Skocz do zawartości
Swirlej2

Fungia - interesujace

Rekomendowane odpowiedzi

" Moja duza Fungia trzymam juz 3 lata w moim 240 litrowym akwarium , w przeciagu ostatnich dwoch miesiecy koral zaczal sie zmneijszac i prawie wcale pokazywac polipow , mozna bylo tez zauwazyc miejscami

tylko sam szkielet "

(po kolei widzimy zdjecia , az do procesu regenaracji korala)

fungia_regeneriert.jpgfungia_regeneriert_1.jpg

fungia_regeneriert_2.jpgfungia_regeneriert_3.jpg

[white] interesujacy sposob regenerowania Fungia

Bierzemy pol litra morskiej wody i dosypujemy lyzke stolowa cukru gronowego (glikoza) po dokladnym wymieszaniu kompiemy chora Fungia`e , odstawiamy w bezpieczne miejsce na okres pol godziny , w zaleznosci od stanu koralowca do godziny czasu .

Po takiej kompieli , ponownie wkladamy do akwarium .

[blue]( text z niemeickiej strony )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszesz o własnym doświadczeniu czy to cytat? Jeśli to

Twoja Fungia to bardzo proszę o więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest glikoza to się dowiedziałem już z pierwszego

tekstu (z niemieckiej strony). Mnie raczej chodziło o to czy masz, Swirlej2, jaieś własne doświadczenie w takiej sytuacji.

Pytam bo mam heliofungię z częściowo odsłoniętym szkieletem. Kupiłem ją jakieś 3 miesiące temu. Okazało sę,

że jest lekko uszkodzona. Od tamtej pory jej stan się pogarsza choiaż nie jest to sytuacja dramatyczna.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w leczeniu heliofungii

to proszę o podzielenie się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj pierwszego posta jeszcze raz uwazniej, to bedzeisz wiedzial , a najlepiej wykomp korala i opowiedz co sie z nim stalo:D

Zrob dokladnei tak jak opisane wyzej , nic nie ryzykujesz , jak zaczyna sie psuc to i tak pewnie zejdzie :)

No i oczywiscie przyczyna nei musi lezec w samym koralowcu , byc moze cos w systemie nie tak ...(?)

Miejsce moze mu nie odpowiadac..itd

Takze nie koniecznie odrazu go w glikoze :) na samym koncu mozna sprobowac ja juz nic nie bedzie pomagalo .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba zrobię. Był uszkodzony jak go kupiłem ale może coś w systemie nie pozwoliło mu sie zregenerować.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ten sposób wypróbowałem i działa. Pierwszą fungię kupiłem uszkodzoną a druga spadła i - efekt ten sam. Myślę że właśnie kąpiel w glikozie pozwoliła im się zregenerować i to bardzo szybko. Stężenie przybliżone, czas kąpieli 40-45 min.

Następne fungie jakie trafiały do moich zbiorników zawsze "profilaktycznie" przechodziły taką kąpiel.

Co do heliofungii to także raz kąpałem, jednak nic nie pomogło, chociaż uszkodzenie nie było duże.

Tak na marginesie to jest to wbrew temu co się pisze dość trudny koralowiec i aby nas długo cieszył musimy zakupić egzemplarz będący w naprawdę dobrej formie. To samo dotyczy goniopory i co zauważył jeden z moich kolegów koralowce te znacznie lepiej rosna w z biornikach bez odpieniacza.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka glikoza, chyba glukoza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek a nie sa to przypadkiem zdjecia puszczone w `druga` strone? Ciezko uwierzyc ze taki koralowiec, z pierwszego zdjecia (przeciez tam widac tylko szkielet, jakby zgon) moglby sie calkiem zregenerowac.

Szkoda ze nie napisales o tej metodzie z 2 miesiace temu, moze moja heliofungia by nie padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek. Fungie tak wyglądają po transporcie. Jak się zaaklimatyzują to napompuje tkankę miękka. Uszkodzeniem był ten zarośnięty "szew" gdzie szkielet przebił tkankę miękką.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znacie jeszcze jakies inne metody gojenia koralowcow to piszcie prosze , mysle ze powstal dobry dzial :)

Ps; Marek tak jak tomasz napisal ..czy jak mu tam :):)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz. Gdzie można kupić glikozę? W aptece, sklepie

spożywczym, ze "zdrową żywnością"(bardzo lubię to określenie). Podpowiedz bo chciałbym wypróbować tę metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz czesc, sugerowalem sie swoja helio, po zgonie wyglada jak ta fungia z foto 1:(, kurde a byla taka ladna.

Jak bede kupowal nastepna zaopatrze sie w te glikoze, tylko napisz gdzie to kupic, sporo ludzi jak widac chce to wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposoby gojenia koralowców to : bardzo dobre warunki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale czasami moze sie koral uszkodzic w transporcie naprzyklad i dobrze wiedzeic co nalezy zrobic (przynajmniej sprobowac mu pomoc sie odregenerowac) :)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ta glikozę otrzymuję się chyba z rozpuszczonego cukru jakiegoś tam jeśli dobrze zrozumiałem


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glukoza (glikoza), zwana także cukrem gronowym o wzorze sumarycznym C6H12O6, jest cukrem prostym, występującym we wszystkich organizmach żywych zarówno w postaci wolnej, jak i jako składnik wielu bardziej złożonych środków. I wszystko jasne.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glukoze dostaniecie w każdej aptece i w sklepach ze zdrową żywnoscią:D w aptece kosztuje kilka złotych:):):):):):):):)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to błysnąłem wiedzą chemiczną. Pomyliłem glikozę

z fruktozą-drugim cukrem w sacharozie. Dziękuję wszystkim za lekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs - znamy się?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.