Skocz do zawartości
Waldi

OPARY SILIKONU

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie,akwarium juz funkcjonuje już prawie 2 lata i chciałbym zrobic czarne tło i posmarować tylną szybę od zewnątrz czarnym sylikonem,czy te octowe opary nie zaszkodzą życiu?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysmarowalem komin od wewnatrz, nic nie zaszkodzilo. Myle ze jak bedziesz dobrze wietrzyl to powinno byc ok.

Pamietaj ze szyba musi byc idealnie czysta i odtluszczona, inaczej silikon nie przylgnie i nie bedzie to ladnie wygladac.

Poza tym o wiele latwiej nakleic folie samoprzylepna, wyglada identycznie i jest 100x latwiejsze.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dniu wylacz odpieniacz.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zrobić w ten sposób,najpierw spuścić wodę z komina tylko,wysuszyć odtłuścic i zasilikonować

ciekawe czy 24godz wystarczą na wyschnięcie kleju bo na drugi dzień chcę puścić w obieg wodę znowu,żeby sie za długo nie mieszała w samym baniaku

a następnie plecy

a tak nawiasem jeden dzień jak woda bedzie się mieszała tylko w akwarium to niec sie nie stanie?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztwor keasu octowego nie jest szkodliwy zbytnio. W stezeniu 1-5% uzywa sie go np. podczas endoskopii i ludzie przezywaja. Co najwyzej jakas czesc tych oparow moze rozpuscic sie w wodzie i nieznacznie obnizyc pH(dobre wietrzenie pomieszczenia).. Ale mysle ze glownym skutkiem jest po prostu drazniacy zapach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257864 piter39 :

posmarować tylną szybę od zewnątrz czarnym sylikonem

...nie łatwiej, czyściej i estetyczniej okleić czarną folią samoprzylepną na wodę z płynem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mało miejsca tam mam,z okleiną słabe pole manewru,jedna eęka ciasno do dołu wchodzi,takrze tylko szpachelka i silikon

lionfisch- i nic sie spsom nie stało po tej kominowej eskapadzie?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze silikonował przy pełnym baniaku?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem sumpa. Kleilem go sam w salonie (kolo akwarium). Silikonu poszly w sumie dwie tuby. |Zima byla, wiec wietrzenie srednio na jeza - grzejniki wlaczone. Na akwarium nie odbilo sie to zupelnie. Za to moja zonka pokolorowala toalete :) A ja te lakiery i zmywacze do paznokci musze znosic ;p Powiedzialem jej ze to byla zemsta ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy pełnym zbiorniku nie silikonowałem ale kleiłem zbiornik i przez te opary wylądowałem na pogotowiu,okna były wszystkie otwarte ale połamany byłem przez 3 dni.masakra

poz


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.