Skocz do zawartości
zielony mintaj

Dozownik DIY

Rekomendowane odpowiedzi

zielony będziesz go robił?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, ale pewnie spróbuję- choćby dla czystej przyjemności :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z dokładnością ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie to ciekawi jak z dokładnością takiego dozownika.

Ta pompka spryskiwacza nie posiada przypadkiem jakichś metalowych elementów ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek,tam jest opis dokładności.Też jestem Paweł zainteresowany,jak co ty zrobisz elektronikę ja dostarczę gratis obudowę.Potem mi zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260728 inmar :

Sławek,tam jest opis dokładności.Też jestem Paweł zainteresowany,jak co ty zrobisz elektronikę ja dostarczę gratis obudowę.Potem mi zrobisz.

Wiem. Ale jak jest naprawdę ? Jeżeli będzie to chodzić dłużej.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zrobię to sobie, na 4 pompki, ale obudowę zdecydowanie dam Akryl lub PCV. Jak będę miał, wstawię do DIY


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozownik sam w sobie jest bardzo fajny jeżeli nie trzeba podawać 0.1 ml jakiegoś roztworu.

Na forach o roślinach akwariowych można bardzo wiele ciekawych informacji wyczytać.

Ludzie są raczej zadowoleni.

Kroplowniki np. Gardena same z siebie się nie przestawiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko oki ale powiedzcie mi koledzy gdzie w rozsądnych pieniądzach taki programator jednosekundowy wytarmosić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260807 deXter :

Dozownik sam w sobie jest bardzo fajny jeżeli nie trzeba podawać 0.1 ml jakiegoś roztworu.

Na forach o roślinach akwariowych można bardzo wiele ciekawych informacji wyczytać.

Ludzie są raczej zadowoleni.

Kroplowniki np. Gardena same z siebie się nie przestawiają :)

O co chodzi z tymi kroplownikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroplownik to dysza wylotowa na której ustawiasz wydajność.

Sama w sobie ma jeszcze zaworek przeciwzwrotny.

Do swojego działania potrzebuje odpowiedniego ciśnienia w końcu służy to do podlewania kwiatków na balkonie albo w ogrodzie metodą kropelkową.

Są ona na tyle dokładne, że nie zmieniają swoich parametrów.

Jeżeli ustawisz na 0.5L/minute to tak będzie podawała.

Problem to właśnie dobra pompka i sekundowe sterowniki. Ale jesteśmy w DIY może da radę taki programator samemu wyskrobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item1044261622_datalog_programator_sekundowy_orbis_data_log_gwar.html Programator sekundowy można też skombinować samemu na jakimś mikrokontrolerze ale jest z tym troche zabawy i nie powiedziane że wyjdzie dużo taniej.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to 100% lepiej. Inna sprawa że pomiar ilości przy pomocy czasu do najmądrzejszych nie należy, a mając mikrokontroler można to zrobić prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to najmądrzejsze ale chyba najprościej można to zrealizować, inaczej trzeba by mieć coś w stylu przepływomierza i to o dużej dokładności. Hmmm..jakoś nic nie przychodzi mi do głowy...a już na pewno nie tanio. Co ciekawe pomiar ilości poprzez czas jest też realizowany w pompkach które u mnie w pracy służą do poboru próbek i kosztują x tysięcy złotych...ale to już off topik.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z brzegu wzięty - pompa perystaltyczna wykonana z wężyka neoprenowego osadzonego w półokrągłym jarzmie i rolki dociskowej zamontowanej na wale silnika krokowego + mikrokontroler. Wiadomo ile silnik wykonuje obrotów - mając mikrokontroler można też sprawdzić czy naprawdę się obraca, ile roztworu zostało w butli itd, no i dokładnie wiadomo ile cieczy przepchnie przez wężyk przy jednym obrocie. Reszta to już matematyka. A dokładność dozowania zawsze można wspomagać odpowiednio rozcieńczając roztwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sterownik niczego sobie, choc design troche padaczkowaty. Mysle ze gdyby wymienic te pompki to bylby calkiem mily i funkcjonalny sprzecik :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.