Skocz do zawartości
thomash666

Akwarium-patent

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwactwo,jak w takim akwarium rosliny przycinac,czy utrzymywac szyby w czystosci?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, pomysłowo... Ale z utrzymaniem czystości już jest gorzej ;/


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już to bo jestem zarejstrowany na tym forum.Zastanawiam się czy te ryby mają jakiś dostęp bezpośrednio do powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podanym linku, w opisie jest, że "...Ryby mogą swobodnie przepływać pomiędzy obiema częściami..." , więc jeżeli są w "dolnym akwarium to i dostęp do powietrza jest.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część opisu dotycząca czyszczenia:

- Mikołaj W. - tak, szyby czyszczę czyścikiem magnetycznym, natomiast na początku filary obrastały okrzemkami - ten środkowy także w środku, bo przepływa przez niego woda. Bardzo ciężko wsadzać tam rękę i czyścić je - pomogły ślimaki rogate - utrzymują je w czystości już kilka miesięcy - są super. Najgorzej jest z zaciekami na granicach spływającej wody - wodę mam dość twardą i z czasem na szkle powstają białe nacieki wapienne. Radzę sobie z nimi skrobakiem kuchennym do płyt grzewczych (takim z żyletką). Generalnie nie ma dużo roboty. Praktycznie bezproblemowe jest czyszczenie plaży z piasku kwarcowego i odmulanie - a to chyba sprawia normalnie więcej kłopotów niż szyby.

Jeśli chodzi o glony zielone to one rosną w miejscu największego natężenia oświetlenia - czyli u mnie na szybie zaraz pod lampą - raz na tydzień zeskrobuję je gąbką do mycia naczyń - trwa to kilka minut i nawet rąk sobie nie moczę bo to jest na zewnątrz. W akwarium w środku innych glonów niż okrzemki nie ma a z nimi radzą sobie w całości netriny.

Część opisu dotycząca przycinania:

Szyba w górnym akwarium jest od góry - od dołu jest otwarte - więc jak zegnę rękę w łokciu, to mogę ją wsadzić do środka od spodu. Ale na ogół nie ma takiej potrzeby. Rotale rosną przy samej szybie, wiec wyciągam je sobie plastikowym haczykiem (od zawieszania doniczek) i przycinam w płytkiej części, następnie wkładam spowrotem - korzenie zostają cały czas w ziemi. Paprocie tnę przy samym podłożu, a kryptokoryn i anubiasów nie przycinam wcale. Problemy mam kiedy fragment przyciętej rośliny popłynie na górę. Wtedy wkładam całą rękę do środka i łowię resztki dużą siatką do łapania ryb. W przypadku starych liści kryptokoryn czekam aż wlezą na nie ślimaki rogate - jeden wystarczy aby liść opadł na dno - wtedy go sobie wyciągam bez podwijania rękawów.

Jak by co niekturzy przeczytali do końca, głupich pytań by nie zadawali..

Przepięknie to wygląda, trzeba mieć duże ambicje na cos takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zachwycilem sie ta konstrukcja. Moze nawet poprosze autora postu abym mogl sie wprosic w odwiedziny bo widze, ze to POznan :)))

Jest to akwarium typu OPEN BOTTOM jak widac idzie tez tak zrobic z morszczyzna :)))

Efekt extra :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.