Skocz do zawartości
majestic

Początkującego pytań kilka

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu witam się ze wszystkimi morszczakami;)

Od jakiegoś (dłuższego czasu czytam to forum i nie powiem moja wiedza niebagatelnie się powiększyła niemniej jednak mam kilka pytań/wątpliwości.

Wczraj pozbyłem się mojego słodkowodnego zbiornika czym rozpocząłem realną fazę tworzenia małej rafy. Planuje:

-akwarium 100/50/50 z czego 20cm z jednej strony ma zajmować panel filtracyjny( myślałem też nad akwa 120/50/50)

-oświetlenie 150 hqi DIY + 2xt5 arktynika

-cyrkulacja jvp 101 i 102

-odpieniacz weipro 2014 plus AM 2500 na igle

-25kg skały + 18kg piachu

Teraz pytania:

1. Jaki żarnik? nepturion 14000k będzie ok??

2. Jaka arktynika??

3. Grzałka 100w?? mniejsza/większa??

4. Odpieniacz?? weipro 2014, a może coś innego?? może ktoś z forumowiczów zmajstrował by mi coś za podobne pieniądze;)

5. Pompa Am 2500??

6. Jak duży powinien być obieg wody przez panel?? 1500l/h?? więcie/mniej??

Proszę o wszelkie rady i porady za które już z góry dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. może być

ad2. SYLVANIA CORALSTAR(fiolet)actynika + AM BLUEPLUS(niebieskie)

ad3. może być

ad4. mam 2013 w 300 więc ten się nada

ad5. do weipro nie musi być igła, dałem tą pompe na obieg ale może być a do odpieńka mam heila 6520

ad6. obieg koło 1000L/H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz 2013 tak?? Mimo wszystko wole dać igłę- na bank da więcej piany;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie igla,mniej pradu pobiera i lepiej pieni,Weipro na swojej zwezce pieni cieniutko.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weipro dobrze pieni na swojej zwężce wiem bo mam i moge się na ten temat wypowiedzieć.

Na początku napędzała go OR 2500 a następnie dałem X-6520 tak żeby zobaczyć jak będzie i jest teraz lepiej niz było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli AM 2500 do weipro 2014 czy raczej mniejsza 2000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj smialo 2500,pompy igielkowe AM to stara technologia takze szalu nie ma w porownaniu np:z AB 2000/1 z wirnikiem Delteca.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślałeś może nad głębszym akw.? Ja miałem zbiornik 50 cm. i plaża wydawała mi się za wąska, a korale jak podrosły to były bardzo blisko szyby. Długość zbiornika jest bardzo efektowna także możesz zrobi dłuższe tym bardziej że masz Mieć panel jednak myślę że głębokość jest bardzo ważna ze względu na głębię zbiornika i komfort przy pracach z nim związanych.

Pozdrawiam i powodzenia.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsi- zgadzam się z Tobą w 100 procentach! Zdecydowałem sie na akwa o szerokości 50cm (powiedzmy 53cm) gdyż tyle ma komoda na której ten zbiornik stanie...Gdyby miała 60cm to i akwa byłoby tak szerokie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@ mlody_lukasz

filtracja zależy od założonej membrany w osmozie

u mnie np przy membranie 100 gdp i żywicy DI, 100 l wody to około 30 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254123 DarekB30 :

@ mlody_lukasz

filtracja zależy od założonej membrany w osmozie

u mnie np przy membranie 100 gdp i żywicy DI, 100 l wody to około 30 godzin

Nie koniecznie. Zależy to też od ogranicznika przepływu w zestawie RO jeżeli przy membranie 75 gpd mamy ogranicznik 420-450 uzyskamy bardo dobrą wodę adekwatnie przy membranie 100 gpd ogranicznik powinien być ok 550

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254129 MiQ :

nie wspominając o cisnieniu w sieci

btw jedna HQI na 100cm to nie za mało ??

Tak oczywiście masz rację ciśnienie dużo zmienia, co do oświtlenia wystarczy dla Lps

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.