Skocz do zawartości
adamus_23_as

ustawienia filtra, niegasnące świetlówki.

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem kilka dni po odpaleniu akwa i mam juz dwa problemy.

1)mam filtr przepływowy delteca fr 509 i pompe zasilającą NJ 1200. Odpaliłem w nim paletki i na początku bylo wszystko ok, nawet musiałem trochę przykręcic zaworku bo wydawało mi się że paletki za bardzo fruwają.

teraz jest lipa... widac że woda je troche podrywa ale napewno nie są wszystkie w ruchu. wywaliłem je wszystkie z filtra wyjołem gąbki z góry i z dołu i trochę ich wuwaliłem mam teraz ok400g lepiej, ale woda przebływała cały czas jedną stroną,wiec wsadziłem gąbkę na spód i znowu nie jest tak jak powinno. w sklepie mówili że pompa spokojnie da radę. wiec czekam na jakieś podpowiedzi.

2 druga sprawa.

Lampa. mam power module 8x39 kupiłem czasówki mechaniczne w praktikerze, ustawiłem podłączyłem i wszystko wyglądało ok. ale zauważyłem wczoraj że po wyłączeniu świetlówek przez czasówkę gasną ALE nie całkowicie. czyli ewidętnie widac że świetlówki migają berdzo niewyrażnie przez całą noc Myśle że napewno wina czasówek ale dlaczego wyłączają oświetlenie nie w 100%. zastanawiem się czy czasami niemam lampy ze statecznikami ściemnialnymi. no ale miała byc normalna.No a może to normalne.???


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pelletek odpowie Ci pewnie ktoś inny.

Co do świetlówek spróbuj odwrócić wtyczki w czasówkach , powinno pomóc.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś się przypchało, jakaś kulka poleciała w rurę czy sitko i staneła, może coś do pompy wpadło - jak bylo dobrze to musi być - samo z siebie się nic nie zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261584 Danielj :

Co do pelletek odpowie Ci pewnie ktoś inny.

Co do świetlówek spróbuj odwrócić wtyczki w czasówkach , powinno pomóc.

nie mogę odwrócic wtyczki bo mam uziemnienie ale mogę zamienic przewody w lampie.zrobic tak??

330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261585 MiQ :

może coś się przypchało, jakaś kulka poleciała w rurę czy sitko i staneła, może coś do pompy wpadło - jak bylo dobrze to musi być - samo z siebie się nic nie zrobiło

sprawdzałem nic się nie przypchało. woda przepływa płynnie. ale może te kulki nasiąkają i zwiększaję swoją wage, i pompa nie daje rady??

330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.