Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, ale dla mnie to festiwal brzydkich akwarii albo zaniedbanych.

Nie chcialbym miec czegos takiego w domu a juz nie wspomne o osobach postronnych ktore pewnie by myslaly ze cos mi tam zdechlo i sie przepoczwarza :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bowa mnie to zimnowodne powaliło na kolana:)

cóż są gusta i guściki


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256265 smithpl :

Sorki, ale dla mnie to festiwal brzydkich akwarii albo zaniedbanych.

Nie chcialbym miec czegos takiego w domu a juz nie wspomne o osobach postronnych ktore pewnie by myslaly ze cos mi tam zdechlo i sie przepoczwarza :-)

Taj jak napisała TMK, są gusta i guściki :) Dla mnie jest coś ciekawego i niepowtarzalnego w akwariach zarośniętych makroglonami, nie przepadam za 'sterylnymi' sps-owiskami. To tak jak w słodkowodnej akwarystyce: jedni preferują nature aquarium z każdą rośliną przyciętą co do milimetra, inni wrzucają liście, patyki oraz syf i cieszą się z apisto.

Pozdrawiam!


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwaria w stylu amano nie mają nic wspólnego z naturą. TO STYL AKWARIUM DLA TYPOWEGO PEDANTA dla którego przykładowo 2 okruszki na dywanie to już syf...

Żaden szanujący się hodowca apistogramm nie wrzuca do akwarium syfu! Liście gałązki i szyszki olchy to nie jest SYF! To pewnego rodzaju sposób na wzbogacenie wody w substancje organiczne obecne w naturze bez których nie jest możliwe rozmnożenie wielu gatunków apisto >> sorry za offtopa >> zapraszam na forum apisto... [tam nie lubią czystych baniaków ale za to rozmnażają często trudniejsze w hodowli ryby od tych morskich]

pozdr


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zm dokladnie, ja tylko wyrazilem swoje. :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimnowodne wygląda przekozacko jak dla mnie :p

#256330 smithpl :

Zm dokladnie, ja tylko wyrazilem swoje. :-)

I o to chodzi :p

Kolejne szkiełko z duża ilością... morszczynu :whip

12250d1233149847-65-gallon-aga-cool-water-tank-full-tank.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256226 zielony mintaj :

biotop Atlantyku w 1000 litrów

na dodatek jeszcze jedna ciekawostka - akwarium zrobiona ze sklejki, tylko przednia ściana to szkło.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi podoba sie chyba kazdy rodzaj akwarium: te zimnowodne, naturalne, niby-naturalne, z miekasami i kolorowymi patykami. W kazdym mozna znalezc cos innnego, ciekawego.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257856 Nuroslaw :

na dodatek jeszcze jedna ciekawostka - akwarium zrobiona ze sklejki, tylko przednia ściana to szkło.

Dokładnie, no i akwarium zbudowane całkowicie od podstaw :)

Mieszany zbiornik glonowo-koralowy:

P1010019-22.jpg

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1812338

Widać ciekawy i rzadki okaz algi, fioletowe Distromium.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Jak będziesz miał jakieś szczepki to podeślij :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujace sa organizmy ktore podajesz jako przyklady, ostatnie grzybki wypas! w duzych ilosciach podobne glony wystepuja w morzu srodziemnym(bialo-bezowe), efekt elegancki;-)

pzdr michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260738 mic :

interesujace sa organizmy ktore podajesz jako przyklady

:strutin

No to jeszcze jeden...

magrovegrowthpics0001_3-1.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście nowa fota, cytat za autorem: "no skimmer water change every 4 months" :nono Akwa do obejrzenia tutaj.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się podoba i parę takich "krzaków" bym przyjął do siebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie znam tak szczerz nazw :) ale mam zamiar założyć małe 30 litrowe z glonami tylko muszę reef-maxa zapchać miękasami:) a te algi niebieskie ktoś ma???? albo gdzie je dostanę:)

z miłą chęcią bym kupił takie jak: Acetabularia, Amphiroa, Chlorodesmi, Codium spongiosum, Gelidium sp. 01, Lomentaria, Predaea, S. chordalis i chciałbym mieć takiego ogórka ale słyszałem, że tego raczej sie nie utrzyma w warunkach domowych: Pseudocolochirus violaceus.

Wiesz jak byś chciał się pozbyć jakiś glonów i innych fajnych roślinek to z chęcią odkupię lub przygarnę :)

a i ta focia z akwem 1000 litrów zaje*******:):):) w sumie fajnie wygląda taki bałagan w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze ostatnie baniaki są naprawde bombowe , ale nie poswiecil bym innych korali dla czegoś takiego , ewentualnie jako drugi baniak ale nigdy glówny - imo u kolegi moglbym go oglądać :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany wkleję nie czyjeś, tylko nasze, sklepowe :) Żeby nie było, nikt go specjalnie nie aranżował czy coś, czerwona sałata zaczęła rosnąć sama z siebie, ze skały, więc dołożyliśmy zieleninę, rośnie to jak wściekłe i fajnie taki kontrast wygląda :)

dsc0152kopiowanie.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten czerwony to co to za jeden? Fotka całości:

dsc0156kopiowanie.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

W pierwszym poście nowa fota, cytat za autorem: "no skimmer water change every 4 months" :nono Akwa do obejrzenia tutaj.

Jak dla mnnie morski zieleniak w połączeniu z kolorowymi miękasami wygląda super.

Parę gatównków glonów ma się u mnie bardzo dobrze i nie psują ogólnie wyglądu baniaka.

Będę musiał dorzuć parę kolorowych miękasów dla kontrastu i będzie cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.