Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe co piszesz,u mnie zoa rosną ale nie aż tak szybko.A jak znikają niektóre odmiany to juz na stale.Zoa ogólnie się powoli rozrastają ,jaki masz rodzaj/odmianę?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wraca do normy, ile jest teraz tego no3?

@nanokaczor http://sklep.aquamed...ntiphos-fe.html

tzn, że już jest 20 ale jest szansa na wiekszy spadek. Zobaczymy, trzeba trochę czasu na zadziałanie materiału organicznego (purigen)


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa ogólnie się powoli rozrastają ,jaki masz rodzaj/odmianę?

powoli?

dostałem w kwietniu od @Niejeden z nas szczepkę 5 zoasów - dziś mam ich chyba ze 200

jedna odmiana była usadowiona na skale między innymi koralami. Jak im brakowało miejsca - rosną w górę :)

nóżki mają po 2cm, a najszerszy zoas ma 1cm średnicy (środek czerwony, boki zielone fluo)

brązowe z żółtym środkiem z malutkiej skałki zeszły na piasek i rosną na około skałki


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak im brakowało miejsca - rosną w górę :)

nóżki mają po 2cm, a najszerszy zoas ma 1cm średnicy (środek czerwony, boki zielone fluo)

brązowe z żółtym środkiem z malutkiej skałki zeszły na piasek i rosną na około skałki

Mam dokładnie takie same (pomieszane na jednej skałce) tylko te fluo nie zbyt efektowne...

@bober

Rosną szybko ale się nie wybarwiają zbyt "pięknie", tzn. mają małe kapelusze i wysokie szare szyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi udalo sie wyrwac malutka szczepke zielonych zoa fluo i od momentu wprowadzenia do akwa 2 tygodnie temu tylko dwa lepki delikatnie sie uchylaja ale tez nie calkiem :/ zeby bylo ciekawiej z tego samego zrodla dostalem dwa nn lepki na kawalku zwiru 2x2 mm, przykleilem do skalki i postawilem obok tych zielonych, juz nastepnego dnia calkowicie sie otworzyly i wygladaja super, to samo zrodlo, to samo nowe akwa,to samo oswietlenie a efekty nieco skrajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat odnośnie zoa bo mam mały problem z nimi.

Tzn. Rano jak dostaną światłą dziennego otwierają się powoli, potem jak włączy się lampa to już na maxa otwarte. Ale z czasem w ciągu dnia powoli zaczynają się zamykać tak że o godzinie ok 16-17 jak wracam z pracy to już są zamknięte. Są to bardzo zielone "radioactive" zoa. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Akwa 130l w obiegu, obieg rzeczywisty ok 1800l/h, cyrkulacja, 2x 3000l/h 2x 24w (1 blue, 1 aktynika, 2x 10k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wracasz z pracy masz juz zgaszone swiatlo? U mnie sie kula dopiero po zgaszeniu swiatla lub jak cos po nich przebiegnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, światło jeszcze 5h świeci..

Jedynie co mi nachodzi na myśl to, to że zaczynają się chować jak słońce wpada do pokoju przez okno koło 15 ale to może być powód?

Edytowane przez mithil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pokombinuj z różnymi ustawieniami: niżej-wyżej, różna cyrkulacja i oświetlenie wtedy też sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą mieć za dużo światła, to nie jest wcale tak, że te najbardziej kolorowe wymagają najwięcej światła, często jest wręcz przeciwnie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem u siebie ze szczepki brazowych z zotymi srodkami sa caly czas otwarte calkowicie. A zielone sa otwarte do 18-19 potem sie zamykaja. Obie rosna bardzo blisko siebie. 2 dni temu zielone postawilem w miejscu gdzie jest lekki cien i wczoraj byla otwarta do konca dnia. Fakt troche przymkniete ale to pewnie wynik ze ktos je piaskiem posypal.

by Lumia 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.