Skocz do zawartości
adamus_23_as

cyrkulacja w 330 litrach

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

zakładam Akwa 100/60/55h zakupiłem już pompy cyrkulacyjne 2x koralie 4 o mocy 4600l/h obieg NJ3000.

Czy cyrkulacja będzie na początek odpowiednia do tej wielkości zbiornika(no bo na SPS pewnie w przyszłości będzie trzeba coś dorzucic)czy dokupic jeszcze jakąs jesli tak to jaką?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na sps-y no może być troszke za mało ale też zalezy jak je rozmieścisz,ale jak na 100cm długości akwa ja bym je wkleił na bocznychściankach, tylko górą co by robiły wiecej ruchu wody srodkowej i górnej części akwa,takim ustawieniem zadowolisz sps-y, a na dolnych poziomach bedziesz sobie mógł zapodać jakieś lps-y i będzie OK. Ja mam zbiornik 305 narożny i uzywam pomp jvp-102 one mająpo 5000L/H i mam je na przeciw siebie gdzie odległość wynosi jakies 127cm i mam całe stado sps-ów i kilka lps-ów na dnie i jest oki. Tylko pamiętaj żeby pompy tak sobie wkleić żeby w przyszłości nie stały bezpośrednio na ich drodze sps-y. Osobiście ja bym narazie zostawił te co masz a w miare wzrostu korali poprostu zmienił je tylko na mocniejsze jakieś 5000-6000l/h. Jak nie oprzesz skały na tylniej szybie tylko bedzie troche miejsca to jedną pompe kierój za skały a drugą przed i powinno być OK.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze licze to masz ok 41000 l/h?

przewaliłem to forum przez ostatnie miesiące i powiem szczerze że, aż o takiej cyrkulacji to ja nie wyczytałem nigdzie.

No chyba że w stopce 2xwave maker to suma ich mocy..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na poczatek wystarczy. Pompy z czasem beda tracily na wydajnosci i gdy korale podrosna to dokupienie dodatkowej pompy raczej Cie nie ominie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.