Skocz do zawartości
unkas

moje marzenie się spełnia 450l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam unkas, baniaczek naprawde fajnie sie zapowiada i oby wszystko sie obylo bez wiekszych wpadek.

Przygladalem sie twoim ostatnim i martwi mnie jedna rzecz, czy na tych niektorych fotkach to pechezyki powietrza czy jakies smieci ze skalki wlywaja sobie w duzych ilosciach po akwa,jak to tylko smietki to wszystko gra sie wyklaruje ale jak to pechezyki powietrza sádze ze ze skimmera wiec szybciutko bym sie ich pozbyl.

Trzymam kciuki i Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pęcherzyki powietrza -do września będzie w środku zbiornika midiflor później juz docelowy odpieniek wyląduje w sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do zbiornika trafiła para Amphiprion frenatus - jest to dobrana para ,która bez kłopotów zaaklimatyzowała się w zbiorniku ,zdecydowanie ożywiając go .Zebrasoma scopas zdecydowanie się rozruszał i ochoczo pływa razem z błazenkami .Garbik troszkę bardziej ostrożny jest jak na razie ,ale nie ukrywa się w skałach.

P1040642.JPG

P1040637.JPG

P1040623.JPG

P1040650.JPG

P1040652.JPG

P1040657.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Moja kropla morza już nie długo skończy 3 miesiące -jak ten czas leci.System spokojnie sobie dojrzewa ,praktycznie (odpukać)bez większych niespodzianek.Pokazało się cjano ,ale na szczęście jest już w zdecydowanym odwrocie.Gdzie nie gdzie są zielone glony -tymi zajmuje się ochoczo skopas.Zycie , staram się wprowadzać pomału ,w znacznych odstępach czasu ,żeby dać czas przystosować się zbiornikowi.Generalnie stosuję się do zasady spiesz się powoli.W chwili obecnej zbiornik wygląda tak

P1040676.JPG

Właśnie wprawne oko dojrzy sps.Dokładnie są trzy szczepki montipor, które trafiły do mnie całkiem przypadkiem i chyba radzą sobie całkiem nieźle -Włodek poznajesz:waving

P1040676.JPG

P1040684.JPG

P1040682.JPG

P1040707.JPG

P1040685.JPG

uprzedzę pytania po powrocie z wakacji dokładam dodatkowe światło , a do celowo zastanawiam się nad hqi z t5

Reszta korali ma się dobrze

calustrea wielką frajdę sprawia mi jej karmienie

P1040688.JPG

P1040689.JPG

capnela ostatnio miła niespodzianka podzieliła się sama i teraz mam dwie szczepki.Na skałce widoczne cjano -na szcęście już schodzi

P1040681.JPG

xenia

P1040687.JPG

clawularia

P1040714.JPG

i ostatni nabytek sacro

P1040698.JPG

P1040717.JPG

mój ulubieniec

P1040680.JPG

P1040712.JPG

Amphiprion-y

P1040697.JPG

oraz garbik

P1040705.JPG

Obecnie podmiany robię co 2 tyg po 40 l.Na bieżąco staram się odsysać syf z dna .Ryby są karmione

kilkakrotnie w ciągu dnia małymi porcjami mrożonki lub pokarmami suchymi.Dodatkowo zebrasoma ma podawane algi nori.Pozostaje mieć nadzieję ,że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze aktualizacja?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, pokaż nowy odpieniacz od blue.wave


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem dam więcej ,teraz jestem w pracy .Odpieniacz jest śliczny i już:strutin pieni a tak wygląda to cudo

20100826087.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno , bo późno ale słowo się rzekło-kilka fotek mojego najnowszego zakupu

P1050175.JPG

P1050176.JPG

P1050177.JPG

P1050178.JPG

P1050179.JPG

P1050180.JPG

20100828090.jpg

Jak napisał wyżej Włodek jest to wyrób blue wave.Z dodatkowych informacji napędza go or3500 na igle .Piotrek wielki:kapelusz

Poza tym doszedł nowy lokator na razie odosobniony z uwagi na małą gościnność z scopas :banghead

P1050182.JPG

Dodatkowo zagościły też nowe korale

Physogyra

P1050183.JPG

oraz

Trachyphyllia

P1050185.JPG

i troszkę sprzętu

P1050188.JPG

oraz widok całości

P1050193.JPG

i reszta korali

P1050191.JPG

P1050190.JPG

P1050187.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tej pompki w środku, wirnika itp. no chyba że podpisałeś "cyrograf" że nikomu tego nie ujawnisz ! bo na "tamtym" forum było i jest to ogromną tajemnicą , ciągle była mowa o "śrubkach i dupkach" polyryzatorach itp. i że odpienia tylko to co trzeba i kiedy trzeba. Mam nadzieje że będziesz zadowolony.

Miałeś świetny pomyśł na "więzienie" w tym przypadku dla żółtka , estetyczne i pewniw nic nie kosztuje , brawo za pomysłowość !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279816 robi :

Ciekaw jestem tej pompki w środku, wirnika itp. no chyba że podpisałeś "cyrograf" że nikomu tego nie ujawnisz ! bo na "tamtym" forum było i jest to ogromną tajemnicą , ciągle była mowa o "śrubkach i dupkach" polyryzatorach itp. i że odpienia tylko to co trzeba i kiedy trzeba. Mam nadzieje że będziesz zadowolony.

Miałeś świetny pomyśł na "więzienie" w tym przypadku dla żółtka , estetyczne i pewniw nic nie kosztuje , brawo za pomysłowość !

Nic nie podpisywałem:goofy ,co do tego co jest w środku to dla mnie jest to czarna magia:googleye, a dla mnie ważne jest to ,że pieni:clapping.Z tym więzieniem ,to doczytałem ,że może dojść do utarczek i wolałem tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna magia ??? a co tam siedzi w pompie poza wirnikiem ? może dasz jakąś fotke ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi ze zdjęciem będzie problem , bo raz ,że w jestem w pracy , a żeby wyjąć pompę musiałbym bym sporo się nagimnastykować .Jeżeli chcesz to mogę ci na pw nr do Piotrka .Myślę że sam producent odpowie na twoje pytania:waving .

ps Zresztą nie wiem czy Piotrek życzył by sobie ,abym zdradzał szczegóły techniczne bez jego zgody i wiedzy (myślę ,że mnie zrozumiesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie ! a Ciebie nie rozumiem.To co mówi producent to tylko "naukowe lanie wody"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi a co tu rozumieć ,porostu spełniam dżentelmeńska umowę.Jak będziesz w Polsce nie daleko Płocka zapraszam do siebie zobaczysz go na żywo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności:kapelusz.Zbiornik śmiga sobie już od maja (jak ten czas szybko leci:googleye).Pomału dojrzewa ,bez większych szaleństw.Przez jakiś czas zmagałem się z glonami nitkowymi ,ale jakoś udało- w chwili obecnej w miarę panuję nad ich populacją.Sukcesem jest to ,że nie zarastają tylnej bocznej szyby -do tej pory miałem piękny :banghead dywanik (coś o czym marzyłem w malawii:bump1).Pomocny w tym są puragin chemipure .Stosuje je od dwóch miesięcy w najmniejszych dawkach i po4 jest nie wykrywalne małą hanką ,a no3 nie wykrywalne salifertem.Poza tym nie stosuje żadnej chemii ani polimerów.Miałem ,też nie proszonych gości w postaci aptasji ,ale pomocny okazał się brzydal który obecnie trzyma pod kontrolą populację róży.Podmiany robię raz na miesiąc po ok 15-20l (sól tmba).Co tydzień dolewam bakterie micro lift po 50ml.Co dziennie 3 ml ca (roztwór tm calcium).Na koniec parę fotek

P1050256.JPG

P1050255.JPG

P1050250.JPG

P1050249.JPG

P1050245.JPG

P1050243.JPG

P1050257.JPG

P1050261.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej szczepki physogyry to juz nizly kolos sie zrobil :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i sory za wtrącenie ale wiem ze Włodek tuzajzy wiec :

WŁODEK POKAŻ ZBIORNIK


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo widziałem - niech inni zobaczą dumę Płocka , Mazowsza i może Polski :googleye

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Krzysiek widać jej służy :) ,ale powiem ,że jak się trahyphylia napompuje to też jest na co popatrzeć

ps WWWWWWWWWWWłodek nie daj się prosić:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarze:tongues


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż i zobaczysz ,ze wszyscy powiedza to co ja powiedzialem :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.