Skocz do zawartości
hepatus

sztuczne koralowce do akwa z fish only

Rekomendowane odpowiedzi

widział ktoś moze coś takiego??może macie koledzy jakies foty jak one wyglądają podobno trudno je odróżnić od żywych zwierzaków ale sie nie spotkałem jeszcze z czymś takim.ciekawe co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz je kupic w www.auarius.ima.pl .

Widzialem je w tym skelpie na zywo. Jak dla mnie, laika, byly nie do odroznienia. Sprzedawca mi mowil, ze czasami szybko zarastaja glonami. Trzeba je wtedy wyjac z akwa i umyc...i po problemie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

hej

dla mnie ,to te "korale" wygladaja jak sztuczne roslinki w akwa i uwazam to za zly pomysl wsadzanie takiego i czy innego badziewia do akwa.pamietaj ,ze tu chodzi o zwierzeta morskie ,a nie popularne welonki. :) :) :)

pozdrawiam

rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem takie koralowce,tyle, że nie w aquariusie,ale ceny podobne - wyglądały tandetnie.Aż wstyd coś takiego wkładać do akwarium:yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd czy nie, jak sie one komus podobaja to czemu nie.

CYTAT:

pamietaj ,ze tu chodzi o zwierzeta morskie ,a nie popularne welonki.

A jakie to ma znaczenie dla ryb czy acropora jest zywa czy nie? One to w duszy maja.:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuczne koralowce, bezalkoholowe piwo, lalka dmuchana

WSTYD


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No piwo bezalkoholowe bym jeszcze przeżył, ale sztuczne koralowce :szok

tak na serio , co w akwarystyce morskiej jest sztuczne oprócz sprzętu hmmm,

patrząc na moje akwa widzę " SAMO ŻYCIE"

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w prawie kazdym zwyklym akwasklepie one sa, ale mi sie nie podobaja


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

MARIUSZ chodzi mi o to ,zeby sie nie przyjela wizja akwarium ,jak ma to miejsce z welonkami lub bojownikami trzymanych w kulach z kolorowymi kamyczkami,platikowymi roslinkami,itp. podobnym szitem.Nie chce ,aby takie cos mialo miejsce w przypadku morskich zwierzakow.Wtedy to hobby zejdzie na ... :) :) :)

pozdrawiam

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laikom bardziej podobaja sie sztuczne korale w akwa niz np. kamienie (dla wtajemniczonych czyt.: zywa skala), ale znajacy temat akwarysci nie wkladaja takich `kwiatkow`, podobnie jak znajacy kobiety nie dmuchaja lalek, jak to trafnie okreslil Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz zadajcie sobie pytanie na ile jesteście w stanie odtworzyć naturalne akwarium morskie czy światło w waszych akwa jest naturalne?? sól którą solicie baniaki jest też sztucznie spreparowana sztucznie utrzymujemy ph , kh ,filtry nie są naturalne tylko sprawnie zrobione,poza żywą skałą która być powinna,więc czemu nie możnaby wrzucić imitacji koralowców do akwa z fisch only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma sie ten refleks w odpowiadaniu na posty...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocne :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry pomysl! Nawet wody nie trzeba solic bo rybki z plastiku tez sa. Moznaby nawet Hepatusa poprosic o moderowanie nowego forum "Nano-PCV".

Hepatus - przestan sie wyglupiac.

Pozdrawiam tych co maja zywe korale.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet wiem jak można modelować przyrost takich koralików :wink tangit czyni cuda :) przyrost akropory na poziomie 5cm/tydzień gwarantowany !!! :)

a jak łatwo uzyskać szczepki:haha


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a fe!!!!! To ja już wolę naturalne cyjano niż te plastiki :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

next time beda sprzedawac tangit w roznych kolorach zeby przyrosty zaraz sie wlsciwie wybarwialy :)

:haha"Nano-PVC"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus

że tak zapytam offtopicznie: a po co ci korale w tanku fish-only?

Cały pic polega chyba na tym by skupić się na rybach. Pięknych i żywych rybach. Im bedzie bardziej naturalnie tym ładniej IMHO.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w pewnym sensie jest to dobre rozwiązanie dla początkujących, co chcą mieć duże akwarium i "piękne koralowce". Nalewa się wtedy wodę do dużego zbiornika, wsadza dmuchane lale, rybki, koralowce i co tam jeszcze mu się podoba i jest git. Światło i pompy ustawione na automat obecności człowieka w pokoju. Jak nie ma oglądających to akwarium "śpi". To się nazywa i oszczędność i ochrona przyrody, bo nie zabija się zwierzaków.

A tak poważnie to takie sztuczne koralowce to są dobre jak ktoś się chce pochwalić swoim "morskim zbiornikiem". Jeśli uważam, że akwarystyka morska to moje hobby, to na sztuczniaki się nie zdecyduję. Cały wic polega na obserwacji życia, a nie jego imitacji, ale może jestem w błędzie i to nie o to chodzi?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie a po co jest to forum czy nie po to aby pytać??a tu widze że większość kolegów i nawet koleżanka sie znalazła odrazu atakują i niedługo się okaże ze jestem jakiś zboczenieć bo gumowe lale wkładam do baniaków,mam wrażenie ze zamiast pomocy można sie zniechęcić do tego forum,ja tylko grzecznie pytam a tu DYM straszny,a to ze mój post wcześniejszy był po dość długim czasie to już wogóle nierozumiem wyśmialiście to ,co po niektórzy zresztą tylko,to co człowiek już nie może nigdzie wyjechać, tylko ma ślęczeć przy kompie,żle się dzieje w państwie DUŃSKIM.OJ ŻLE.JAK ZNAM TO FORUM TO POJEDZIECIE MI TERAZ PO RAJTACH HEHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus -nikt ciebie nie atakuje, ani się z ciebie nie śmieje. Nasze odpowiedzi (przynajmniej moja) to ogólne rozważania do tematu, który wywołałeś. Każdy przedstawił swoje zdanie, a co kto u siebie w domu trzyma, to nikomu nic do tego. A, że markL napomknął o dmuchanych lalach to wynik jego humoru :), który mu dopisuje i jego stylu, który jest cool.

Bardzo często ktoś wywołuje temat, a cała masa wypowiada się pozytywnie, bądź nie.

Jak wywołasz kontrowersyjny temat to się nie dziw, że masz takie odpowiedzi :)

To tak jakbyś zaproponował gołębiarzom, żeby sobie drewniane ptaszki w gołębnikach trzymali. Myślisz, że by ci przytaknęli? Wątpię :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki troche wyluzujcie kolega tylko zadal pytanie a to nie powod aby tak odrazu takie posty pisac bo to naprawde moze czlowieka zniechecic.

Pozdrawiam


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.