Skocz do zawartości
j@cek

Krzemiany problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z krzemianami,po sprawdzeniu testami pokazuje mi 1mg/l.

Nowa membrana,prefiltry,żywica, już minie krew zalewa,co może być nie tak?.

Tds pokazuje 000,słyszałem ze membrany 100 nie zatrzymują wszystkiego,może ktoś ma jakiś pomysł na to.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr Ro nie zatrtzymuje krzemianów. Powinna żywica DI zatrzymać, ale chyba nigdy do końca. Może uzyj Rowy oprócz fosforanów wyłapuje też krzemiany.

Jaki masz test?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze po4 ni na testach nie pokazuje, zamówiłem silicarbon na same krzemiany


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbent silikatowy załatwi sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak go się daje,do osobnego filtra czy jako dodatkowy prefiltr


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację wymieniłem wszystko i to dwa razy i nic okrzemki cały czas miały się super,aż sprawdziłem krzemiany w świeżo rozrobionej solance aż mi włosy stanęły na głowie,okazało się że dostarczałem krzemianów co tydzień z solą KENT a miałem duże wiadro. Zmieniłem sól i po kilku podmianach problem zniknął pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mowie ze dostarczam ze solą,woda taka leci z ro


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie,tu jest problem ze z ro leci taka woda


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa żywica wg mnie musi to wychwycić,przynajmniej na jakiś czas ale musi


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256197 j@cek :

no własnie,tu jest problem ze z ro leci taka woda

nowa żywica 20mb kupiona u kolegi rafala


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ostatnia żywica wytrzymała nie cały miesiąc możesz nie wierzyć a zazwyczaj wytrzymuje mi ok 4 mieś.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem wszystko nowe i zobaczę, membranę dam 50


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikat wszdz w woreczek i do sumpa w komore niech woda go obmywa

Jacku ja nie urzywam DI i raz zastosowany absorbent załatwił sprawe do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obsorber silikotów między filtrem RO a DI tylko taka opcja załatwia sprawę na 100% w ten sposób oszczędza się trochę żywicę bo normalnie nie wytrzymałaby nawet miesiąca


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy,co ile się wymienia taki silikat,luk4344jaki masz ten absorber(jakiej firmy)i czy on jest wsadzony do takiego pojemnika jak żywica?


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek 50 75 100 to nie poziom oczyszczania wody na osmozie a wydajność tak więc czy zastosujesz 50 czy 75 to zawsze bedziesz miał taka sama wodę -ale różną ilość jaka przeleci przez filtr osmotyczny czyli mniej nie znaczy lepiej

Pozdrawiam


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bigbule niestety nie masz racji, oczywiście cyferka oznacza prędkość, ale im osmoza wolniejsza tym dokładniejsza

@ Jacek, mam absorber Sery umieszczony dokładnie w takim kuble jak od żywicy, co do żywotności to trzeba się sugerować testam na Si ,ale jest to z pewnością kilka miesięcy w zależności od poboru wody.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256219 LUK4344 :

@Bigbule niestety nie masz racji, oczywiście cyferka oznacza prędkość, ale im osmoza wolniejsza tym dokładniejsza

pozdrawiam

LUK4344 ma rację i 75 to już jest max.Też miałem 100 i kupiłem 75 i mniej pokazuje TDS po membranie


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydropure Polska sp. z o.o - informacje - czy woda pitna może być ...

Osmoza odwrócona jest dzisiaj jedyną metodą oczyszczania wody z groźnej chemii. ... Zależnie od wielkości membrany wydajność urządzenia wynosi od 50 (membrana 25 GDP) do 200 ...

www.hydropure.com.pl/informacje/czy_woda_pitna_moze_byc_trujaca · Buforowana strona

Polecam:)


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz membranę 100GPD nie jest to jakiś szajs, wymienię teraz na takiej samej firmy tylko 50GPD,jeszcze muszę zmienić ogranicznik przepływu,obadam jak to będzie.

Kolega mi doradził żeby zmienić membranę na z mniejszym przepływem.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub polecam to:)

Podstawowym parametrem decydującym o wyborze filtra jest jego wydajność, podawana w GDP (galonach na dobę). Typowe filtry do użytku domowego mają wydajność 50, 75, 100, 150 GDP co odpowiada, pewnej ilości wody demineralizowanej jaką zdolny jest wyprodukować filtr RO w ciągu doby. I tak: 50 GPD to około 190 l/dobę, 75 GPDto około 284 l/dobę 100 GPD to około 378 l/dobę (jeden galon to 3,785 litra).

W opisie każdego produktu można znaleźć inne ważne parametry, takie jak: ilość odpadu podawana w procentach, ilość wody dejonizowanej, procent oczyszczenia wody. Przeglądając oferty różnych producentów można uzyskać informacje, że ilość wody dejonizowanej stanowi 20-48% i jej stopień oczyszczenia wynosi 90-99%. Tym samym ilość odpadu (solanki) wynosi 52-80% wody jaka przepuszczana jest przez filtr.

Montaż filtra nie stanowi większego problemu. Ważne jest aby w pobliżu miejsca instalacji urządzenia znajdował się odpływ do kanalizacji (zlewozmywak/umywalka) i podłączenie zimnej wody (najlepiej miejsce podłączenia wody do pralki). W każdym zestawie RO znaleźć można niezbędne elementy zapewniające prawidłowe podłączenie i eksploatację filtra. Filtr RO posiada uchwyt umożliwiający zawieszenie zestawu na ścianie w pozycji pionowej/poziomej.

Na schemacie poniżej przedstawiono całe urządzenie po zamontowaniu wszystkich elementów z zestawu. Dla ułatwienia wężyki pełniące różne funkcje posiadają różne kolory.

Przewód podłączeniowy wody zimnej stanowi wężyk koloru niebieskiego. Do zaworu zimnej wody przykręca się przelotkę (trójnik) zazwyczaj ½ cala. Przelotka posiada gwint wewnętrzny na jednym końcu i zewnętrzny na drugim oraz otwór z gwintem o mniejszej średnicy pośrodku. W środkowy otwór przykręca się zaworek z zestawu ¼ cala z zamontowanym uprzednio wężykiem do filtra.

Kolorem zielonym zaznaczono na schemacie odpływ solanki. Na samym początku, najlepiej tuż po wylocie z filtra, montuje się ogranicznik ścieku. Obejma umożliwia podłączenie wężyka z solanką do kanalizacji. Najlepszym miejscem do instalacji obejmy jest pionowy odcinek rury kanalizacyjnej między kratką ściekową umywalki/zlewozmywaka, a syfonem. Na tym odcinku rury należy wykonać opaskę z taśmy teflonowej (uszczelnienie, dołączone do zestawu), przykręcić obejmę i wywiercić niewielki otwór (6-8mm). Po tym, w prosty sposób, montuje się wężyk odpływowy za pomocą szybkozłączki.

Czerwonym kolorem zaznaczono wężyk, którym płynie woda demineralizowana do wiaderka lub innego naczynia.

Szczegółowy opis montażu dołączony jest do zestawu RO. Przed przystąpieniem do zamówienia warto zmierzyć średnice zaworu podłączeniowego z zimną wodą i średnicy zewnętrznej rury kanalizacyjnej. W ofertach możliwy jest wybór różnych średnic obejm i przelotek. Dzięki temu zakupiony zestaw nie będzie sprawiał problemów podczas montażu. Złożenie i montaż filtra RO trwa zazwyczaj 15-20minut.

Możliwe są również inne „tymczasowe” sposoby podłączenia filtra. Zaworek 1/4 cala można przykręcić do wężyka zamiast słuchawki prysznica. Taki rodzaj montażu stosuje się, gdy woda magazynowana jest w pojemnikach, a jej przygotowanie dokonuje się średnio dwa razy w miesiącu.

Podczas eksploatacji filtra RO z czasem media filtracyjne ulegają zużyciu. Ważne jest, aby regularnie wymieniać prefiltry, czyli filtry mechaniczne stanowiące 2 pierwsze etapy oczyszczania wody.

Prefiltry należy wymieniać bezwzględnie co 3-6 miesięcy w zależności od czasu eksploatacji i składu wody. Żywotność membrany osmotycznej szacowana jest od 2 do 3 lat. Czas ten może uleć skróceniu, gdy filtry mechaniczne ulegną wyeksploatowaniu. Koszt filtrów mechanicznych to łącznie ok 20zł, a wartość nowej membrany osmotycznej -ok 80zł (w zależności od wydajności).

Jeżeli media w postaci pianki polipropylenowej i węgla aktywowanego przestaną działać poprawnie, makro i mikrocząstki wraz z jonami przedostaną się do membrany, która w krótkim czasie zostanie „zapchana”. Zbyt długie zwlekanie z wymianą prefiltrów może przyczynić się do zwiększenia ilości „odpadu”, tym samym zmniejszeniu ilości wody demineralizowanej w procesie odwróconej osmozy.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam że mam dwa prefiltry sedymentacyjne 5 miconów i 1 micron potem weglówka (wymieniane co miesiąc) i dwie żywiece jedna po drugiej z pomiarem TDS za pierwszym. Jak za pierwszyą żywicą pojawia mi sie 001 druga przechodzi na pierwszą a druga jest ładowana świeżą żywicą od czasu stosowania tej metody nie mam problemów!!!


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale coś z tą wydajnością jest na rzeczy,już pare osób mi to mówiło


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbent SERA umieszczony tak jak pisałem torebka na 300L u mnie była 3 m-c ale juz po tyg było widać zmiany

Dodam że teraz jak mieżył kolega Tomiooo DTS pokazuje 88 ppm a okrzemków, dino/cyjano ZERO..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.