Skocz do zawartości
Jader

Jak się sprawują jeżowce

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się podzieli doświadczeniami z jeżowcami? Czy one stwarzają jakieś niebezpieczeństwo dla innych mieszkańców (lub dekoracji) akwarium (poza właścicielem oczywiście)? Jakich gatunków się wystrzegać, a jakie są ok?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa różne. Chodzą po skale i szybie. Czyszczą je i zrzucają nie przyklejone szczepki. Strat nie zauważyłem.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka gatunków,ale denerwowało mnie właśnie zrzucanie przez nie korali,wtedy jak i na razie teraz nie kleję na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeł tego Heterocentrotus trigonarius, nie dość że wszystko w nocy przewracał, to jeszcze zżerał korale miękkie, wszystkie na jakie tylko wlazł


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diademe - dobry na glony wapienne , skałe wyczyści do białego, wadą jest że wszystko strąca no i rośnie dosyć duży.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie diadema szama zielone glony z szyb, nic mi nie przewróciła do tej pory. pozdr


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie diademy. Zjadły wszystkie glony (bropsis też), ale wszystko przewracały. Urosły szybko duże i gdy zaczęły podgryzać montiporę talerzową oddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy diadema zjadała mi montipore która stała na jej drodze

Czyści ładnie od wapiennych po zielone

dobrze żeby miała sporą grote do chowania się tam i odpoczynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to estem ciekawa co to bedzie u mnie :) mam nadzieje że na glonach poprzestanie, chociaż na razie jest malutka


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.