Skocz do zawartości
stelurka

Czarne plamy u błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Moje błazny troszkę podrosły i dostały bardzo brzydkich czarnych plamek na całym ciele. Czy da się z tym jakoś walczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to nic groźnego , zwiazane było chyba z konkurowaniem ze sobą, i raczej nic z tym nie zrobisz , gdzie o tym czytalrm już na forum


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jeśli to taki czarne kropki na skórze, to tylko pigmentacja i sama przejdzie.

Inna sprawa, gdyby to było np. ciemne zgrubienie w okolicach żołądka, ale z tego co piszesz, to chyba tylko kropki. Nic więc złego się nie dzieje, urok natury :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys cos takiego zauwazylem,jednak plamki po ok 3 miesiacach znikly.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, moje błazenki na całym ciele dostały takich czarnych plamek, na 100% jest to zmiana w pigmencie skóry, czym może to być spowodowane? Czy jest to na pewno niegroźne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale nie widziałem celu zakładania kolejnego z cyklu tematu na forum.

Od 2ch dni zauważyłem u mojego błazenka ciemniejszą plamkę w okolicy prawej płetwy. Wspomnę, że w baniaku jest sam z kilkoma ślimakami (brak innych rybek, czy skorupiaków).

Załączam jedyne zdjęcie, jakie udało mi się zrobić:

32541dd4db0c7.jpg

Na zdjęciu widać jakby miał białe kropki, natomiast jest to jedynie kwestia brudnych szyb i kiepskiego aparatu.

Błazenek zachowuje się, jak zwykle - wszędzie go pełno, ciekawski, wiecznie wygłodnialy (w sensie, że je normalnie, jak za dwóch) i ogólnie zachowaniem nie wzbudza żadnych podejrzeń. Rybka u mnie już z rok sobie pływa.

Moje pytanie, czy ta plamka to coś groźnego, czy jedynie kwestia pigmentacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewyraźne zdjecie jest ale czy z tylu ogon nie jest czasami w sluzie oblepiony czy to zludzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane starą cyfrówką i na chwilę obecną jedynym (poza komórką) aparatem, jaki mam. Rybka jest tak ruchliwa, że aparat nie nadąża robić ostrych zdjęć - to jest jedyne, które udało się w miarę zrobić przez pół godziny polowania.

To przy ogonie to rozmycie ruchu. Pytam jedynie o tą plamkę przy płetwie, tą którą pokazuje strzałka - nic poza tym się nie dzieje z błaznem (żadnych innych zmian i w zachowaniu i wyglądzie nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ta plamka jak by było ich więcej i czarne kropki to już daje do myslenia.

Edytowane przez szwed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.