Skocz do zawartości
kiflu

Zebrasoma flavescens u schylku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis od rana moja zebra lezy na boku :), wiem ze to juz koniec i nic z tym nie zrobie, przerabilem to juz z bialobrodym,

Nurtuje mnie jedno, czemu ??

Mam (mialem) ja przez przeszlo rok, wybaczyla mi ruzne bledy, od miesiaca uzywam reaktora, kh na pozimie 8 - 9, ph z rana 7.95 z wieczorka 8.25.

Niestety nie mierzylem azotanow i fosforanow.

Bialobrdym byly takie same obiawy tylko ze on zszedl mi po 7 dniach od wpuszczenia,

Co o tym myslicie ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym zmierzył NO3, tak dla spokojności, a żeby sie dowiedzieć co jej tak naprawdę było to chyba byś musiał zrobić tzw. "sekcję zwłok" wiem ze może to brzmi śmieszne ale poznajesz nieraz przyczynę śmierci ryby która nie była zależna od ciebie a poprostu choroba przyjechała do Ciebie z rybą.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak mozna zrobic to w warszawie na goclawiu potem moge sprawdzic ja naprzyklad okazalo sie za zabilem sohala a powodow szukalem w wodzie dodam ze koszt to 30 zl i lekarz jest w stanie stwierdzic co sie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

Rybe juz pochowalem RIP, sekcji raczej juz nie przeprowadze bo musial bym zrobic ekshumacje zwlok a z tym jest wiele problemow natury biurokratycznej :D

Z tego calego zameszania z zebra nie zauwarzyelm ze mi jedego blazna brak, biedak tez zszedl felernej nocy i kraby zrobily z nim pozadek, wiec reasumujac to raczej wina wody, zrobilem podmany i teraz czekam co dalej, zostaly mi juz tylko 3 blazny :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy nie bierzesz pod uwagę że przez białobrodego przywlokłeś chorobę bo zwykle one się ujawniają po siedmiu dniach. Z kolei tak szybkie zejścia ryb wzkazuje na Amyloodinium /dawniej Oodinium/. Jeżeli się to potwierdzi to pozostałe też moga być zagrożone. Takie skoki pH napewno rybom nie zaszkodziły. Przy podniesionym NO3 ryby są niespokojne - ocierają się o skały podobnie jak przy Cryptokarionie - lecz by wyeliminować powinno się sprawdzić podstawowe parametry.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT ,,Czy nie bierzesz pod uwagę że przez białobrodego przywlokłeś chorobę<< być moze ?. ale nie dokońca to może być przyczyna . rybki tam też inne pływają.? stres i nowy mieszkanieć akwa .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Grzesiek, ale on miał ją od roku, więc jako nowego juz chyba nie można traktować ??

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , kwarantanna bardzo wazna procedura :] niestety

W zyciu nie wpuscilem ryby wczesniej do glownego baniaka jak po miesiacu czasu a to z tego wzgledu ze ; zrobienie kwarantanny kosztuje zawsze mniej jak kupienie nowych rybek :]

Kwarantanna musi byc caly czas zawsze pod reka gotowa do odlowienia tez chorej ryby , bez kwarantanny nie ma akwarysty :]

Ryba chora , w pore odlowiona jest to strata zazwyczaj jednej ryby.

Bardzo wazna tez jest codzienna obserwacja ryb , najmniej dwie gidziny dziennie , i nie tylko ze plywa , ale jej zachowanie mowi o jej stanie zdrowia , z tym ze najpierw na ryby trzeba sie dlugo naprzyglondac zeby stwierdzic pozniej ze ktorejs cos jest :D

Morskie rybki to nie slodkowodne , tutaj trzeba z glowa podchodzic do sprawy :]

Jesczze sie nauczysz albo zrezygnujesz z hobby :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem brak kwaranttany to jedno. ale ona mogła też paść ze stresu mało prawdopodobne ale i takie rzeczy też mają miejsce. zaztanuwcie się dlaczego?/jeden pokolec sam przez taki okres- zachowania są różne/.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogla pasc ze stresu , nabawic sie infekcji i przy okazji zarazic inne ryby, ale przedewszystkim obserwacja ryby i kwarantanna ! bez kwarantanny tak koncza wlasnie akwarysci , drugi raz kupi obsade ryb tez wybije i pozniej czytamy takich w dziale targowisko :D

A po co pytam ? jak mozna to zrobic z glowa :]

Dobrze jest tez kupic ryby wszystkie na jeden raz wpuscic po kwarantannie i niegmerac tam za wiele .

Nie wykluczajac tego ze kwarantanna to prawa reka akwarysty morskiego , bez kwarantanny nie idzie poprostu :] raz sie na tym przejechalem i mnie to wystarczylo , padla zebrasoma flavescens i od tamtej pory kwarantanna to dla mnie rzecz swieta .

Zawsze jest pod reka , jako szpital dla chorej rybki ktorej zal wyrzucic do klopa , ale czesto tak jest ze zdechnie z tym ze inne przezyja :D co malo ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz nie jeden mondry powiedzial, czlowiek uczy sie na bledach, teraz przed zakupem przeprwadze rybe przez kwarantanne, ale jak narazie wyleczylem sie z kupowania ryb,

mysle ze i ryba i mi to na dobre wyjdzie :)

Co do zebry mialem ja przeszlo rok, nigdy nie wykazywala zachowania budziacego zaniepokojenie, zwyczajowo dostala kropek przy nowym kamieniach itp, ale zawsze kreweta zrobila z tym co trzeba :D

musze sie zaopatrzy w testy na azotany i fosforany, wtedy bedzie czarno na bialym a raczej czarno na szarym :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarantanne postaw przede wszystkim :D

Ryby potrafia zyc i przy nitratach 80mg/l -50 dla nich to norma ( jezeli zwieksza sie poziom regularnie w baniaku) nie wykazuja zadnych objawow (pomijajac korale), no moze po za jednym ze maja lekko podczerwieniona koncowke przy ogonie (z moich obserwacji ) zobacze baniak np w nim doktora to patrze mu na ogon przed ogonem jezeli jest duzy poziom nitratu to powinien miec zaczerwienione to miejsce przed pletwa ogonowa ta zwezke lekko.( tak zaobserwowalem) moze ktos podobnie tez to zauwazyl.

pozdr..

Ps; Nie jest wykluczone ze miales duzy poziom nitratu , ryba zyla wczesniej w czystszej wodzie , dostala stresu bialych kropek, szurala sie o skaly i dostala infekcji (zarazila inne)

Narazie nie kupuj innych rybek , poczytaj wiecej o tym hobby , chyba ze masz za duzo kasy :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplecik testów na azotyny ifosforany u mnie tylko 50 zł


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swirlej. muszę trochę bronić swego "Ziomala", ryba z pewnego źródła bo z tego tez mam swego "żółtka" a ta już rządzi akwa od 2 lat, gosciu ma głowę na karku i z głową podchodził do akwa ( moja krew), nie ma co płakać nie szukałbym winy co było rok temu, ryba pływała od roku i bylo ok, dostała chyba w tyłek niestabilnymi parametrami, ale tego sie już nie dowiemy, jak pisałem wczesniej i jak zuwazuł to @rs4 kłania sie sekcja zwłok i ona była adekwatna to zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA to w takim razie zwracam honor "ziomalowi":D ale bywa wlasnie tak czasami u niektorych jak napisalem :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@błażej, sorry ale gościu tuttaj opłakuje najlepszą swoja rybę, a Ty tutaj z marketingiem i reklamą, przypomina mi sie łódzkie pogotowie, "jak Pan się czuję, proponujemy najlepsze usługi pogrzebowe...." bez komentarzy

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavulon :) kur....ich mac :D czytac ja Cie chrzanie :D:D

'

Ku... czego ja sie ciesze....?:):):D sorki


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman doradz kolezce niech postawi mala kwarantanne w koncie , napewno nie pozaluje .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki 'ziomal' :) trzeba sie razem trzymac !

co do @blazeja to gosc poprostu ma leb :D zakdy pogrzebowe zawsze mialy robote i zawsze dobrze prosperowaly :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kwaratanna bedzie :D decyzja zapadla !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swirlej, co do kwarantanny w tym wypadku to sprawa jest bezdyskusyjna, masz racje, choć ja jestem zwolennikiem UV

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozon lepszy :)bywalo ze u mnie od UV skakal amoniak chyba za mocna mialem ta lampe w stosunku do baniaka i za dlugo nia swiecilem , bo przeciez sa akwaria w ktorych UV pracuje na okraglo i nic sie niedzieje .

Ale uwazam ze dozowanie ozonu jest lepszym rozwiazaniem , czy bespieczniejszym dla nas ...? heh

Wiec moze i jednak UV :D :D

Ja sie naprzyklad ozonu boje uzywac w domu , niech sie znajdzie ktos mondry i powie mi na ile jest to bezpieczne ..?

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OZON NIE JEST ZBYT BEZPIECZNY ALE

MOŻNA ZROBIĆ PRAWIDŁOWE ODPROWADZENIE NA ZEWNACZ DO KAŻDEGO ODPIENIACZA LUB ZASTOSOWAĆ NA WYLOCIE POWIETSZA Z ODPIENIACZA FILTR Z UŻOM ILOŚCIĄ WĘGLA AKTYWNEGO (PO CZĘŚCI TO POMAGA.WIEM ŻE OZON BYŁ KIEDYŚ WYKOŻYSTYWANY W MEDYCYNIE DO WALKI Z RAKIEM ALE MIAŁO TO UBOSZNE SKUTKI (NIEWYDOLNOŚĆ SERCA CZY COŚ W TYM STYLU)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.