Skocz do zawartości
Deka

Co w panel?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się was poradzić , co wsadzić w panel.Wymary akwa to 50x50x35..wg.planu mają być 4 komory...

Proszę o sugestie.

Z góry dzięki


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wielkosci akwarium odpuscilbym sobie komory. (strasznie ciasno) No moze dalbym jedna przegrode. W pierwszej komorze odpieniacz w drugiej pompka do obiegu, grzalka. rowniez jakis filterek na absorber, wegiel, czy polimery by sie przydal.

Bez podania rozmiaru panela ciezko zasugerowac sprzet.

Generalnie 35cm to troche za nisko.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o 10cm- jesli chodzi o szerokość panelu.A moze poprostu odpieniacz zewnetrzny...czy bedzie malo??


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za jedną przegrodą. Bardzo łatwo jest zrobić jakieś koszyki czy tam inne siatki na węgiel, spagetti czy na coś innego a bardzo trudno przesunąć wklejone szkło.

Miałem kilka sumpów i każdy kolejny miał coraz mniej przegród. Ostatni miał jedną.

Myślę, że Miniflotor da radę. Można go wspomóc wspomnianymi glonami a jak nie podoła to wtedy kombinować np. dokładając mu pompę z igłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deka masz jakis plan? Czy oczekujesz przepis na gotowca na tacy:D

Jezeli chcesz jeszcze wygospodarowac panel i zamknac sie jus w tym rozmiarze to odpuscilbym sobie panel i zapodal sobie tunze nano reefpack. Liczy sie kazdy centymetr. Jezeli 10cm szerokosci do panelu ten zestaw tez wejdzie.

Wykobinuj jakis projekt, poryj troche forum o malych akwariach i wrzuc to tutaj w temat. Wtedy zweryfikujemy:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną komorę....tzn jedna po całej szerokości akwa?


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Dzieki Dyzma


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251256 Deka :

Jedną komorę....tzn jedna po całej szerokości akwa?

Jedną przegrodę - dwie komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Apofis


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wylamie i spytam dlaczego nie sump,tylko panel?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co udalo mi sie przekonac zone na sam zbiornik...a co dopiero na drugi....takze dlatego panel:)


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo coś ją przekonywałeś:D jak masz możliwość to stawiaj sump, powiedz że to taki filtr i być musi:waving


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj w ogole panelu ja zrobilem i zaluje, lepiej dac na scianke deltec MCE600 i ewentualnie podwieszac jakis filtr jesli chcialbys zaaplikowac wegiel albo cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnetrzny panel za akwa i mam 2 przegrody oddalone tylko 4 cm od siebie. Zajmuje to malo miejsca a mimo to mieszcza sie woreczki z wkladami filtracyjnymi i sa obmywane od dolu. Uwazam, ze przy malym akwa jesli nie mozna sobie pozwolic na sump warto postawic lub ostatecznie wkleic panel.

Testowalem krotko MCE600 ale w moim zbiorniku nie zdawalo to egzaminu.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251662 lukoliczan :

nie dawaj w ogole panelu ja zrobilem i zaluje, lepiej dac na scianke deltec MCE600 i ewentualnie podwieszac jakis filtr jesli chcialbys zaaplikowac wegiel albo cos innego.

Popieram. Sam nie mam ani panela, ani sumpa. Owszem, mam widoczną pompę od odpieniacza zewnętrznego i finito. Mógłbym z resztą ją dać niżej i schować za skałami itp. Od czasu do czasu wkładam pompkę obiegową dla UV-ki i ewentualnie daję węgiel czy Rowa Antiphos w obieg na zewnątrz. A tak, to tylko wiadomo, że pompki cyrkulacyjne są w środku bo muszą być i tyle.

Nie ma sensu z panelem się bawić jeśli nie planujesz np. jakiego refugium, czy dodatkowej filtracji mechanicznej (przegrody) albo innych zabiegów. Już 100 razy lepszy jest SUMP. Ale tak jak kolega pisał i ja sam uważam, nie jest on konieczny i da się ładny zbiornik trzymać bez tego wszystkiego. Stosowanie sumpa to pop prostu większa wygoda obsługi np. takie jak. dolewki, podmianki, wsadzony odpieniacz, reaktory, miksery (wszystko schowane dzięki temu), pomiary parametrów i spore zwiększenie ilości wody w obiegu.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne nie rob sumpa anie panelu zrob sobie rafinerie w akwarium,kilka pomp,grzalka,odpieniacz,czujnik dolewki,pojemniki na wklady z weglem i pochlaniaczem na fosforany albo bio kulki,bo przeciez o to chodzi w akwarystyce morskiej zeby jak najwiecej sprzetu ogladac w akwarium:clowning


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam panowie...wszystkie sugestie wezme pod uwage.


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz mieć sumpa to panel jak najbardziej! Świetna sprawa nie wiem czemu narzekacie na panel... Jak go zrobisz z głową i nie za mały to wszystko będzie cacy. Ja mam 112l i też zamierzam zrobić panel dł. 60cm, wys, 40 i szer. 12cm . Jedna komora długości 15cm na pompę a reszta na pozostałe pierdoły czyli odpieniacz, absorber, grzałka, refugium. :D


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.