Skocz do zawartości
zielony mintaj

Kupowanie na ebay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mógłby ktoś w prostych słowach wyjaśnić, jak kupować na ebay.com? Znalazłem fajne rzeczy, sprzedawca wysyła na cały świat, mam konto na PayPal z przelaną kasą. Co dalej? Jak to jest z cłem na granicy?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz konto porostu kupujesz i już koleś Chińczyk dostaje w płatności adres wysyłki

goście chcą żyć więc nie robią wałków a co do cła to zależy jak leży :p ja kupowałem parę razy i nic nie zapłaciłem.

więc ryzyk fizyk :p

pozdrawiam.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od wartosci i najlepiej jak by pan chinczyk wyslal to jako prezent. Od prezentow, ktore sa przedmiotami uzywanymi nie ma cla jesli dobrze kojarze.

@kordla

PW :p


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@zielony mintaj

jeśli wybrałeś zakupy w sklepie za wielką wodą to na ogół nie ma problemów, kupowałem już kilka rzeczy z np Honkongu

Sprawa jest na ogół bardzo prosta, zakup, zapłata, potwierdzenie wysyłki, przychodzi paczka, średnio 10-14 dni

Panowie w sklepach są zorientowani, towar przychodził odpowiednio zapakowany (czytaj przepakowany) z adnotacją np plastik itd.

Oczywiście trafiają się standardowo wyrywkowe kontrole paczek już u nas, miałem takie już dwie,

schemat zawsze ten sam: rozpakowanie i sprawdzenie zadeklarowanej zawartości, raport z kontroli i jak do tej pory wszystko OK

Wysyłka do Polski np z Honkongu, Pekinu to 26 dolarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie podać link do tej akwarystyki morskiej?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech lat intensywnie uzytkuje ebay i kupuje z wielu krajow. Przesylkie do uk lub polski i raz jeden dzide mialem tylko jak zamowilem mala elektrownie wiatrowa od chinczykow rzecz jasna :p niby generator tylko 2.5kW ale sie celnicy w polsce czepili. Po dlugich negocjacjach z mila pania udalo sie zakwalifikowac detal jako model kolekcjonerski (???) :p. I cla nie bylo. :whip a kupowalem juz rzeczy duze i dziwne....

Ja byn sie clem nie przejmowal. Trzeba miec niesamowitego pecha, zeby sie nadziac.

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja rowniez uzywam ebay od okolo 4 lat i nigdy nie zaplacilem cla, a kupowalem z chin, usa itp itd...

nie wiem jak w pl, ale wiadomo jak ktos ma zly dzien to do wszystkiego sie doczepi :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpakowałem przesyłkę z Florydy :clapping Faktycznie, kupowanie za granicą to żadna filozofia :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257551 chodi : Ja byn sie clem nie przejmowal. Trzeba miec niesamowitego pecha, zeby sie nadziac.

Wystarczy pech pod tytułem "faktura w paczce"... i po zawodach. A są sklepy, gdzie wręcz piszą, że nie będę wysyłać paczek oznaczonych "gift" i bez faktury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ciekawego kupiłes jak mozna wiedziec ? bo tez mam kilka rzeczy na oku ale dalej nie wiem jak z tym cłem bo sa dosc spore ;/


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajć, dużo dziwnych rzeczy droższych od 150$ kupowałem - lunety celownicze, sprzęt strzelecki, helikoptery i aparatury RC, latarki na power LEDach, latarki HID, noże :clapping - zawsze łapałem się na cło... bo w paczkach były faktury. Cło nie jest duże - z reguły 4-6%, tu cenę podbija nasz kochany VAT.

Aha - paczki przesyłane pocztą lotniczą zwykłą oraz systemem EMS są sprawdzane w 100% przypadków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czemu wszyscy tylko o cle piszą a nikt oprócz Radka nie pisze o podatku Vat.

Ja ściągałem dwókrotnie sprzęt akwarystyczny z Chin (z dwóch różnych miejsc).

Przesyłka oczywiście lotnicza.

W obu przypadkach, pomimo iż na kwitach widniała stawka celna, to cła nie płaciłem (nie pytajcie bo nie wie mdlaczego), jednak w obu przypadkach musiałem zapłacić 22 Vat-u.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dopłacałem nic ponad kwotę towaru i wysyłki :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem lampy z Chin o wartosci okolo $900 i nadzialem sie oczywiscie na clo - paczka wyslana EMS, faktura byla w srodku ale szczesliwie zadeklarowana wrtosc na fakturze to po przeliczeniu na polskie bylo jakies 200PLN - cla nie bylo, niestety doliczyli mi VAT - doplacilem 120zl.

Innym razem przyszly pompy w paczce ale juz zwykla poczta, i kazali mi doslac do urzedu celnego fakture na wartosc towaru (dostalem ze sklepu w formacie .doc, wiec wartosci mozna bylo samemu wstawic) na wysokosc kilku dolarow i paczka poszla bez cla/VATu.

Ostatnio kupilem reaktor wapniowy - duza paczka wyslana zwykla poczta i przyszlo bez zadnych problemow.

Wiec duzo zalezy od szczescia, szczesliwie wiekszosc sklepow z Chin/Hong-Kongu daje mocno zanizone wartosci na fakturach), wiec nawet jak pech Cie przypili to zaplacisz niewiele.

Ciekawostka jest ze VAT naliczaja od wartosci towaru i kosztow przesylki...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.