach zachecaja, ale zazwyczaj szybuja w gore na moment przed zakonczeniem licytacji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dzięki za opinie.

Prawdopodobnie zacznę od zetawu, poczekam jeszcze trochę na rezultaty ankiety, choć teraz już widać, że 28g Nano-Cube HQI jest dość ceniony i ciężki do kupienia z drugiej ręki niestety.

Pytań to będzie sporo jak mniemam jak już wleję wodę, także dziękuję za zaproszenie na browca.

Może mógłbyś polecić jakiś sklep w Londku??

Jeszcze raz dziękuję .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyszto jak chcesz 'wiekszy zestaw ;-)' to sie odezwij na priv. MOze sie dogadamy :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.