Skocz do zawartości
Darek S

kalkreaktor DIY - jak zmniejszyc wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Zmajstrowałem niedawno kalkreaktor dwukolumnowy, uruchomiłem z wydajnością 1 bombelek na sek i przepływ kilka (3)kropel na sek

Chodzi tydzien i wywaliło wapno na ponad 500 - nie wiedziałem że będzie taki wydajny.

jak lepiej zmniejszyć wydajnośc - zmniejszyć ilośc CO2, czy zwiekszyc przepływ wody, a moze jedno i drugie lub inne rozwiązania

Darek S


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, przylaczam sie do pytania Darka, jak i czym regulowac reaktory?

jak, tzn na jakie ph ustawic zawor?

czym, tzn czy lepiej zmniejszac/zwiekszac dozowanie wapna do akwa: zmiana ph, czy moze szybkoscia przeplywu wody przez niego, czy wreszcie zmiana podawania co2? Teoretycznie wydaje sie, ze mozna kazda z tych metod.

Poruszalem swoj przypadek z miesiac temu, wlasnie kupilem nowy test na wapno i wyszlo jeszcze wyzej tzn 600, a w reaktorze 720. Czy to moze byc szkodliwe? (poprzednio rowniez magnez wyszedl ponad 1600, teraz nie badalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoje pytanie mozna krotko odpowiedziec :D Reaktory ustawia sie tak , zeby jaknajbardziej graly parametry wody w baniaku :)

Mozna to wlasnie robic w ten sposob jak wymineiles.

I raczej niema zadnej regoly , poniewaz kalkreaktory buduje sie do baniakow od - do ...litrow , a wiadomo ze nie kazdy bania kjest taki sam .

Jezeli uzyjesz powiedzmy wysoki 50 cm Kalkreaktor w baniaku 200 litrow i ustawisz go dajmy na to tak czy siak wedlug jakiejs tam powiedzmy regolki , to taki reaktor juz nie bedzei tak samo funkcjonowal w baniaku 500 litrowym , pamietac nalezy tez o obsadzie baniaka , no i w koncu o tym ze korale rosna , takze raczej indywidualnie przy czym mierzyc parametry wody , krotko sumujac nie da sie nigdy ustawic jeden raz reaktora tak zeby go nie dotykac :]

Marek , pokaz ten swoj baniak bo nie pamietam juz jak on wyglondal :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko wiem;)

nie pamietasz jak wyglada bo nie ci pokazywalem go, wiesz ostatnio takie ladne baniaki ludziska pokazywali, ze wstyd pokazywac moje gloniska, jak dojzeje akwa to cos wysle:blush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.