Skocz do zawartości
indra

prośba o pomoc dla nowicjusza-kraków

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Swoją przygodę z morskim zaczynam w ten sposób,ze kupiłem kilkuletni ustabilizowany zbiornik. Kłopot w tym,ze akwarium muszę przetransportować z Warszawy do Krakowa.Poszukuje pomocnej dłoni w ewentualnym przechowaniu zwierzyny przez kilka dni do czasu kiedy zbiornik ruszy, oraz ewentualnej pomocy w poskładaniu całości na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponje skontaktowac sie z akwarystami z Krakowa w sposob bardziej bezposredni czyli wiadomosc na priv. Zaopatrzyc sie w browary heja. Mam nadzieje ze kogos znadziesz.

Trzymam kciuki za przeprowadzke


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

rada dobra,tyle ze nie można posortować użytkowników wg miasta(chyba ze czegoś nie odkryłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ma rację jedyna rada to pomoc kogoś z Krakowa. Nie ma takiej obcji sortowania miastami poszukaj w posstach innych znajdziesz kogoś z Krakowa ale znając życie za chwilę się tu zjawią :)

ps. napisz do smoki :) dobre ciasta robi :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zatem "Smoki".Ale swoja droga, czy nie byłoby jakimś ulepszeniem, gdy np na mapie użytkowników dać prawy przycisk myszy i widzieć choćby nicka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam na priv jest kilka problemów.

-kilka razy aklimatyzujemy zwierzaki do wody z różnymi parametrami więc 2 razy zwiększamy szanse, że padną

-moje zwierzaki zaatakują nowe a zbiornik po przeprowadzce nie ustabilizuje się raz-dwa (ja mam już miesiąc problemy po tym jak dosypałam nowy piasek do zbiornika)

-nie da się łatwo złowić zwierzaków bez demolki akwarium więc musiałabym je trzymać w sumpie. Chyba każdy by je do sumpa wrzucił a wiadomo że warunki tam są gorsze i stresujące.

Ja chyba zrobiłabym w ten sposób, że mały zbiornik kwarantannowy uruchomiłabym na wodzie ze zbiornika-matki i tam wrzuciła zwierzątka + parę skałek + pompa i grzałka. Codziennie małe podmiany ze świeżej solanki.

W tym czasie meblujesz zbiornik.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256302 indra :

Szukam zatem "Smoki".Ale swoja droga, czy nie byłoby jakimś ulepszeniem, gdy np na mapie użytkowników dać prawy przycisk myszy i widzieć choćby nicka?

Na mapie widać nicki :p


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada pewnie dobra i w ostateczności skorzystam ,ale i tak be miał urwanie z cała reszta, wiec pewnie w jakimś sumpie miałyby stabilniej i spokojniej.

fakt ,lewym przyciskiem myszy.przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w srode robilem przeprowadzke moich 500L z mieszkanie do mieszkania. zajelo mi to 10 godzin plus transport. sluze pomoca jesli chodzi o know how, mam sprawdzone patenty i nabyte doswiadczenie w przeprowadzaniu zwierzakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.