Skocz do zawartości
MrMayer

Jak naprawić oświetlenie w Reef Maxie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. W reef maksie przestała świecić jedna świetlówka. Podmieniłem na nowa i dalej nic. Pewnie coś ze starterem ale z moją wiedzą na tematy elektryczno-elektroniczne potrafię znaleźć tylko taki zwykły starter jak w pokrywach abs. A tu nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Może ktoś pomoże ?

Wyłącz CAPSa jak piszesz tematy.

Nie zaczynaj tematu od słowa "POMOCY" wrrr

SkoczekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 30 lat, jadra i srubokret w domu.

Wylacz wtyczke z pradu, zdejmuj lampe, rozkrec, moze jaki kabelek poluzowal sie w oprawce lub innej czesci ukladu.

Jakby to kobieta napisala to jeszcze bym zrozumial


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻADNYCH śrubokrętów i samo-napraw!!! GWARANCJA!!!

U mnie nie chciała się wyłączyć jedna :) zresetowałem system i jest ok.

Startera nie maja reefmax-y :) świetlówki startują na elektronice błyskawicznej bez efektu mrugania.

ps. Gdzie podziałeś gwarancje???

Serwis AquaEL-a wymienia pokrywy na nowe nie naprawiając ich :)

Jak zgubiłeś, poproś kolegę z okolić co ma feermax-a żeby Ci pożyczył swoją gwarancje :)

Pozdrawiam

sPRYTny:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie statecznik. Każda świetlówka jest na osobnym. Dzwoń do serwisu czy każą ci przywieźć pokrywe czy może najpierw poradzą możliwe usterki łatwe do usunięcia, albo i odrazu wal ze sprzętem do nich. Z Płocka do Wawy daleko nie jest nawet jeśli nie masz nic bliżej:) Nie ma co samemu dłubać skoro jak mówi kolega wyżej serwis działa dobrze:)


Boyu 58l. 44 W światła, Koralia nano 1600, odpieniacz nn... 8 kilo skały- zaczęło się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia że gwarancji może nie mieć (ja np. kupiłem używanego i nie mam gwarancji)

wymienić statecznik to nie problem bez przesady

ewentualnie wywalić statecznik i dać LEDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedź. Gwarancja jest tylko zastanawiało mnie jak im wysłać akwa z rybami ? A Grzesiu Dyzma co do majsterkowania przy elektryce i elektronice to nie uważam, żeby oznaką męskości było posługiwanie się śrubokrętem. Ciekawe czy mężczyzno do woja się iść nie bałeś ? Sorry ale, nie każdy na wszystkim znać się musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o reef maxie, że mu się kable przetarły na zgięcie i w dodatku 2-3 cm nad lustrem wody. lepiej wyłącz z prądu i zrób oględziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.