Skocz do zawartości
grafit

Miernik zasolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy stosuje ktoś miernik zasolenia AZ-8371 / TDS. Chciałem dowiedzieć się jak przeliczyć ppm na gęstość wody w g/dm3?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj link


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego - zapomnij. Miernik podaje stężenie NaCl, a w soli morskiej chlorek sodu to tylko część zawartości soli jako takiej. Odczyty refraktometrem mam na poziomie 34ppm i spławikiem 1.023, a ten wynalazek pokazywał od 23.3 do 25.2 ppm... Na tym poziomie walnięcie się (nawet z uwzględnieniem przelicznika zawartości NaCl w soli morskiej na poziomie 70% czy coś koło tego) o 2ppm, to marna parspektywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym nie mierzę bo oba szkalne rozwaliłem, i to jednego dnia, pechozol


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256001 Radek Ch :

Próbowałem tego - zapomnij. Miernik podaje stężenie NaCl, a w soli morskiej chlorek sodu to tylko część zawartości soli jako takiej. Odczyty refraktometrem mam na poziomie 34ppm i spławikiem 1.023, a ten wynalazek pokazywał od 23.3 do 25.2 ppm... Na tym poziomie walnięcie się (nawet z uwzględnieniem przelicznika zawartości NaCl w soli morskiej na poziomie 70% czy coś koło tego) o 2ppm, to marna parspektywa...

Dlaczego piszesz o ppm? W danych jest podane ppt, czyli części na tysiąc a nie na milion, to chyba spora różnica? :) Zwykły miernik TDS w solance wychodzi od razu poza zakres. Nie wiem jak to cudo sprawdza się jako salimetr, ale do badania czystości wody (czyli jako zwykły TDS) przy rozdzielczości 0,1 ppt (czyli 100 ppm) nie nadaje się wcale.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wprowadziłem w błąd pisząc na początku ppm, oczywiście masz rację ma być ppt,

ostatni pomiar wykonany tym miernikiem wyniósł 30,1 ppt, a ostatni pomiar zasolenia zwykłym szklanym salimetrem miałem pomiędzy 1,022 a 1,023 g/l, otrzymałem skalę która to obrazuje ale nie wiem jak wstawić ten obrazek, może mnie ktoś douczy?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.