Skocz do zawartości
LUK4344

Po wczasach

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wróciłem z wczasów, zamieszczam więc filmik, wieczorkiem postaram się dodać fotki

http://www.youtube.com/watch?v=ep85OpunMwA


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś pisał na forum chyba właśnie o tym hotelu i o rafach przy hotelowych,że są jedne z najładniejszych.Wybrałeś się tam przypadkiem czy specjalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, pozazdrościć !!!

i dziękujemy za dokumentację :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel to El Club Faraana w Egipcie w Sharm, byłem w tym hotelu juz drugi raz właśnie przez wzgląd na piękną rafę i mam wrażenie że w tym roku była jeszcze bardziej okazała niż w zeszłym (niestety zjęcia ani film nie oddaja bogactwa życia)

Martwi rónież fakt że do tego hotelu przyjeżdża bardzo dużo Rosjan, którzy bekarnie chodzą po koralowcach i niszczą je, jak to zobaczyłem będąc pod wodą to mało się nie udławiłem, ale byłem bezradny (ostatnia fotka)

1927-p5060036.jpg

1927-p5060063.jpg

1927-p5080121.jpg

1927-p5080134.jpg

1927-p5080138.jpg

1927-p5110180.jpg

1927-p5110185.jpg

1927-p5110187.jpg

1927-p5110189.jpg

1927-p5110197.jpg

1927-p5110202.jpg

1927-p5110204.jpg

1927-p5110228.jpg

1927-p5110231.jpg

1927-p5110239.jpg

1927-p5080108.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ruskami tak jest wszędzie,w Hurghadzie zachowywali się jak u siebie na wsi a w restauracjach jedli jak prosiaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w hotelu Grand Tropicana Resort w Sharmie wydaje mi się że te hotele sąsiadują ze sobą. Rafa na prawdę robi wrażenie, co najśmieszniejsze najwięcej ryb było pod plastikowym pomostem. Rosjan było oczywiście najwięcej ale rafę oszczędzali. Z resztą na każdym kroku był napis o zakazie chodzenia po dnie.

Podczas nurkowania zabawne są przemyślenia jak akwarium jest ubogie ze swoimi wszystkim KZ-kropelkami, biopeletsami, vitalizerami, super odpieniaczami itd, itd w porównaniu do natury która po prostu dostarcza x-razy więcej pożywienia koralowcom niż my jesteśmy w stanie zapewnić w swoich baniakach. Rozmiary koralowców, ilość i różnorodność ryb mówi sama za siebie, nasze akwaria to promil procenta, natury którą chcemy skopiować w naszych domach ale nigdy nam się to nie uda.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć to kiedyś na własne oczy i może mi się uda może w przyszłym roku, takie chwile zapierają dech w piersiach i myślę że można się tam poczuć jak ryba, kiedyś nurkowałem na bezdechu w Turcji gdzie nie ma rafy, tylko sama skała, ale na widok kilku rybek cieszyłem się jak małe dziecko :)

Chyba kupie plastikowy pistolet na kulki i będę strzelał do kacapów tratujących rafę.

LUK4344 używałeś tam akwalungu czy wystarczy sama rurka i okulary ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko nie strielaj !!! rusek też ciaławiek :)

LUK4344 super fotorelacja , cóż tylko pozazdrościć. Ostatnia fotka - brak żarłacza tygrysiego:clowning


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra foty, w takie miejsca chce się wracać. Też byłem w Sharm i to co robili ruscy wołało o pomstę do nieba. Ale cóż my możemy:cursin


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności z tymi ruskimi. Wiem że to "inni ludzie" ,ale i inne narodowości różne żeczy potrafią :) . Na klifie zaraz po wyjściu z wody ,stoi "strażnik ,taki w filcowym mundurze . tzn. raczej siedzi i śpi ,nie stoi. ale trzeba było go zbudzić i powiedzieć . może by zareagował. Ta rafa jest największą atrakcją tego hotelu, jak tak będą o nią dbać to za parę lat nie będzie tam po co przyjeżdżać. no chyba ,że ktoś jest miłośnikiem włoskich "annimacione' :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.