Skocz do zawartości
majestic

HQI przemysłowe

Rekomendowane odpowiedzi

lampa jak lampa, żarnik musisz dobry kupić


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarnik nepturion 14000 byłby wporządku?? Może proponujecie coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam do niedawna używałem lamp przemysłowych,az sie dorobiłem akwarystycznej.

Teraz w dobie ledów lampy Hqi potaniały, może warto dołożyć i kupić używkę


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cena będzie znacznie większa... Wole zostawić więcej kasy na skałę niż inwestować w bajerancką lampę:) Skoro u Ciebie podobne konstrukcje zdawały egzamin to chyba nie będę się dłużej namyślał i ja wezmę jako pierwszy zakup mojego akwa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253488 Radek Ch :

Raczej nie - rozkład światła na odbłyśniku fatalny... Lepsza by była z odbłyśnikiem symetrycznym.

A dlaczego tak sądzisz ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

#253488 Radek Ch :

Raczej nie - rozkład światła na odbłyśniku fatalny... Lepsza by była z odbłyśnikiem symetrycznym.

Właśnie też niebardzo rozumiem co w tym niesymetrycznym układzie jest złego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość dużo ryję w temacie geometrii światła bez związku akurat z akwarystyką. Odbłyśnik niesymetryczny ma bardzo "kanciasty" rozrzut. Wyobraźcie sobie tą konkretną lampę - świeci mocno w przód, średnio do tyłu i ani ciut-ciut na boki. Nie mam pojęcia, jak to powiesić nad akwarium, gdzie najlepszy byłby jednak rozkład owalno-prostokątny w dłuższej osi.

Narysowałbym, ale akurat komp z oprogramowaniem do modelowania 3D poszedł się walić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253522 Radek Ch :

Ostatnio dość dużo ryję w temacie geometrii światła bez związku akurat z akwarystyką. Odbłyśnik niesymetryczny ma bardzo "kanciasty" rozrzut. Wyobraźcie sobie tą konkretną lampę - świeci mocno w przód, średnio do tyłu i ani ciut-ciut na boki. Nie mam pojęcia, jak to powiesić nad akwarium, gdzie najlepszy byłby jednak rozkład owalno-prostokątny w dłuższej osi.

Narysowałbym, ale akurat komp z oprogramowaniem do modelowania 3D poszedł się walić :)

ani ciut-ciut na boki ? Czy to źle ? Właśnie specjalnie brałem lampy hqi z takimi odbłyśnikami powiesiłem jedną

z symetrycznym odbłyśnikiem a druga była nie symetryczna efekt był taki że przy asymetrycznej czyściłem szyby

co dwa dni a niesymetrycznej co cztery dni. Luksometrem badałem moc światła przy przy dnie akwarium i co się okazało na środku otrzymałem 100 % mocy na bocznych ściankach po 20 %. Reasumując lampy symetryczne dają bardziej równe rozłożenie światła natomiast symetryczne powodują bardziej wąski kierunek co jak myślę możemy sobie ustawić tak jak chcemy pole oświetlenia dla korali bardziej i mniej świetlnolubnych. A z LED jest inaczej.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.