Skocz do zawartości
Mr_Garden

[200L] moja solniczka....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak więc stało się, jestem mega szczęśliwym posiadaczem poniższej solniczki, akwarium zostało odkupione ok 5 dni temu od naszego forumowego kolegi Matejoza (w pełni ustabilizowane i dojrzałe), full osprzęt + skała + masa gratisów od Mateusza (jeszcze raz stokrotne dzięki Mateusz!) :) Dziś dla zbiornika był przełomowy dzień, mianowicie przyjechało do mnie 7-8kg dodatkowej żywej skały (mogłem sklecić konstrukcję-powiedzmy, że na stałe :wink: ) oraz niespodziewany prezent (miałem go kupić w przyszłym tyg.) błazenek okoniowaty. Po włożeniu skały i zrobieniu nie małego syfu odczekałem 2h (w tym czasie metodą kropelkową aklimatyzowałem rybę). Moment wpuszczenia odbył się bezboleśnie, błazenek pływa po całym akwa, pobierał już pokarm, jest wszędobylski i wszystkiego ciekawy (zwłaszcza obiektywu). Jednak od ukwiała trzyma się z daleka (tak jak pisał mi Matejoz musi się przyzwyczaić) póki co okupuje grotę :) Ułożenie skały może nie jest za szczególne, ale zależało mi na uzyskaniu miejsca dla koralowców, które muszę zacząć powoli nabywać :wink: Co do sprzętu i życia w akwa:

ZBIORNIK:

Float 8mm, 80x50x50 (dł. x szer. x wys.) w tym wbudowany panel filtracyjny.

OŚWIETLENIE:

Aqua Medic Starlight Future 150W oraz T5 24W aktynika.

FILTRACJA:

-pompa obiegowa Atman

-4 cyrkulatory

-odpieniacz weipro sa-2013

- w panelu, złoże zraszane i gąbki

i tak się to prezentuje:

img7835a.jpg

img7902q.jpg

img7892.jpg

panel filtracyjny:

img7908.jpg

wariat z definitywnym ADHD :)

img7881y.jpg

img7876.jpg


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka od odpieniacza nie wygląda za fajnie

Skieruj wylot na kratke zraszającą :)

Cyrkulacja na same twardziele chyba że dobrze ustawiłeś i miękkich nie zrywa ze skał :)

Ladny baniak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253054 zako :

Ta gąbka od odpieniacza nie wygląda za fajnie

Skieruj wylot na kratke zraszającą :)

Cyrkulacja na same twardziele chyba że dobrze ustawiłeś i miękkich nie zrywa ze skał :)

Ladny baniak :)

Dać tą gąbkę do komory filtra zraszanego? Zrobiłem tak na początku i miałem wrażenie, że odpieniacz nie pieni... ok zrobię tak na noc zobaczę co rano się uzbiera w kubku :)

Miękasy się trzymają, ale fakt muszę to trochę "rozbić po kościach" bo ukwiał tarzają niemiłosiernie :)

Dzięki za miłe słowo :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się rasowy baniak. :)

Powodzenia!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ustawienie skały :) jak na razie bardzo bardzo ładnie :) oby tak dalej

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za tydzień dojdzie 2 błazenek i krewetki lasymaty :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłeś gąbke? Jak chodzi odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253228 zako :

Przestawiłeś gąbke? Jak chodzi odpieniacz?

Tak jest prawie w "powietrzu" w komorze gdzie jest złoże zraszane, na razie nie widzę różnicy, ale za to zyskałem na estetyce. W sumie to on nie ma co pienić za bardzo ponieważ jest 1 błazenek tylko. Słup wody w odpieniaczu utrzymuje się jakieś 2-3 cm od granicy styku kubka z tubą, na razie nie wywala nic do kubka... W przyszły czwartek chyba uda mi się załatwić 2x lasymate symbiotyczną i jeszcze 1 ocellarisa wtedy zobaczymy jak kurzy :)

P.S.

Przestawiłem ukwiał, błazenek w ogóle się nim nie interesował, teraz widzę krąży wokół niego :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek, grzybki też były super :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wczoraj do akwa przybyło trochę życia... ale 1 życie odeszło... mianowicie "stary" błazenek udał się na drugi świat do wielkiej rafy popełniając samobójczą ucieczkę z akwa (znalazłem go rano na podłodze). Najprawdopodobniej po dodaniu nowych ryb, któraś musiała go w nocy wystraszyć/musnąć (przez tydzień był sam w zbiorniku i czuł się pewnie) i wystraszony powędrował ku górze... niestety trochę za wysoko... dodam, że nie mam jeszcze LED'ów nocnych i są całkowite ciemności nocą(ryba traci trochę orientacje) a szkoda bo dokupiłem mu towarzyszkę/towarzysza i chyba się polubili od pierwszego "wpuszczenia" :-P Zwierzaki jake dokupiłem to:

1x Lysmata amboinensis

1x Lysmata Wundermani

1x Amphiprion Ocellaris (został sam po samobójstwie towarzysza, za tydzień mu dokupię)

1x Synchiropus Splendinus (tego widziałem dziś może 2 razy w skałach, niestety jest bardzo bojaźliwy i nie wychodzi ze skał... także o foto jak na razie można zapomnieć)

Zakupiłem również 3 skałki z fajnymi zoathusami i jakieś tam pojedyncze grzybowieńce.

Tak się prezentuje teraz bańka:

img8363i.jpg

Sama aktynika:

img8358q.jpg

Wundermani:

img8191.jpg

Ambionensis:

img8210g.jpg

Błazenek (jest malutki ma jakieś 2-3cm):

img8237.jpg

i zoatusy :)

img8274.jpg

img8282n.jpg

img8276q.jpg

#253444 pio7 :

Fajny baniaczek, grzybki też były super :)

Dzięki, cieszę się :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemanni tak dla sprostowania ja bym się wstrzymał na razie z dodatkowymi zakupami jakie masz parametry?? po dołożeniu tych 8 kg pewnie NO3 poszło do góry ,zaczekaj aż się system ustabilizuje w okolicach 0 i wtedy dorzucaj , zrób koronę nad zbiornikiem np. ze spienionego pcv bo będziesz dużo rybek zbierał z podłogi ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze dobrze zaczales,a po wygladzie baniaka widac,ze wszystko idzie w jaknajlepszym kierunku;) zycia narazie nie dodawaj(zakup tylko koleszke dla blazna) i czekaj na pelna stabilizacje parametrow. Ulozenie skaly bardzo przyjemne dla oka i naturalne.

pozdro michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za wskazówki :)

Daimen zgadza się NO3 poszło trochę w górę, sugerujesz zrobienie tej osłonki z PCV na całej powieszchni? Czy tylko obudować boki szyb, rozumiem że mam to tylko zakaładać na noc? Obecne parametry:

NO3- 15-20

PO4- 0,1

Ca- 520

Mg- 1380

KH- 8

PH- 8,0

Dziś zrobię jeszcze test na krzemiany (wdarły mi się okrzemki na piach) Baniak funkcjonuje 2 tydzień, na skałach jest pełno życia.

Mic dzięki, tak na razie zastopowałem z dokupowaniem zwierzaków przynajmniej na miesiąc, teraz tylko na tyg. zakupie błazna. Zastanawiam się nad polimerami w tym zbiorniku, z tym że będą tu głównie miękasy i boje się, że NO3 będzie 0 co koralom się nie spodoba.


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o koronę na akwarium ,czemu tylko na noc zakładana? cały czas by była ma tak np. tomiooo , rafal19 zobacz u nich jak to wygląda w dziale nasze zbiorniki


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, ja miałem na myśli coś w stylu siateczki zakładanej na noc, nie wykluczone że tak zrobię, myślę, że 10mm PCV wystarczy do sztywnej konstrukcji. Jaką sugerujesz wysokość, 15cm starczy?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz będę robić właśnie 15 cm , zbiornik będzie 50 cm wysoki 150 długi , , wiesz żeby to też wizualnie jakoś wyglądało, ale mniej niż 10cm bym nie robił


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto właśnie chodzi, zrobię 13-15cm coś takiego chyba, że ryby mają mocniejszy "wystrzał" ??


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji, w sumie w zbiorniku zmieniło się nie wiele poza dodaniem nowych korali i zmianą w ułożeniu skały, cały czas walczę o dobre parametry, miałem już zalążki cyjano jednak szybko sobie z nimi poradziłem, regularnie czyściłem piach przez tydzień... :wink: Obecnie zbiornik się w miarę ustabilizował, jak na razie skacze mi KH teraz staram się ustalić odpowiednią dawkę Coral Bulider aby KH trzymało się na poziomie 8-9. Ogólnie myślę, że nie jest źle, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będą pływać w nim już jakieś ciekawe ryby :wink:

Parametry z przed godziny:

PH - 8.0

KH - 9

PO4- 0,2

NO3- 15

MG- 1050

CA- 430

SiO3-0

NO2-0

Fotki:

img8612y.jpg

img8628.jpg

img8543f.jpg

... i tutaj jak na razie mój ulubieniec :grin: Tak jak wcześniej było wspomniane troszkę się pospieszyłem z jego zakupem, ale chyba ma się dobrze ? :wink: Zauważyłem, że przytył troszkę, a co najlepsze wychodzi już ze skał i kładzie się na tej największej nad grotą i tak sobie spędza nawet 2h, praktycznie wcale się nie boi :):

img8590f.jpg

P.S.

Kupiłem też fajny koralowiec "niefoto", dodam zdjęcie przy następnej aktualizacji.


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokarm przyjmuje jakiś?


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259495 daimen :

a pokarm przyjmuje jakiś?

cały czas coś skubie ze skał, nie raz zapoluje na oczlika jak mu strzykawką puszczę praktycznie pod "nos" :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0286.jpg

img0390yu.jpg

img0254h.jpg

i filmik:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tego jedzenia na raz?

Akwarium bardzo fajne :D


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie temu żółtkowi lepiej by było w większym akwarium.. a ogólnie bardzo fajnie


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilon dzięki, zawsze tak karmię, korale i ryby mają uciechę, wiec po co je głodzić? :D

Daimen dzięki, już niebawem stawiam 450L także zmieni mieszkanko na 2x większe :D


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.