Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku jak tam spostrzeżenia? Ja leje krople na tydzień i póki co jest ok, zaczynają się rozwijać, ale równocześnie zacząłem też lać mleko, więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,jesli moge podepne sie pod ten ciekawy temat ja uwielbiam zoa,mam ich kilkanascie odmian barwnych[praktycznie to 99%obsady tych zwierzakow],mnie interesuje aspekt to co zasugerowal ENIGMA17"iz majac malo swiatla znacznie sie wydluzaja",u mnie jest taka sytuacja te "stopki"maja dosc dlugie i kapelusze dosc rozlorzyste,w akwa o dlugosci 61x35x44 uzywam dwoch swietlowek t5 25waty,swiatelko biale i actyniczne,czy zatem powinienem dolorzyc jeszcze jedna?,ktos moze doradzic?,pozdrawiam entuzjastow ZOANTUSOW


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj lizard, mam na imie grzegorz[dajmy spooj z PAN],masz info na priv,a zoa nie moge juz wyzej podniesc bo skalniak mam dosc plaski,a planuje zakryc zoantusami CALA ZYWA SKALE,moze niedlugo wstawie na forum fotke-ale szczerze musze poprosic kogos o pomoc,ja wstawienia fotek nie OPANUJE,do licha to jakas magia,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"planuje zakryc zoantusami CALA ZYWA SKALE" - odradzam takie pomysły :)

Generalnie zoa raczej lubią światło i cyrkulacje niz nie lubią. Mam w pracy akwarium ca 500L ze swiatlem 2x400W + jakies T5 niebieskie do tego, zona rosną prawie pod samą powierzchnią razem z Acroporami.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniak,witaj,ja mam wszystkie odmiany na malenkich skalkach ,ktore przyklejam badz staram sie ukladac na wlasciwym skalniaku,zalerzy mi aby poprostu wzajemnie sie przeplataly rozne odmiany[nawet jakby mialy sie poprzerastac-to jest cel ZAMIERZONY],to bedzie cos w rodzaju "kolorowego skalniaka"[mysle iz wiesz o co mi chodzi],co do swiatla na dniach zamierzam dolorzyc kolejna swietlowke [mam 2x24waty obecnie],ale przedemna jeszcze daleka droga,jak na razie tempo wzrostu u mnie maja dosc niewielkie[staram sie je co jakis czas dokarmiac],oraz ciagle poszukuje ciekawych odmian,pozdrawiam "milosnik zoa"


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynam wierzyć w stosowanie wit c:D:D (w końcu widoczne przyrosty). Jeśli zaś chodzi o wymagania zoanthusow, mam u siebie odmiany, które, przez ponad pół roku wegetowały w mocnym świetle i dość mocnej cyrkulacji, po przeniesieniu w mniej naświetlone miejsce i słabszą cyrkulację, po tygodniu były już widoczne przyrosty. Także wg mnie wszystko zależy od odmiany. A co do przerastania to wszystko kwestia gustu, ja raczej wolę jak odmiany rosną obok siebie, a nie między sobą.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz.p u mnie niestety w miwjscu gdzie stykaja sie dwie rozne odmiany zoa na poczatku faktycznie zaczely sie przerastac ale z czasem jedna kolonia zostala zagluszona i sie "cofa"


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również leje tą witamine C i widzę stałe przyrosty, zmieniłem teraz sól na bio actif - wszyscy mówią, że jest najlepsza i pewnie ona wpłynie również na ich wzrost czy wybarwienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem lać witaminę C (chociaż na początku ubzdurałem sobie jedną krople na dzień... na szczęście po dwóch dniach się opanowałem:P Zauważylem, że wszystkie zoa zaczęły się bardziej otwierać, a maluchy które nie ruszały się od dłuższego czasu nabrały ślicznych kolorków. Może jeszcze czas na mleko...?

Pozdrawiam,

Łukasz (również fanatyk zoa:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesięcznej kuracji jestem w stanie stwierdzić, że wszystkie zoa zwiększyły swoją populacje średnio 3-krotnie, czyli szczepki które miałem po jednym grzybku są już koloniami z 3-ma grzybkami :D

Dalej rano leje mleko, w południe mrożonka, wieczorem wódeczka i raz w tygodniu podmiana, jod i witamina C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przeleciałem cały temat, też mam zoa. Ostatnio po przestawce niestety jakoś zaczęły zanikać. Musiałem je przesadzić, ponieważ rodactis strasznie je parzył. Już zakupiłem cebion i zaczynam kurację. Chętnie dodam również mleka ale nia ma tu jednoznacznych opisów co do jakości mleka. Może ktoś coś podpowie :smiling:


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz lać mleko sprawdź czy ich nic nie zjada... albo może masz zbyt wyżyłowane parametry?

zoasy nie lubią zbyt "czystej" wody


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodę mam kryształ, parametry oprócz NO3 (40) w normie. Wcześniej przy każdej podmianie lałem pro dibio kilka kropel i wszystko trzymało się ok, może tu tkwi przyczyna. Z drugiej strony większość korali strasznie się rozrosła i może podjadają to co zoasom teraz brakuje. zakupiłem stront&molibden oraz cebion (vit C), może coś będzie lepiej. Próbowałem dolać mleka 0,5 ml i po jednym dniu widać, że tylko sarco na tym korzysta.


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 40 to masakrycznie dużo.Chyba czas lać wódeczke albo zwiększyć częstotliwość podmian.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"po jednym dniu widać" - to znaczy, że nic nie widać. To jest akwarystyka morska, tu na rezultaty trzeba czekać tygodniami...

NO3 40 to jak Peniek napisał, masakra, coś jest nie tak ze zbiornikiem, w prawidłowo założonym i prowadzonym zbiorniku NO3 powinno być dużo dużo niższe... Zanim zaczniesz lać pokarm, rozwiąż problem z NO3.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jest ok po prostu zapomniałem, że dawno nie zmieniałem antifosu jak się okazało. Norma u mnie to ok 10 do 20 i tak jest od roku.

A mój sarko naprawdę po tym mleczku się znacznie rozszerzył

Edytowane przez marioletti (wyświetl historię edycji)

MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Co to jest antifos i jaki on ma mieć związek za azotanami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry przez nieuwagę zapomniałem dodać, że wymieniłem antifos i purigen. Wszystko wraca do normy.

Ale jak widać zmieniamy temat, więc wracając do clue to lać to mleko czy jednak nie?


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wraca do normy, ile jest teraz tego no3?

@nanokaczor http://sklep.aquamedic.pl/antiphos-fe.html


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zoa rosną skokowo tzn. najpierw zarastają w kilka dni skały po czym zaczynają znikać, i kiedy myśle że już wszystkie poszły to gdzieś ze skał wychyla się jeden grzybek, a po tygodniu znowu inwazja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.