Skocz do zawartości
tomiooo

włacz TVN24

Rekomendowane odpowiedzi

aleś mnie złapał za słówko :) chodziło mi o to że to katastrofa (jak to ująć) z przyczyn niezależnych, a nie czyjeś umyślne działanie = spisek/zamach/ czy jak tam kto to nazywa.

odnośnie pochówku na Wawelu - dokładnie takie samo zdanie mam jak TMK, jeszcze rano miałem nadzieję że to kaczka dziennikarska, ale teraz ....

A co jak okaże się że to on zasugerował lądawanie

nawet jak się okaże to i tak się nie ukaże

tu również trudno się nie zgodzić :/


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252638 marioromario :

Wawel ? co chyba gruba przesada

Przesada to moim zdaniem lekki eufemizm. TMK ujęła to lepiej - profanacja.

Naprawdę mierzi mnie już ta zakodowana w genach Polaków martyrologia. Doszło do tragedii, to prawda. Bezsensownie zginęli ludzie, to prawda. Każdy chyba współczuje rodzinom, to normalne. Ale to co się dzieje (znowu) to moim zdaniem gruba przesada. O tyle, o ile po śmierci Papieża reakcja narodu była uzasadniona, bo to faktycznie był wielki Człowiek, o tyle w tym wypadku, zaczyna to być już śmieszne.

Społeczeństwo, które jeszcze 5 dni temu w jakichś 60-80% uważało ś.p. Lecha Kaczyńskiego za beznadziejnego prezydenta oraz 'małego' człowieka (sam zresztą podzielałem i wciąż podzielam tą opinię), teraz wyległo na ulicę, publicznie przelewa łzy rozpowiadając wszem i wobec jaki to ten człowiek nie był wspaniały. Sorry, ale moim zdaniem tragiczna śmierć to trochę za mało, żeby z człowieka zrobić bohatera. Na traktowanie i pochówek godny bohatera narodowego trzeba sobie zapracować swoim życiem, a nie śmiercią... Wawel? Jakby zebrać do kupy zasługi całej rodziny Kaczyńskich, to nawet dla jednego by nie starczyło, żeby tam zostać pochowanym.

Abstrahuję już zupełnie od faktu, że nie wyjaśniono jeszcze przyczyn katastrofy, bo faktycznie i tak nikt nie poda całej prawdy do opinii publicznej.

Naprawdę żal, że nawet w obliczu takiej tragedii dla polityków, mediów i co najgorsze dla społeczeństwa ważniejsze jest żeby zrobić z tego dobrą szopkę medialną...


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla zmarłych to jedno, ale Kaczyński i Wawel? Może jeszcze pośmiertne miejsce w reprezentacji Polski w kosza? Szopka to mało na określenie tego, co się wyrabia, z polityka (mówiąc delikatnie) kontrowersyjnego nagły awans na narodowego bohatera. W katastrofie zginęło prawie sto osób, nie sądzę żeby ich wartość można było oceniać przez pryzmat pozycji. A już nazywanie każdej nowej budowli jedynie słusznym imieniem to jakaś kpina.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252624 TMK :

Pogrzeb na Wawelu jest dla mnie profanacją. I chyba duzo osób tak myśli. Wiem, że o zmarłych tylko dobrze,

ale teraz mi sie to jakoś przelało. Pycha, buta, żenada... Kompromitacja

A co jak okaże się że to on zasugerował lądawanie?

To faktycznie jest skandal !!!! W takich chwilach powinno zachować się milczenie i powściągliwość ale na taką głópotę człowieka krew zalewa !!!!!!! Kaczorowski rozumiem..... ale K nie rozumię. Najgorsze będzie to że

za miesiąc brat stwierdzi że musi kandydować na Prezydęta bo to jego obowiązek kontynuować wielkie dzieło.

I wszystkie babcie polecą głosować. A za rok będą się domagać beatyfikacji.

ps.

Co za kraj !!!


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawel to nie jest dobry pomysł, to jest jednak baaardzo wyjątkowe miejsce i osobiście uważa, szanując oczywiście zmarłego Prezydenta, że nie "zasłużył" się aż tak Narodowi Polskiemu aby go chować na Wawelu.

PozdrT

P.S. Sławku - Jakby Jarek tak powiedział to bym się nawet nie zdziwił, moim zdaniem SLD i PIS w ramach szacunku dla zmarłych kandydatów na Prezydenta (Szmajdziński, Kaczyński) nie powinni wystawiać nowych osób, to by było dopiero coś..... ale nie sądzę aby tak się mogło wydarzyć.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

szczerzev jak dla mnie to jestr wszystko poj... za tydzien lub dwa kazdy zapomnie i od nowa zacznie sie to samo gowno co bylo... ja juz sie nie wypowadam w tym temacie bo szkoda nerwow i w ogoile, tak jak Slawek napisal, co za kraj ehhh

niestety taka jest nasza polska, koniec mnie tu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymam - nie chciałem tego pisać ale no naprawdę nie mogę, niezależnie co sobie kto co na mój temat pomyśli. Jak Wam tak po prostu po ludzku nie wstyd? Skandalem jest Panie i Panowie to co WY tutaj wyprawiacie. Jeszcze dobrze nie ostygli ci, którzy odeszli w tak tragiczny sposób, a WY zamiast uszanować przez te kilka dni pamięć tych LUDZI w najlepszy możliwy ze sposobów - milczeniem - ludzie co wy wyprawiacie??? Pieniactwo, skakanie do ślepiów, spekulacje, wycieczki... Naprawdę nie stać Was na tą odrobinę szacunku dla ludzkiej tragedii. Zastanówcie się naprawdę bo po prostu wstyd. Tyle miałem do powiedzenia, do zobaczenia ale w innych wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem do tej tragedii, to decyzja pochówku na Wawelu... po prostu mnie rozłożyła...

#252685 marioromario :

nie przenoście nam stolicy do Krakowa!

:) w trakcie jednej (lub i więcej) relacji spod Pałacu, reporterka użyła słów:

"... Warszawiacy i Polacy..." to się jej udało.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to ują inaczej:

warszawiacy i pozostali :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus myślę że przesadzasz, nie zauważyłem żeby ktoś tu kogoś obrażał, a tym bardziej osoby tragicznie zmarłe, uważam również, że każdy ma prawo do przedstawienia swoich refleksji jeżeli nie robi tego w sposób wulgarny, a że niektóre gorsze czy lepsze, no taki Naród, tacy ludzie, jeżeli coś Ciebie tutaj bulwersuje to włącz sobie TVP1, Pospieszalski robi wywiady z ludźmi stojącymi w kolejce do grobu Prezydenta i Prezydentowej, to jest dopiero żenada, część ludzi już mówi że Kaczyńskiego zniszczyli, że mu wygrażali, wyśmiewali się z niego itd., obrażaja Komorowskiego, no to jest dopiero kąpromitajca, no i oczywiście pokazuje to TVP.

PzodrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z siedmiu grzechów głównych jest grzech pychy.

I na Wawelu się dokona.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ,wszystko wskazuje na to ,że będziemy tego świadkami :) cóś mi się wydaje ,że brat się do tego przyczynił , nie raz dawali dowód ,że uważają się za najważniejszych w kraju (my staliśmy po tej stronie ,oni... lub "sp***rzaj dziadu" itp. Z pełnym szacunkiem dla zmarłych Prezydent Kaczyński nie był wielkim polakiem ! A dla tkich zarezerwowany jest WAWEL

p.s. a nawet jak tam trafi ,to góra na parę lat.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus w pewnym sensie masz racje szacunek zmarlym nalezy sie. Ale jesli co chwile w telewzji, radiu slyszy sie zdania wypowiadane przez zwolennikow zmarlego Kaczynskiego ze dopiero ta tragedia musiala otworzyc wszystkim oczy jaki to byl maz stanu i patriota, a wrecz szydzi sie z dawnych przeciwnikow Kaczynskiego ze dopiero teraz sie o nim tak dobrze wypowidaja, to sorry ale to cos jakby szydzenie z tych co odnosza sie z szacunkiem do jego smierci. Dla mnie jest to bynajmniej bardzo prowokujace. A pomysl pochowania Kaczynskiego na Wawelu to pozostawiam bez komentarza koledzy juz to skomentowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252689 loccutus :

Nie wytrzymam - nie chciałem tego pisać ale no naprawdę nie mogę, niezależnie co sobie kto co na mój temat pomyśli. Jak Wam tak po prostu po ludzku nie wstyd? Skandalem jest Panie i Panowie to co WY tutaj wyprawiacie. Jeszcze dobrze nie ostygli ci, którzy odeszli w tak tragiczny sposób, a WY zamiast uszanować przez te kilka dni pamięć tych LUDZI w najlepszy możliwy ze sposobów - milczeniem - ludzie co wy wyprawiacie??? Pieniactwo, skakanie do ślepiów, spekulacje, wycieczki... Naprawdę nie stać Was na tą odrobinę szacunku dla ludzkiej tragedii. Zastanówcie się naprawdę bo po prostu wstyd. Tyle miałem do powiedzenia, do zobaczenia ale w innych wątkach.

Po mimo tragedji tak jak wczwśniej pisałem Wawel jest moim zdaaniem zarezerwoeany dla Prezydęta

Kaczorowskiego to on całym swoim życiem oddał chołd ojczyżnie i jemu tam sie miejsce należy, Pianie

cytuję : Zastanówcie się naprawdę bo po prostu wstyd. To prawda masz rację to jest wielki wsyd że

że osoba Prezydenta będzie pochowanan na Wawelu i to jest właśnie różnica. Rozumiem rozmiar tragesji

ale bez przesady. Wawel to Wawel i jak kolega napisał "nie przenoście nam stolicy do KKAKOWA


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to oglądając TV i słuchając różnych wypowiedzi to nie wiadomo gdzie kończą się emocje a zaczyna PR... Może Kaczyński nie był największym z Polaków, ale Panowie troszkę węgla... to też był człowiek, wiadomo że kontrowersyjny, ale człowiek. Który zginął w czasie reprezentacji swojego narodu czyli Nas, a nie w trakcie wycieczki na Bahamy... i uważam że to powinno się docenić w jakiś sposób (oczywiście jestem przeciwnikiem paranoi).


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że, czy nam się to podoba czy nie L Kaczyński na zawsze zapisał się historii. On napewno wolał by dożyc starości i byc pochowanym gdzieś na małym cmentarzu, ale stało się inaczej... tragedia jaka się wydażyła jest na skalę swiatową i napewno niemoże byc zapomniana! Może nie przez nas ale przez następne pokolenia.. Polska straciła tragicznie prezydenta i zasługuje to na pamięc, wiec wawel jest dobrym miejscem aby o tym przypominac


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252736 adamus_23_as :

Myśle że, czy nam się to podoba czy nie L Kaczyński na zawsze zapisał się historii. On napewno wolał by dożyc starości i byc pochowanym gdzieś na małym cmentarzu, ale stało się inaczej... tragedia jaka się wydażyła jest na skalę swiatową i napewno niemoże byc zapomniana! Może nie przez nas ale przez następne pokolenia.. Polska straciła tragicznie prezydenta i zasługuje to na pamięc, wiec wawel jest dobrym miejscem aby o tym przypominac

[/quote

Dobrym miejscem ? a co dokonał ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

#252736 adamus_23_as :

tragedia jaka się wydażyła jest na skalę swiatową i napewno niemoże byc zapomniana! Może nie przez nas ale przez następne pokolenia.. Polska straciła tragicznie prezydenta i zasługuje to na pamięc, wiec wawel jest dobrym miejscem aby o tym przypominac

do tego służą Powązki!!!


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawel "gości" wybitnych przedstawicieli Narodu. Jakoś - mimo Ich patriotyzmu, przywiązania do tradycji itp. - nie mogę się zgodzić z faktem, iż spoczną obok Sobieskiego, Piłsudskiego czy Mickiewicza... Tyle... Aleja zasłużonych na Powązkach jest w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o to żeby Osobe prezydenta Oprawiec w złotą ramkę tylko o to że wydażenia jakie miały miejsce zasługują na pamięc a wawel jest dobrym miejscem żeby o tym przypominac.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252744 darekkuku :

Quote

#252736 adamus_23_as :

tragedia jaka się wydażyła jest na skalę swiatową i napewno niemoże byc zapomniana! Może nie przez nas ale przez następne pokolenia.. Polska straciła tragicznie prezydenta i zasługuje to na pamięc, wiec wawel jest dobrym miejscem aby o tym przypominac

do tego służą Powązki!!!

Polska straciła tragicznie prezydenta

i to wysrarczy ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - każde miejsce jest dobre -to my mamy użyć mózgów i pamiętać... Symbolika Wawelu ma zupełnie inne znaczenie.

PS. Mój post to nawiązanie do postu adamus_23_as...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.