Skocz do zawartości
alien77

Cirrhitichthys falco

Rekomendowane odpowiedzi

cos więcej na jego temat ? mam te rybke i jest super ,ale mało o niej wiem .....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją od kilku miesięcy. Jak się zachowuje to widzisz - patroluje swój "rewir" skacząc ze skałki na skałę i przyklejając się do niej pod najdziwniejszymi kątami. Strasznie ciekawska. Zjada mrożonki i wydłubuje sobie coś ze skał. Co do mrożonek jest jakaś dziwnie wybredna, niektóre kawałki połyka, niektóre wypluwa.

Nie jest agresywna wobec innych ryb (mam pokolce, babki, błazenki i inne). Próbowałem dołożyć do niego Longnose hawkfish, ale nie przetrwała nocy - coś z tym osobnikiem było nie tak. Falco nie był zadowolony z drugiego hawkfisha w jego baniaku ale nie ganiał go jakoś zawzięcie jak np. robią to pokolce czy garbiki.

Wiadomo że zjada krewetki, ślimaki, kraby więc ich nie trzymam w zbiorniku. Jeżowców i rozgwiazd nie rusza. Choć ostatnio kupiłem na próbę trochę podrąśniętego pustelnika (calcinus elegans) i choć jakoś wyjątkowo lubi koło niego siedzieć to nie zachowuje się wobec niego agresywnie. Zobaczymy czy nie zrobi mu nic podczas wylinki.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za info :) "smk" ja niestety mam i slimaki i kraby ,ale jak narazie nie widzę strat w ich populacjii chociaż przy jego małym pyszczku az dziw bierze ze mogłby się dobrac do jakiegoś większego stwora jak np calcinus który jest wielkości połowy ciała tej rybki :)

zobaczymy


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko - podrośnie to się dobierze :) , choć jest jakaś szansa że jak pomieszka z nimi to nie będzie ich atakował jeśli nie będzie głodował. Ale ślimaki to raczej zamęczy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś więcej o tej rybce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.