Skocz do zawartości
KIDULT

Świetlówki T5 - ile godzin trwałości?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

koledzy czy ktoś się spotkał albo sam zbadał, po jakim czasie następuje zużycie świetlówek T5. wystarczy mi dokładność w setkach godzin.

jak przeliczać ściemnianie T5 na zużycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kidult u mnie na sciemnianych statecznikach wymieniam swietlowki co max 6 miesiecy z tego co pamietam ,to okolo 1100, 1200 godzin( wskazania profiluxa),gdy przekraczam ta ilosc godzin switlowki zaczynaja siac ladnym zieloniutkim dywanikiem na skalach.

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult daj mi adres @ to przeslę Ci kalkulator w Excelu który kiedyś znalazłem w necie


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśle że 6 miesięcy to max


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem, że znam osoby u których świetlówki T5 (ATI) świeca już 12 miesięcy, a może lekko dłużej i korale w świetnej kondycji i ładnie rosną, przypadek.....??:strutin


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile godzin dziennie ? I jakie korale ? U mnie kiedyś świeciły 2 lata czy to przypadek ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLawek dwa lata?!!!!!!!!!!!! U mnie po 7 miesiacach swiecenia swietlowkami byl piekny zielony trawniczek( swietlowki aquamedic), teraz uzywam Ati i staram sie je wymieniac max co 6 miesiecy, hodowca acropor z Krakowa , ktorego kiedys pytalem jak czesto wymienia switlowki, mowil, ze robi to max co 5 miesiecy.


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać tej osoby do tablicy, jak będzie chciał to sam się odezwie :strutin. Nie pisałem tego posta, aby wywołać panikę :) . Akwa praktycznie ma same SPSy iLPSy. Koralowce mają się dobrze, więc może z tym świeceniem to tylko mit :). Wiele razy był poruszany wątek czasu oświetlania akwa T5, ale czy jest PEWNA informacja, że po 6 miesiącach jest be? Na pewno w jakimś stopniu traci na wartości, ale myślę, że i 8 miesięcy mogą spokojnie świecić, tylko że każde akwa inne jest ..........:):)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTALEM O CZAS W GODZINACH, bo takie glupie gadanie ile miesiecy jest dla mnie bezuzyteczne. mam 5 sekcji po 2 swietlowki, swieca od 6 do 13 godzin na dobe. chce sobie policzyc kiedy ktora mam wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se policz 5 miesięcy x 12 godizin i to co Ci wyjdzie przełóż na swoje świetlówki! Tak trudno??? Lepiej zje..ć innych że "głupie gadanie! Kidult, weź Ty się czasem zastanów zanim coś napiszesz co? Bo to Twoje jechanie po ludziech mało przyjemne się już robi. Serio.

Zdrówko

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb, czy moje pytanie w pierwszym watku nie toruje konkretnie toku dyskusji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.