Skocz do zawartości
alex

kto leje wódę, przyznać się!

Rekomendowane odpowiedzi

mam 240 litrów baniak i chcę spróbowć z wódką. Od jakiej dawki zacząć? Mam glony i nie ukrywam tego. Paramerty PO4 i NO3 według testów 0, ale nie ufam im.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam sie zastanawialem nad laniem wódy do swojego "kieliszka" Tylko z tego co kiedys czytalem to leje sie 10ml na 1000l wody czyli ja powinienem lac 0,00002L wódy dziennie:):D:) Kurcze czym ja to odmierze????


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex, a komu ufac jak nie testom, no można jeszcze obserwować akwa i korale, jest taki fajny kral którego z pewnościa znasz - Xenia i po nim nie raz widac co się dzieje w akwa. No ale do rzeczy w ostatnich dniach to ja wódę napewno nie lałem do akwa :D, kiedys miałem przyjemność na gadu wysłuchać wykładu od Bolesławskiego (ukłony), po wytłumaczeniu naprawdę wydaję się to tak proste i podobne efektywne, ale jednak to wciąż chemia, ja od dwóch lat nie użyłem chemii więc chyba zostanę w opcji jak wóda to tylko lać ją w gardło :).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie xenia caly czas jest napompowana:) Jak cos sie dzieje w akwa to sarcopython chowa swoje czułki :D:) Głównie chodzi tutaj o podwyzeszenie temperatury wody:(

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą wódki zbija się NO2 iNO3 oraz fosforany z nawet bardzo wysokich poziomów praktycznie do zera.

Zacznij dozować od 0,5ml na 100l i zwiększaj co 2-3 tyg o 0,5. Należy kontrolować poziom. Najszybciej powinny zacząć spadać fosforany. Potem jakw Ballingu trzeba poprzez pomiary ustalić doświadczalnie ilość lanego alkoholu - jest to zależne od obsady - im bardziej brudzi tym więcej potrzeba bakterii aby to wyczyścić. Metoda sprawdza się dobrze w przerybionych zbiornikach gdzie dużo karmimy a chcemy jeszcze mieć kilka bardziej wymagających koralowców. Każdy zbiornik jednak rządzi się swoimi prawami, więc wiadomo, każdy jest odrębnym przypadkiem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, codzinenie musisz lać bo jak jeden dzień przestaniesz to z tego nic nie wyjdzie:(


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus

trzeba zaczynac od mniejszych dawek i powoli powyzszac, pierwsze 3 dni 0,1 ml, nastepne 3 dni 0,2 ml ....

@rosiczka

dlaczego po jednym dniu przerwy nic z tego nie wyjdzie?

Wiesz po co wlewa sie alkohol do akwarium?

Czy jak nie nakarmisz rybek jeden dzien to zaraz wszystkie zdechna?

Objazd.gif


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem artykol o wódkamethode i autorzy pisali ze nie nalezy zapominac o codzinnym dozowaniu wódki do akwa:):) Jak coś popierniczyłem to przeprazam:):):):):)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Uważaj z wódą! wiem że "tomasz" skutecznie ją stosował.

U mnie natomiast skutku nie było żadnego a wręcz odwrotnie, kilku koralom pomogłem zejsc z tego świata.

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z posta Leszka wynika że zacząłem od znacznie większej dawki jednak żadziej ją podnosiłem. Nie zauwazyłem żadnych niepokojących oznak z czego można wysnuć wniosek że metoda ma dość dużą tolerancję (w moim przypadku zaznaczam). Finał był oczywiście ten sam: każdy musi znaleźć "swoją" dawkę dla swojego zbiornika.

Paweł w ciągu kilku dni stosowania nie mogłeś mieć żadnych oznak poprawy gdyż na nie trzeba trochę poczekać - jak na wszystko w akwarystyce morskiej. Przyczynę "zejścia" kilku grzybków poszukuj raczej w innych "cudownych" sposobach prowadzenia Twojego zbiornika.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nudzę ale jeszcze coś dodam. Wszystkie sprawdzone ale jednak kontrowersyjne metody prowadzenia zbiornika mogą być stosowane przez doświadczonych i świadomych akwarystów w scisle określonym celu. Nie po to bo ktoś coś piernął. Jeśli więc czytam że ktoś ma 20 l od 3 miechów albo i nie i najchętniej nalałby wódki to rece opadają. W jakim celu??? Nie ma bowiem takich plag których w takiej kropli nie dałoby się zwalczyć metodami naturalnymi i zwykłą dbałością o zbiornik i rozsądną obsadę. Malutkie zbiorniki mają to do siebie że bardzo szybko mozna w nich coś zepsuć, ale stosunkowo łatwo jest wyprowadzić go na prostą. Z dużymi jest odwrotnie - załamanie biotopu trwa znacznie dłużej, a potem wyprowadzać go na prostą możemy miesiacami i latami.

Dbajcie więc o te piko i nano a nie szukajcie tylko nowinek które możnaby zaaplikować gdyz najczęściej nie sa one dla was. Piękne zbiorniki które podziwiacie powstały dzięki dbałości i doświadczeniu starszych (stażem akwarystycznym) kolegów a nie cudownych środków "na wszystko". Wybaczcie, ale drogą na skróty w tej dziedzinie nigdzie nie dojdziecie.

K...wa, prawie jak manifest komunistyczny, juz kończę

Pozdrawiam i bez obrazy


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dbalosci to o swoją "kropelke" dbam dziennie czyszcze szybki, usuwam detrytus, czyszce odpieniiaczyk, wiec jak narazie w zbiorniczku jet okej, chociaz dzisiaj zauwazylem na zywej skalce cyjanobakterie, wiec zaraz sie zbiore za ich usuwanie.

A wodkamethode nie moge tutaj stosowac ze wzgledu na zbyt maly zbiorniczek:D:D:D

Pozdrawiam

tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

"tomasz" to nie błędy techniczne wywoływały u mnie pewne problemy.Jeżeli początkowo planujesz kilka sztuk ryb w akwarium a po kilku miesiącach jest ich już kilkadziesiąt to problemy muszą prędzej czy póżniej wystąpić!Jak wiesz kondycja moich ryb była ok, tylko zaczęły cierpieć korale - ale to chyba normalne. Ty wiesz o czym mówię.

A z tą wódeczką to nie tylko ja miałem problemy ale nie będę tego tematu drążył.

Ty Tomek jesteś wyjątkiem wśród moich zaprzyjażnionych akwarystów któremu się powiodło(mowa o wódeczce)!!

Po wakacjach startuję nowe akwarium i będą tam gościć same "twardzielki". Osprzęt tj. odpieniacz, k.reaktor , filtry mech. biol oraz lampę wykonałem własnoręcznie i postaram zamieścić ich fotki w niedługim czasie. Ocenicie sami .

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to Paweł ująłeś :"Jeżeli początkowo planujesz kilka sztuk ryb w akwarium a po kilku miesiącach jest ich już kilkadziesiąt to problemy muszą prędzej czy póżniej wystąpić!Jak wiesz kondycja moich ryb była ok, tylko zaczęły cierpieć korale - ale to chyba normalne." i tu się całkowicie z Tobą zgadzam. Uważam po prostu że zbierzność w czasie - kłopotów z grzybami i dozowania alkoholu - była przypadkowa i po prostu na metodę zwaliłeś winę nie szukając jej gdzie indziej.

Widzę że planujesz podobną obsadę do mnie - moje już stoi. Trudno wytrzymać bez zbiornika


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Niestety Tomek to jest już choroba!!

Jak raz zalejesz "morskie" to już się jego z chałupy nie pozbędziesz.Przynajmniej tak jest w moim przypadku!

Czegoś mi cały czas brakuje.

Zapodam same korale bez rybek - żeby mnie nie korciło.

Pozdr.....P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka , ja uznalem ze jak leje wodzie do golego zbiornika to dostarczam bakteriom jedzonka i dzieki niemu sie beda dobrze rozwijaly , jak z czasem wpuszce zywe organizmy to bedzie mial kto jesc ich produkty przemiany materii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.