Skocz do zawartości
zbychur

DELTEC AP600 lub APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś używa takiego odpieniacza prosze o podanie kilku wymiarów. Chodzi mi o średnice rur (komora reakcyjna i rurka łącząca ją z kubełkiem na zanieczyszczenia i ich długości) pzdr Zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamitam to rury 125 i 90mm, długości nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok jedziemy od dołu odpieniacza:

- podstawa: 4 mm

- wysokość komory reakcyjnej: 370 mm

- wys. profilowanego kołnierza kolor czarny:45 mm

- wys. rury zaczynającej sie od kołnierza i prowadzącej do zbiornika z brudną pianą: 65 mm

- wyskośc zbiornika z brudną pianą: 96 mm

Razem wysokość odpieniacza : 580 mm

P.S. Skimmer naprawdę ok, jestem zadowolony z jego pracy

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za informację. Jeszcze tylko jedno małe pytanko:) ?Rura prowadząca do zbiornika z brudną pianą jaką ma długośc w środku zbiornika na zanieczyszczenia no i jaką średnicę ma sam zbiornik? pzdr Zbychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tej fotce to nie jestem do końca pewien tych średnic dlatego pytałem. Bo robię DIY i nie chciałbym czegos zrypać :)

A więc jeszcze raz :)

średnica rurek:

* łączącej komorę z kubełkiem

* samego kubełka

Sory za zawracanie głowy ale chciałbym być pewny pzdr Zbychu

Tylko nie wiem jak tą fotkę wstawić :)461-deltec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już działa (od wczoraj )DIY a'la DELTEC APF600 :).Jednocześnie z przykrością musze stwierdzić że Weipro już nie działa :). Podłączyłem oba jednocześnie no i Weipro STOI mieli tylko wodę i NIC. Fotka po 1 godz pracy dziś jest jeszcze fajniej.

Dziękuję Panu Romanowi Rożkowi za istotninformacje które pomogły mi w zbudowaniu tego "czegoś " :D. Może to nie DD ale działa SUPER

461-odpieniacz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj , to jak ja juz bliziutenko jestem od zbudowania Deltec`a , jeszcze tylko nakleiki mi brak :) hehe

Ps; R@f@l my chyba zafundujemy sobie po takim Deltec`u :D

A Ty BartY miales niucha :) :)

461-deltec.jpg

dsc043143cq.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj mam troche lepsza fotke , jakby ktos sie chcial brac za budowe :)

Sluchajcie , ta rura z gory to woda wpada ze zrzutu z baniaka jezeli dobrze rozumie a tam obok gdzie jest ten srubunek to jest odplyw wody z odpienaicza (kranik do regulacji poziomu wody/piany w odpieniaczu ) ?

Jakos nie bardzo moge to sobie wyobrazic, nieciagnie to wody z bomblami ta rurka przy srubunku? heh

183201.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację tą rurką z góry pobiera wodę ze zrzutu z akwa, a ta druga rurka ze śrubunkiem jest zakończona w środku odpieniacza kolankiem do dołu i zbiera wodę z samego dna więc nawet jednego bombelka nie ciągnie. Powietrze jest w komorze reakcyjnej do wysokości rurki którą igła pobiera wodę z komory, niżej jest czysta woda. Działa to super bo woda przechodząca przez odpieniacz "mielona" jest kilka razy zani się z niego wydostanie. Konsrukcja jak cep a działa SUUUPPPEEERRRRR Polecam. A i koszty przyzwoite całość zamkneła się na poziomie 300zł z pompą od kivi-ego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wlasnie tak ?

Jakos troche to dziwnie (ja tam widze tylko jedna rure... moze pomiedzy jest cos wklejone ..?

Nie rozumie dlaczego woda mialaby wpadac tym krotszym rozgalezieniem a nie leciec do samego dolu , skoro to jest jedna prosta rura ...?(a moze i tak to wlasnie dziala wypycha pozniej ta wode , ja jak czegos nie rozbiore to dokonca nie jestem pewny :) )

1832018pa.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak :). Nad pompą jest wlot wody na wysokości 2/3 komory na Twoim zdjęciu nie widoczny. Ta rura na pierwszym planie to odpływ z zabezpieczeniem przed przelaniem kubełkiem

461-pier.jpg461-pierwszy.jpg

Ten to prototyp (nie działający więc proszę nie komentować wykonania :)) Zasada jednak jest dokładnie taka sama.Myślę że teraz już wszystko jasne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa to zabezpieczenie?

Bo jakoś tak nie moge wykombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wody jakby sie w razie podniosl to nie wywali wody kublem tylko ta rurka zabespieczajaca , poniewaz tam woda znajdzei najswobodniejsze uscie .(tak ja to rozumie)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

Ok jedziemy od dołu odpieniacza:

- podstawa: 4 mm

- wysokość komory reakcyjnej: 370 mm

- wys. profilowanego kołnierza kolor czarny:45 mm

- wys. rury zaczynającej sie od kołnierza i prowadzącej do zbiornika z brudną pianą: 65 mm

- wyskośc zbiornika z brudną pianą: 96 mm

Razem wysokość odpieniacza : 580 mm

P.S. Skimmer naprawdę ok, jestem zadowolony z jego pracy

Pozdrawiam Roman

[white]

Hi Roman

Podaj prosze srednice rur .

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[white] bedzie zwezka i to czarna :) srednica 13cm w srodku narazie zrobilem 7cm , Roman daj znac :D

pozdr...

Ps; Nie pytajcie z kad ja wzielem najwyzej na priva bo zona czasami czyta nano :)

dsc043218np.jpg

dsc043247tv.jpg

dsc043231yh.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE Zbyszek masz ochote taki zbudowac :D:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałas to wypowiem się jak wykonam i zainstaluje tłumik. Myślę że nie będzie źle, ale pożyjemy zobaczymy. Jak tylko pozbędę się Weipro z sumpa zrobię kilka fotek działającego odpieniacza w całości pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.