Skocz do zawartości
Ben_sage

Krewetki znikneły?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co z nimi ale zniknely.

Mam lacznie 4 krewetki 2 amboinesis i 2 wundermanii tyle ze ta jedna to chyba pseudo wundermanii ale wygląda identycznie tyle ze ciup wieksza moze z 1cm.Ponoc przyjechaly opisane jako wundermanii i tez jedza aiptasie.

Problem w tym ze zniknely 2 amboinesis kupilem je z 2 tyg temu od 3 dni ich nie widze w akwarium a teraz przezucilem chyba cala skale w akwarium ale nie w 100% dokladnie ale nie mam sily bałaganu robic.Te 2 wundermani sa i zyja.

Niema sladu po ani odwlokow ani nic.Obsada nemo chromisy slimaki i elegans i maly 1cm dziukusek krabik.

Czy te krewetki potrafia sie gdzies zaszyc w skale ? cos sie szykuje?? czy zapomnieć o nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest nadzieja że się pokarzą. Moje też znikały przed wylinką. Potrafią dobrze się schować.

Natomiast jak Ci padły a masz dużo czyścicieli w akwa to też jest prawdopodobieństo że nic nie znajdziesz. U mnie nagle zaginał bicolor i nigdy go nie odnalzałem :p A mam całe 80 l :p


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 slimaki ,elegans i jakis dzikus 1cm,i 2 wundermani wiec wlasnie to dziwne,nigdzie ich niema , nie mam pojecia co by je wciagnelo do jamy lub zjadlo bo mam dobra cyrkulacje i napewno kawalki by powywalalo... dzis 4 dzień.

Czy sa jakies dzikusy lub inne stwory ktore mogly by je wciagnąc lub zjeść,moze cos silnego da sie przemycic w skale?

generalnie nie podoba mi sie to , chce dowodu na ich smierc..... a tak sie cieszylem jedna mi z ręki jadla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wundermani widziałam jeden raz - w momencie zakupu :p

Żyją bo znajduję wylinki.

Inne krewetki za to przychodzą grzecznie do korytka na jedzenie.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage jeśli kupiłeś duże krewetki a jak wiadomo żyją koło roku (chyba że komuś żyły dłużej) to jest

prawdopodobieństwo że odeszły z tego świata a ich (ciała) posłużyły za pokarm

Ogólnie krewetki czyszczące żadko się chowają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermani zyje dobrze do dzisiaj a trafily do zbiornika 2tygodnie wczesniej.

Przez pierwsze 2 tyg ambo zyly i wygladaly swietnie i nie wierze w zbieg okolicznosci ze obie tego samego wieczoru ze starosci padły.Bede obserwować akwarium może o czyms nie wiem,moze cos tam jeszcze zyje...

Już kolo tygodnia minelo wiec zakladam ze jest po nich. :p amboinesis wogole mi sie nie chowaly zawsze byly na widoku.

Wundermani widać praktycznie caly czas gdyż czasem wychylaja sie jak czuja zarcie ale mam tez kolo 20kg wiec aż tylu kryjowek niema.

Trudno moze za miesiac sprawie sobie 2 pare.... na kolejna probe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje też razem zdechły nagle jednego dnia, wiem że były juz wiekowe i nadszedł ich czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257391 zako :

Ben_sage jeśli kupiłeś duże krewetki a jak wiadomo żyją koło roku (chyba że komuś żyły dłużej) ...

u mnie, L. amboinensis już trzeci rok "czyści" , i im chyba się daje właśnie 3-5 lat, natomiast co do lysmata wurdemanni też spotkałam się z opinią, ze żyją ok. roku. I u mnie jakby sprawdziło się co do dnia :p, ale moje wurdemanni były już duże gdy do mnie dotarły


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem że moje obliczenia są błędne ale taką informacje uzyskałem w RS

Cóż moja wina że spytałęm :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.