Skocz do zawartości
tomasz

Reef Life Calcium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do użytkowników w/w preparatu. Czy można go dodać do dolewki z RO czyli powiedzmy rozcieńczyć r-r na 2-3 tygodnie? I drugie czy tak samo z dolewką można dozować Reef Life Magnesium, a najlepiej zmieszać je z kalcium i RO?

Szukam sposobu uzupełniania Ca i mg (bezobsługowego) - wyjaśniam że Ballinga, reaktor i mikser przerabiałem kilka lat i jakoś już mi się nie chce...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem czego mi się nie chce. Używa ktoś tych specyfików Aqua Medica?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tylko 2 metody uzupelniania Ca w akwarium,Balling lub reaktor wapnia reszta to pic na wode fotomontaz,no ewentualnie przy samych miekasach; podmianki.

Jesli zadna z tych metod Ci nie odpowiada to proponuje zalozyc akwarium slodkowodne.

A jesli chodzi o sposob o ktorym wspomniales,to jest do 4 liter bo dolewka dolewa wody w roznej ilosci zaleznej od tego ile akurat tego dnia odparuje,a Ca musisz lac ciagle w tej samej ilosci.Wiec ustalenie odpowiedniej dawki dziennej bedzie niemozliwe,no chyba ze jestes jasnowidz i wiesz ile dokladnie wody wyparuje z akwarium przez najblizsze 3tyg.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanna ma magnetycznu mixer.Podlaczysz

do wlacznika zeby wl/wy pare razy dziennie

I jakies 5mni wl/wy przed wlaczemiu pompu

dozujacej .Cena dosyc OK (85$usd u nas)

Tylko uwazaj Bo calciumm zatyka wyjscie

w rurce po jakims czasie.I czeba uwazac

Bo Sam wiesz ze mala pomylka czsu/dawki

I mozna przesadzic alb bedzie za malo.

Sam dawalem te dwu czesciowe I niestety

bafer szedl a calciumm nie

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odpowiedź w sumie zadowalająca. Złośliwości pomijam milczeniem. Czyli w ciągu tych kilku lat przerwy w temacie Ca i Mg nic nie poszło do przodu. Dzięki i pozdr.

Tomek


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sławek, ale koledzy źle mnie zrozumieliście. Temat tych dwóch metod znam od potrzewki. W akwarium 70 i 250 litrów jechałem przez długi czas na Ballingu, w 800 l na mikserze i reaktorze - kwestia ekonomi i ilości płynów jakie trzeba było lać. Wróciłem do morszczyzny po kilku latach i po prostu szukam co nowego w starych problemach - sądziłem że tu technika także poszła do przodu. Tak abstrachując chyba jedynym krokiem naprzód to są ledy (świetna sprawa) i polimery które także się u mnie kręcą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam jednak uparcie pytanie: czy jest ktoś KTO STOSOWAŁ w/w preparat i z jakim skutkiem dobrym lub nie. Kolegom którzy słyszeli od szwagra stryjecznego wujka i specjalistom od akwariów słodkowodnych dziękuję już za uwagi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze chcesz przenies sie na Floryde

I tylko lac wode morska .(20% zmiany na tydzien)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piona. Miło Cię ... czytać. Jak będę jechał do Łodzi to dam znak, może się gdzieś zejdziemy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.