Skocz do zawartości
inmar

Utrzymanie składu wody

Rekomendowane odpowiedzi

No wódkę jeśli trzeba mogę lać,mam duży zapas a małe spożycie.Jakiś czas lałem,ale za krótko na jakieś spostrzeżenia mix wódki i zeostartu2.

Przez takie niewiadome nigdy chyba akwarystyka morska się nie znudzi.Z malawi tak właśnie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wodki nie musisz dodawac zeostartu. Tam bakterie rozmnazaja sie po pijaku i nic im wiecej nie trzeba. Pilnuj tylko, zeby nie zejsc z ktoryms z parametrow do zera. Wtedy musisz przerwac lub ograniczyc lanie, a gdybys chcial pozostaly, drugi zwiazek nizej zbic, to musisz brakujacy dozowac. Bakterie nie wybiora jednego, gdy drugi jest limitowany.

Cale to pijane, sexi towarzystwo wybierze odpieniacz, co golym okiem po kilku dniach (tygodniach) zaobserwujesz.

Po dwoch miesiacach bedzie po problemie. Pilnuj tylko NO3 bo zerowe moze spowodowac sprzyjajace warunki dla cyano.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś testy wody do podmiany.Zastanawiam się czy nie wymienić membrany bo ma już ponad półtora roku i może stąd te fosforany ?

Widzę też,że ta sól taka ekstra nie jest skoro magnez i wapno na takim niskim poziomie.

PO4-0,08

Kh-7,5

NO3-0,05

Mg-1170

Ca-375

PO4 w czystej RO-0,04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystej ro ?? ;o;o;o

no to gruuuboooooo :)

a tds pewnie 0 pokazuje ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam w tej chwili w miarę ustalone parametry Ca,Mg i Kh a podmieniana solanka ma te parametry zaniżone to czy lać ballinga np. po 50ml dziennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, trochę dziwne są zmierzone przez Ciebie te parametry. Ja do swojego baniaka leję już 160 ml ballinga i ca dalej 400, musze zwiększyć bo korale strasznie konsumują. Za to przy soli TM Bio Activ nie dozuję w ogóle Mg. Podmieniam co 10 dni ok 15 % wody i Mg mam na poziomie 1440. Ta sól jest dośc bogata we wszystkie składniki.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parametry solanki TM bio-actiff mierzone salifertem ca 480 mg 1290 kh 11' date='2 ph 8,4 zasolenie 1,025, temp. 25, mierzone po 1 dobie mieszania[/quote']

Inmar staram się porównać twój pomiar z tym i coś mi tu nie gra,co ty na to


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie,że są różne partie soli i niejednokrotnie okazywały się wadliwe.Testy też różnie pokazują każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podmianki dalej na tej soli TM bio-actiffe ale muszę też lać ballinga,teraz lałem po 40ml i okazało się mało.Są głosy,że na tej soli koledzy nie dozują nic więc może jednak jest coś z moją solą nie tak ?Twardych mam ok 10 szt. tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.Po zbiciu fosforanów od razu widać przyrosty na tipach korali a już cała brązowa monti znów zrobiła się zieloniutka.Niestety dalej mam problem z ustabilizowaniem wapna i magnezu.Dozuję od dłuższego czasu dozownikiem DoserOne po 80ml na dobę i ciągle,albo mam wapna za dużo,albo magnezu.Wtedy zmieniad dawkę tego,którego jest za dużo na 40ml,ale po czasie znów problem.Poziom Kh mam 11,2,ale zawsze u mnie było wysokie.Jak to jakoś wyrównać ? Pomiary robię z 5 dni.Podmiany co 10 dni na soli TM bioactiffe i od Darka z elektrowni(nazwa nieznana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw 60 :-)

ja na takie samo akwa lalem 140 wszystkich i byly w normie.

Pisze lalem bo teraz jade na zageszczonych dawkach.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a policzyłeś spadki dobowe ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287023 smithpl :

to ustaw 60 :-)

ja na takie samo akwa lalem 140 wszystkich i byly w normie.

Pisze lalem bo teraz jade na zageszczonych dawkach.

Jak lałem po 60 to było mało wszystkiego.Ja zwiększałem dawki zaczynając od 20ml.

Spadków dziennych nie sprawdzałem.Wyłączę dozownik na dwa dni i sprawdzę parametry w każdy dzień bez dozowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez korale tez nie rosna stale tak samo. Ta metoda troche zmusza do cotygodniowego testowania i dopasowywania dawek. Mimo to, pozwala na utrzymanie w miare stabilnych parametrow. Nigdy nie bedzie tak, ze na Wielkanoc ustalisz dawke i w Boze Narodzenie ja skorygujesz.:clapping Nudno by bylo.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 miesiecy nie zmienialem dawkowania - mysle ze to kwestia ustalenia dawki, ewentualnie liniowo bedzie sie zwiekszac.

No chyba ze masz akwa nie stabilne i ci raz korale rosna a raz nie.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie się własnie stabilizuje więc całą tą sytuację można uznać za normalną.

Z korygowaniem podawania ballinga też się zgadzam,że lanie cały czas jednej dawki jest prawie niemożliwe.

Dziwią mnie najbardziej te skoki wapna i magnezu a przecież oba te związki są od siebie zależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.