Skocz do zawartości
armen

Co To ??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i identyfikacje.

Rozrosło się paskudztwo wszędzie jest tego pełno jest jakaś rybka na to lub jakąś rade jak to usunąć ???

3955-18042010043.jpg3955-18042010043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Aptazja na to to może być krewetka lysmata wurdemanni, ryba Chelmon Rostratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Acreithys tomentosus.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo woda goraca RO +kwasek cytrynowy +strzykawka z igłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254063 pikaczu2000 :

albo woda goraca RO +kwasek cytrynowy +strzykawka z igłą

tylko tego troche za dużo ma, więc zachwianie równowagi chemicznej gwarantowane :)

Ja jestem za opcja naturalnych killerów :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aiptazja,cholerstwo przeilete...moje akwa jest opanowane przez te plage i przegralem,pozostaje mnie sie przyzwyczaic chyba...stosowalem prawie wszystko,srodki chemiczne roznych firm,goraca wode,stezony wapn,rybke tomentosus,ktora zamiast zainteresowac sie "szklanymi panienkami" zainteresowala sie koralami,powodujac ich nieotwieranie sie...nie probowalem jeszcze wundermanni,gdyz nie lubie specjalnie krewetek-zlodziejek pokarmu przeznaczonego dla kogos innego,ale chyba sproboje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Aiptazji - miałem całą masę, kupiłem jedną wundermanni - po 2 miesiącach nie było śladu i nic już nie wyrosło.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz spróbuje może kupić 2 krewetki wundermanni i Acreithys tomentosus bo ta Aiptazji jest wszędzie na każdym LR :)THX ALL:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie takie przypadki aby wurdemani skubała euphylię?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem dwie wurdemanni ,ale olały sprawę nawet się nie zainteresowały za to Heniochus acuminatus dokończył temat ,na początku myslałem ze nic z tego lecz po tygodniu było po Aiptazji


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255315 michu23 :

znacie takie przypadki aby wurdemani skubała euphylię?

hej nie jestem w 100% pewnie ale u mnie chyba taka sytuacja zaszła bo zostaje jeszcze jako drugi podejrzany wieloszczet, ogólnie euphylia była poszarpana i było widać szkielet jednak po 2 dniach zaczęła wypuszczać już polipy a po 2 tygodniach wygląda jak kiedyś całkiem niedawno włsnie mailem taka akcje, wcześniej była tylko poszarpana i w przeciągu 3 dni dochodziła do siebie...ja jestem zwolennikiem tylko naturalnych środków walki z rożnymi plagami chemia to będzie naprawdę ostateczność w moim przypadku, u mnie 2 wurdemanni załatwiły koło 100 sztuk w ciągu 2 miesięcy ja jestem ich zwolennikiem jak najbardziej , kiedyś gdzieś na forum wyczytałem ze należy brać te większe okazy bo podobno są przyzwyczajone do jedzenia aptasi małe mogą ja olać


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.