Skocz do zawartości
szirkos

Elektroda Ph

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pewien dylemat. Spotkałem się z opinią, że elktroda Ph nie powinna być cały czas zanużona w akwarium, że pokrywa się glonami, bakteriami itp., że membrana traci swoje własności dyfuzyjne i pomiar przestaje być prawidłowy. Mam jednak wrażenie, że w akwariach morskich pomiar Ph odbywa się w trybie ciągłym i w związku z tym mam pytanie jak w takim razie wygląda sprawa trwałości elektrod na stałe zanurzonych w akwarium, jak często wymagają kalibracji i/lub czyszczenia np. przez wymoczenie w roztworze KCl lub jak często wymagają wymiany na nowe?


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroda musi być ciągle w wodzie, kalibracja raz na 2-3 miesiące około roku pracuje OK, po roku trzeba wymienić odczynnik albo elektrodę

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ma problemu z tym, że elektroda pokrywa się np. glonami wapiennymi?


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda co napisałeś. Nie mniej jest masa różnych roztworów do konserwacji, regeneracji i czyszczenia elektrod. Polecam telefon/email do firmy Hydromet z Gliwic. Adresuj pytania do właściciela - Pana Andrzeja Zielińskiego - na bank uzyskasz wiele ciekawych informacji, no i potrzebne roztwory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260812 szirkos :

A czy nie ma problemu z tym, że elektroda pokrywa się np. glonami wapiennymi?

Nie ma, glony wapienne rosną przy świetle, a w sumpie światła nie ma.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki namiar zapisany. Pracuję w firmie, w której jest laboratorium więc przypuszczam z roztworami nie będzie problemu. Tam jednak elektrody przechowują w wodzie destylowanej czy też w roztworze KCl i nikt nie potrafił mi powiedzieć jak to zachowa się przy stałym zanurzeniu w akwarium.

Pozdrawiam


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260819 szirkos :

Dzięki namiar zapisany. Pracuję w firmie, w której jest laboratorium więc przypuszczam z roztworami nie będzie problemu. Tam jednak elektrody przechowują w wodzie destylowanej czy też w roztworze KCl i nikt nie potrafił mi powiedzieć jak to zachowa się przy stałym zanurzeniu w akwarium.

Pozdrawiam

Będzie działać prawidłowo


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.