Skocz do zawartości
jjablonski

Restart po 3-ch latach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Po 3-ch latach funkcjonowania mojego piko zdecydowałem się na restart. Powody restartu to skała która rozpadała się w rękach, walka z glonami które na biopalletach zatrzymały się ale ich cofanie było straaasznie powolne.

Przy okazji dołożyłem dodatkową koralie Nano aby zwiększyć cyrkulację i wywaliłem miękkie które i tak mizerniały (to chyba efekt uboczny biopaletek).

Obecny setup to:

- Akwarium 45l, 50x30x30

- Dolewka - Tunze osmolator

- Oświetlenie DIY 3x PC 36W (daje to około 2,4W/L  ) tj. 2 szt. Niebieskich Arcadii i jedna biała z

odbłysnikami arkadii na 2-ch statecznikach. Od godz. 9 do 21 jedna niebieska, od godz 9:30 do 20 2-wie

pozostałe.

- Oświetlenie nocne led

- Chłodzenie 3 szt wentylatorów komp. 10cm sterowane przez Aquel termostat duo który również staruje grzałką

25W. Temperatura od 25 do 25,5 (nawet w upały)

- Odpieniacz i filtr &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed restartem było mniej wiecej tak:

Tylko że oprócz majano na skale było pełno zielonego glonu który pojawił się w okolicach grudnia ubiegłego roku.

Filmik po restarcie jest na

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie to wygląda! lifting się przydał :clapping

:)

@jjablonski, czy w prawym rogu to montipora? nie wiem tylko, czy "leżenie" na piasku będzie jej służyć.

jeszcze raz gratuluję :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za miłe słowa. :)

#262691 nika :

świetnie to wygląda! lifting się przydał :)

:clapping

@jjablonski, czy w prawym rogu to montipora? nie wiem tylko, czy "leżenie" na piasku będzie jej służyć.

jeszcze raz gratuluję :)

Dzieki, ona tak lezy i rośnie już ze 2 lata :D nawet sama sobie wykształciła podstawkę jak widać na poniższym zdjęciu.

2504-monti.jpg

2 lata temu to był 2 cm patyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Restart zdecydowanie udany! Gratuluje :clapping

To chyba problem małych akwariów, że niestety prędzej wymagają restartu. Widzę to u siebie i szczderze mówiąc nie wiem czy moje akwa pociągnie jeszcze bez problemów dłuzej niz 0,5 roku. Mam na myśli głównie problem szybkiego wzrostu korali szczególnie miekkich przy dobrze obsługiwanym zbiorniku, które zaczynają parzyć sie nawzajem a co gorsza sps`y.

Mysle zatem, iż dobrym posunięciem jest kierunek sps`owy w tak małym akwa szczegolnie, że już pare osób udowodniło iż nawet w takich gabarytach można je spokojnie utrzymać stwarzając niezłe warunki do wzrostu.

Pozdr,

tomko

ps. BTW caulastrea genialna wygląda jak ładnie przycięte drzewko w ogrodzie bonsai :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wow!! Wyszło naprawde ładnie,gratulacje.

I jak dla mnie ta mniejsza ilość skały jest na plus.

Ja bym już więcej nie dokładała bo zbiorniczek dzięki takiemu ułożeniu skały jest lekki, ma swój klimat.

No chyba, że będziesz bardzo chciał:clapping

I jeszcze to drzewko bonsai suuper!

Życze powodzenia.

Ps. dziękuje bardzo za miłe słowa.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262766 matt321 :

W jaki sposob miałes tam bio pellets zamontowane?

Nie tylko miałem ale i mam zamontowane :clapping

Około 70ml jest w wewnętrznym filterku tak na na poniższym zdjęciu. (to ten ciemny pojemnik w kształcie walca)

Na końcu filmu wiadać jak sie w nim kręcą.

Strzałki pokazują kierunek przepływu.

2504-kubelek-paletki.jpg

Powyższy filterek jest podłaczony do głowicy 375l/h na której wyjściu jest zawór Eheima. Wylot jest zielonym wężykiem

2504-pompa-paletki.jpg

A co do dodatkowych szczepek to na razie troche mam mało miejsca. jak ukwiał się pompuje to jest troche ciasnawo.

2504-ukwial-po.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłodzenie 3 szt wentylatorów komp. 10cm sterowane przez Aquel termostat duo który również staruje grzałką

25W. Temperatura od 25 do 25,5 (nawet w upały)

gdzie można nabyć taki sterownik/termostat ? może jakiś link ? ewentualnie na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.