Jump to content

J@cekWro

Klubowicz.
 • Content Count

  776
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Stanowice/Wrocław

Recent Profile Visitors

5226 profile views
 1. Cześć... A w sumie kilka rewolucji było ale nie jest źle Skałę przedstawiałem, trochę ryb oddałem koledze bo po 2 latach wrócił do zbiornika, trochę kupiłem nowych, czekam w sumie na dostawę kolejnych, ospę teraz przerabiam, wirki próbowałem wybić ale prawie zbiornik wysadziłem nudno nie jest. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 2. W sumie szerokość lampy taka jak zbiornika pewnie byłaby ok. U mnie wisi nad 170x80x60 ale mam jeszcze dorobione z boku belki led. Mankamenty lampy to głównie brak chłodzenia. W tej lampie T5 działają w temp. ~70 stopni. Lampa mega ciężka (coś ponad 20kg ile dobrze pamiętam), u mnie wisi już z 7 lat. Ciężko z wyciąganiem/wkładaniem plexi, która się już porysowała ale innej nie mam no i rdzewieje nieco od "szurania" plexi po obudowie przy wyciąganiu/wkładaniu. Dorobiłem wiatraki bo ta temp. nie miała sensu. ... A T5 używam Ati 6xBP +4xCP
 3. Jakich odbiorców trzeba by tam wrzucić? Było trochę skały ... Miałem 2 cegły no3 brick... Glony były zawsze. W końcu wywalilem wszystko zostawiłem tylko ryby i kilka szczepek, zwiekszylem obieg i cyrkulację żeby nawet pyłek nie miał gdzie się zaczepiec... Glonów nic nie rusza
 4. W jednym 800l wody 3 pokolce i 7 małych ryb, sps, lps, skała, piasek... I w ty jest ok... W drugim 100l wody obecnie 10 małych błazenków bez skały, kilka szczepek sps.. I tu jest mega futro na dnie i szybach. Myslalem że moze za mały obieg ale jest nawet większy niż w głównym zbiorniku, że może cyrkulacja ale jak na taki mały zbiornik mam 3 pompy, dmucha konkretnie... A glony rosną w najlepsze... Wywalam skrobie 7 miesiąc i ciagle to samo.
 5. Cześć, Od ponad 7 miesięcy mam w jednym obiegu dwa zbiorniki. Ta sama woda, to samo światło t5, duży przepływ duza cyrkulacja... Niestety w jednym jest ok, ale w drugim mega glony, brązowe gęste, długie futro. Jakos nie mam pomysłu z czego to wynika... Jakies sugestie?
 6. Hehe, póki co średnio. SPS'y przegłodzone. Podkarmiłem jednym lepiej inne i znów pociemniały. Muszę filtracje coś poprawić bo ciągle na "zerach" i nie mogę jakoś tego ogarnąć Nemki te kórte mam (25szt.) powoli rosną, ale odpusciłem z łapanie. Wakacje są a zabawa z ikrą = brak możliwości wyjazdu z domu.
 7. Cos trzeba robić żeby nie było, że ciągle to samo
 8. Tak żeby nie było, że tylko nudne patyki ...
 9. Wiesz... Reguły nie ma. Ryzyko zawsze jest będzie inaczej niż u mnie
 10. Zjada wszytsko w każdej ilość.. Co jakiś czas daje małże taką że spożywczaka w skorupie... Żeby nie było przepychania z helomonem wrzucam dwie w różnych miejscach i jest ok.
 11. Lps nie mam za wiele... Zjadł scolymie, caulastrea, tridacne z którą był kilka lat też pewnego dnia skosił. Dunki, favi, galaxea, euphyli, blastomussa, echinophyli, goniopory nie ruszył. Spsy kiedyś obgryzał ale teraz już nie. Pokolce nie robią mu różnicy on im też.
 12. A ja powiem że ten... CARIBSEA ARAG-ALIVE SPECIAL GRADE REEF SAND
 13. No ... to Diuna ma grzanie dopracowane
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.