Skocz do zawartości
Swirlej2

Baniaczek bibik`a

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie ta ,kurde drogo tam maja,moja byla przynajmniej średnia i dałem za nia 55 zl,bardzo efektowna,wszstkim goscia niesamowidzie sie podobala,miala wyglad rasowego drpieżnika a byla niezwykle łagodna,plywalasobie dostojnie i olewala wszystko dokola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz moze dobrze ze ja pozarl-3 stopy dlugosci?moja tyle nie miala hahapotwór by mi wyrósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum Tank Size: 150 gallons

Care Level: Expert Only

no to odpada :D ale na serio bardzo ładna


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomoca 2x70W lepiej doswietlisz, ale w uzytkowaniu bedzie drozej, bo trzeba zmieniac 2 zarniki a nie jeden


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik

Obejrzalem galerie zdjec Twojego akwarium i musze powiedzeic ze jestem lekko zawiedziony , myslalem ze baniak funkcjonuje o wiele lepiej .

Cyiano tam okropnie sie dalo we znaki , najprostrze w utrzymaniu korale miekie (Lithophyton sp.) sa u Ciebie strasznie zamkniete , myslalem ze tylko na jednym zdjeciu ale widze ze na wszystkich na ktorych ich tam widac .

Akwarium nie funkcjonuje poprawnie tak jak powinno , niestety, powinienes zrobic porzadek z cyiano , ale nie tylko z cyiano bo cyiano jest objawem a przyczyn ja tam widze wiele .

I nie pisze tego pozlosci , tylko to co zobazcylem na fotkach , w sumie powinienes wyciagnac sam z tego wnioski :)

Inni troche sie znajacy bardziej, beda podobnego zdania jak obejrza galerie zdjec Twojego akwarium.

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cladielle sa pozwijane gdyz z jednej dużej własnie zrobilem 4 mniejsze.ten Lithophyton wlasmmie ptzrymalem z berlina tak ze w akwatium jest dopiero kilka dni,mam nadzieje ze po aklimatyzacji sie pieknie rozine.u mojego kolegi ktory kupil druga taka wyglada podobnie-jednak te kilkanascie godzin spedzila w samochedzie.te cyjano bakterier pojawiely sie odkad zaczalem suplementacje jodu plynem lugola 2 kropelki dziennie,terz to nic umieszcze zdjecie w galerii jakie byly wielkie w sazczytowym momenice suplemetacji ,odkad zaprzestalem dodawc lugola a robie tylko regularne podmiany cyjano znikaja i mam nadzije ze za chwile zikna cslkowicie,wniosek nie można z niczym przesadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn Lugola to raczej nie wiele tam zaszkodzil , problem lezy w czym innym .

Mowisz ze te Lithophyton`y masz dopiero od kilku dni , w to niebardzo wierze poniewaz te korale sie otwieraja po kilku godzinach od momnetu wlozenia ich do baniaka :) warunek jest jeden woda musi miec parametry w normie , sa to dosyc latwie korale w utrzymaniu , takze bardzo latwo je rozmnazac , szybko rosna i sa dosyc lane , napewno cos u Ciebie nie gra w systemie , normalnie to sie rozkladaja tak jak napisalem po powiedzmy 3 godzinkach .

Opisz jak robiesz wode , co dodajesz do tej wody , jak utrzymujesz poziom wartosci PH , KH , jakie masz swiatlo , prad wody ... itd..

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebys nie myslal ze sie Ciebie czepiam , bo nie oto tutaj wogole chodzi , i chyba nie musisz oszukiwac siebei samego :):) spojrz na te 3 zdjecia , na ktorych widac ze korale rosna na zywej skale i to od dluzszego czasu jak tylko kilka dni :)

Powiem Ci te zza chwilke co jest problemem ze sie tak Twoje Lithophyton`y poskladaly .

http://www.nano-reef.pl/datas/users/640-im002337.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/640-obraz%20024.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/640-obraz%20027.jpg

Oczywiscie wystarczy spojrzec po zywej skale i widac ze przyczyna poskladania sie tych koralowcow jest "ostry napad" cyiano .

Obejrzalem dokladnie wszystkie zdjecia i znam miedzy innymi ... przyczyne ich powstania , widzialem cyrkulacje Twojej wody na fotkach , mala pompka bodajze Aquashut zwisajaca w jednym rogu i w drugim rogu powrot wody z sumpa (to tyle ) niedostateczny ruch powierzchni wody to druga przyczyna(martwe zakamarki ) , trzecia gruba warstwa piasku koralowego (nie potrzebny usunac najelpiej calkiem jak chcesz miec ladny baniak)

Nie wiem jak ze swiatlem , ale podejrzewam ze zarnik nie wymieniany czy tez rury ,..to kilka tylko przyczyn ktore zauwazylem w twoim akwarium .

Bardzo mozliwe ze w sumpie "kisza "sie biokulki;)

Nie pisze tego pamietaj w zlosci (zebys zle niezrozumial ) tylko poto zebys wyciagnal wnioski i wyeliminowal bledy ktorych "byc mozliwe " nie zauwazasz , lub poprostu nie masz wiekszch ambicji do tego pieknego hobby , bo sa i tez tacy :) co napewno niema miejsca w Twoim przypadku :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie hehe myalalem ze opiszesz o tym karalu pol lewej,te co sa na tych linkach kupilem pod nazwa sinularia i akurat na tych zdjeciach sa rzeczywiscie zwinieteale wsatwie inne na ktorych sa w pelnej krasie.u mnie najlepszym wsakznikiem jakosci wody jest hepatus ,gdy cos sie dzieje zaraz dostaje kropek,dopiero poznie poakzuja nieprawidłowosci testy,zdjecia ktore zamiesilem sa z rózne go okresu,moge zamiscic tez takie w korym caly piasek jest w cyjano.jak zdobede pozadnego nikona pstaram sie wkleic aktualne zdjeia na ktorych cyjano juz prawie nie ma,przyznam sie ze maoje akwa pozostaje pod czujnym okiem grzegoza r.i te cyjano juz zauwazylismy dawno i na 100% wiaze je z lugolem,[chociaz na powno spryjaly temu inne czynniki] na tej jednej fotce bedzie widac ile ich bylo w czsie podawania lugola.tessty saliferta wasazuja o oprocz no3-5,fakt ze gdy te cyjano atakowaly najmocnie prametry byly gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik , plyn Lugola nei jest przyczyna püowstawania cyiano , nie stanowi tez nawet pozywki dla tych bakteri :)

Powymieniales zdjecia , ale mam gdzies u siebei czekaj Ci pokaze o ktro chodzilo , a tak dokaldnie to chodzilo o cyianobakterie :)

Pozwijane sa strasznei , ze niewaidomo czy to sinularia czy tez Lithophtyton .

No , ale jak piszesz ze masz problem pod kontrola , to sie ciesze :)

Z tym ze ja wiem swoje , nie problemem plyn Lugola tylko szereg innych .

pozdr..

drzewko.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadam sie z toba w 100% tylko chce powiedziec ze te zjecia z cyjano sa starsze,w chwili obecnej cyjano juz prawie nie ma ,problem polega na tym ze wtej chwili nie ma dzialajacego aparatu ale jak go zdobede ro postaren sie wsztawic zjdecia bez cyjano lub z mniejsz ich iloscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialempokazazdjecia zbiornika w róznych fazach nie tylko te najładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko , wierze :) zreszta nie tylko Twoj baniak opsiadlo cyiano , tez mialem swojego czasu z tym ogromny problem .

Zreszta jak wiadomo , to ta bestia potrafi sie zaklimatyzowac i zyc w najlepszych baniakach o super parametrach :/

Ps; bibik , to jak z baniaczkiem jest lepiej, to trzeba ladniejsze fotki wklejac :) :) :) co sie wyglupiasz ..? hehe;):)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie .w moim zawodzie niepowodzenia przeplataja sie scisle z sukcesami tak ze nie wstydze sie o nich mówic ,wrecz przeciwnie wole rozmyslac o bledach niz egzaltowac sie sukcesami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarystyka morska to takie hobby w ktorym raczej sie ciagle czegos uczymy i nigdy nie mozna powiedzeic do konca ze sie wszystko juz wie :)

Zreszta cale zycie sie czlowiek czegos nowego uczy i "glupi" umiera :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba ze soba jak najwiecej rozmawiac pozdrowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisales :)

pozdrowionka dla Ciebie i zonki:D

Ps ; A jezcze czy moglbym zapytac jaki zawod co sie tak przeplata ze sukcesami i porazkami ? boxer zawodowy moze ?:) hihi


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lekarz z oddzialu kardilogicznego stety lub niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używał ktos moze produktów firmy prodac?jakie macie o nich opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie uzywam ich soli, jedna podmianka na razie, nic zlego czy dobrego nie spostrzeglem


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam magnezu i strontu jak na razie tez ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam soli w 2 zbiornikach. Bez zarzutu. Mam także mikroelementy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.