Skocz do zawartości
baddboy

bezobsługowe opróżnianie pojemnika odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

próbuję w łatwy sposób bezobsługowo opróżniać pojemnik odpieniacza.

dziurka zrobiona w komorze odpieniacza, wężyk wprowadzony do wewnątrz, pozostały wrzucony na razie do wiadra około 1 metr poniżej. Niestety woda nie spływa grawitacyjnie,,,,i zastanawiam się z jakiego powodu...może wężyk za cieńki?>

ktoś może ma podobny patent u siebie lub inny bezkosztowy pomysł?

Niestety nie potrafię wrzucić obrazka...a kiedyś nie było z tym problemu...


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziurka zrobiona w komorze odpieniacza!!! -czy chodzi ci o kubek?

może jest za mała średnica węża lub w dekielku kubka są za małe dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* za długi wężyk i zakręcony (1m) wężyk

* za mała średnica


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązać kwestię bezobsługowego mycia kubka :D ja zauważyłem ,że znacznie spada wydajność wywalania piany jak mam zawaloną nalotem rurę ,którą wydostaje się piana .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk jest standardowy akwarystyczny taki jak np. od napowietrzacza - przeszło mi przez myśl że za mała średnica, ale dziurę robiłem z boku komory odpieniacza i żal było wiercić większej.....

Wężyk ma być z założenia długi, ponieważ chciałem go wyprowadzić poza mieszkanie na balkon....


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251334 apofis :

dziurka zrobiona w komorze odpieniacza!!! -czy chodzi ci o kubek?

może jest za mała średnica węża lub w dekielku kubka są za małe dziury?

Oczywiście w kubku, źle się wyraziłem :-)na razie eksperymentuję bez pokrywki, więc kubek cały otwarty.


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedno "ale"... jak nie będzie wody w odpieniaczu tylko sam szlam to ciutek będzie jechało z kubka. Po pierwszym sztachnięciu się w sampie odechce Ci się wężyków na balkonie... hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251343 adam1203 :

jest tylko jedno "ale"... jak nie będzie wody w odpieniaczu tylko sam szlam to ciutek będzie jechało z kubka. Po pierwszym sztachnięciu się w sampie odechce Ci się wężyków na balkonie... hehe :D

Nie mówię nie, ale teraz zapodałem bio pellety i kubek trzeba opróżniać 3xdobę....a to już zaczyna być problemem...


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ścieka do butelki 5l po wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251352 apofis :

u mnie ścieka do butelki 5l po wodzie

a jakiej średnicy rurkę zastosowałeś? Większą niż standardowa brzęczykowa?


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wężyk 10-12mm tak na "oko" i takie kolanko wkleiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam odpieniacz beast 400p wiszacy kupilem go od jednego z forumowiczow i ma zamontowany w podstawie kubka zaworek i podlaczony wezyk taki jak do napowietrzacza woda z kubka scieka tym wezykiem bezproblmowo bardzo to ulatwia sprawe gdzyz nie musze odpieniacza wyciagac z sumpa zeby opruznic kubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając sump i jego lokalizację jednym z priorytetów było dla mnie maksymalne uproszczenie podmianek wody oraz pozbywania się syfu z odpieńka. W tej chwili podmianka wody to operacja na dwóch zaworach i jednej wtyczce od pompy (brak dźwigania wiader, rozlewania wody po podłodze itp.). Syf z odpieniacza idzie w ściek odrazu po wypienieniu wężykiem o śred. 10mm. Lokalizacja sumpa pozwoliła mi na zastosowanie w jego pobliżu dodatkowego syfonu umywalkowego i do niego połączyłem zrzut podmienianej wody i brudu ze skimmera.

W kubku zostaje trochę szlamu, który czyszczę może raz na miesiąc ale jest on bezwonny mimo, że odpieniacz ustawiony jest na suchą pianę. Najbardzie wali świeża produkcja ale ona bardzo szybko idzie w kanał. Dodam, że karmię bardzo często, bo 8 i więcej razy dziennie i wcześniej kubek, na bezdechu :D, musiałem opróżniać co drugi dzień . Zanim nie zmieniłem sumpa próbowałem syf z kubka kierować bezpośrednio do wiadra ale po dniu nawet niewielka ilość "kawy" śmierdziała niemiłosiernie.

Jedyna wada takiego rozwiązania to to, że nie wiadomo ile odpieniacz wywala syfu (czy więcej, czy mniej) ale za to jaka wygoda i brak przykrych zapachów :D POLECAM takie rozwiązanie.

P.S. acha zapomniałem dodać, że oprócz wygody ważną sprawą jest to, że nie grozi mi przelanie kubka i powrót syfu w obieg, co miało kiedyś parę razy miejsce :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.