Skocz do zawartości
Natan

VorTech MP10

Rekomendowane odpowiedzi

8m


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana "produkcja" filmowa ;)

Kontroler:

Zbiornik:

wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepiej 2*mp10w es czy moze jedna mp40w es albo dwie mp40 w es. Mam dylemat bo przy 200l to niby mpw10 sa do 200 l a mp 40 od 200.Czyli 200 l będzie granica


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wysoko macie wortechy zawieszone od dna czy lustra wody - pytam nie bez powodu - planuję nowy zbiornik z zewnętrznym kominem na węższej ścianie i wortech pod kominem gdzieś na 15 do 20 cm od dna - nie będzie dmuchał piasku? Komin będzie dostawiony tyłem do ściany i przy takim układzie (akwarium widziane z 3 stron) tyłu wortecha nie było by widać jedynie wirnik z obudową wewnątrz akwarium - więc pod tym względem mi się podoba ta koncepcja :)

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje takie same ustawienie - ale komin na środku (20-25cm a nie po całości) - właśnie ze względu na to, że komin swoje centymetry ma - i pod spodem przy niskim akwarium już się nie zmieszczą... bo bym chciał dać je tak, że jeden 20 cm od piasku - drugi gdzieś koło 30 cm - po bokach komina... ale ustawienia finalne to już później do skorygowania

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest w 2/3 wysokości akwarium i tak ponoć najlepiej. A i tak wydmuchuje piasek na środku baniaka


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 2/3 od dna (ze względu na to że niżej są skały i korale)

wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info

Ale ja planuję troszkę inaczej go wykorzystać - komin będzie na prawie całej szerokości a w kominie 1/3 na komorę tunze co będze robić za WB a VorTech 40 ma robić za główną cyrkulację za resztę cyrkulacji miałby popracować wylot gięty z pompy obiegowej po przeciwnej stronie zbiornika. Co z tego wyjdzie to się zobaczy :) Zbiornik ok 150 do 160 cm wysoki na 55 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie :) zazwyczaj właśnie waveboxy są zastępowane vortechami

a do voretchów dodaje się np Tunze do cyrkulacji

koniecznie wstaw filmiki z testów jak odpalisz


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris wiem ale za takim rowiązaniem przemawia po pierwsze primo :) brak dużej pompy w zbiorniku a to mi się bardzo podoba (tunze będzie w kominie w oddzielnej komorze (tak jak np u Inmara) a VorTech jest malutki i nie zagraci mi zbiornika a jak ścianę wyłożyć by jeszcze ceremika z miejscem na Vortecha to już będzie całkiem cacy :) - tylko nie wiem czy ta koncepcja jednak nie polegnie w praktyce więc pytam doświadczonych :)

dziwnie :) zazwyczaj właśnie waveboxy są zastępowane vortechami

a do voretchów dodaje się np Tunze do cyrkulacji

koniecznie wstaw filmiki z testów jak odpalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem zboczony na punkcie estetyki - wszędzie...

ale uwierz mi - jak postawisz ładne akwarium (życie) - zapominasz i nie zauważasz potężnych Tunziaków przy przedniej szybie :)

także wygoda, sprawność i dobro zwierzaków najważniejsze


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis, to musisz mu zostawic bardzo dużo miejsca, bo on naprawdę "zaciąga" wodę praktycznie pod kątem prostym. To właśnie jest jego siła, że "pcha" wodę środkiem, a dookoła ta woda wraca, dzięki jednej pompie masz ruch w całym baniaku.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na mój wymiar 100/50/50 jest sens dać 4*mp10w es ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem zboczony na punkcie estetyki - wszędzie...

ale uwierz mi - jak postawisz ładne akwarium (życie) - zapominasz i nie zauważasz potężnych Tunziaków przy przedniej szybie :)

także wygoda, sprawność i dobro zwierzaków najważniejsze

Tylko, że ja będę miał dwie przednie szyby - miałem w pewnym momencie w moim baniaku (124x60x60 cm) łącznie 36000 + ok 5000 z obiegu 6 pomp cyrkulacyjnych - a teraz chcę to wszystko zminimalizować - znaczy się ilość pomp kosztem szerokiegu strumienia z jednego Vortecha 40 i jednego pudełka w komienie :)

Co z tego wyjdzie zobaczymy w praniu - jak znam życie i tak dołoże jakąścyrkulację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.