Skocz do zawartości
seb

Cyrkulacyjne chinole

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :clapping

Wiem że gdzieś kiedyś był taki temat który dotyczył "zagadnienia" który sprzedawca na alle ma pompy z uchwytami magnetycznymi a ktory tylko z przyssawkami, ale mimo najszczerszych chęci nie mogę go znaleźć. Prcyzując chodzi mi o pompę która teoretycznie ma 12 tys l/h, ta taka dwuglowicowa, otóż kupiłem ją jakieś 3 miechy temu i mówiąc szczerze to już chyba nie kupię żadnej Tunze czy innej Coralii, serio, jedyy problem to że te przyssawki to są takie średni na jeża, co jakieś 2 tygodnie mi któraś puści i pompa zjeżdża niżej. Dlatego jeśli ktoś wie ktory to chłop ma z magnesem to proszę o info, może być na priv, bo planuję kupić sobie kilka "na zapas". Ewentualnie chętnie wysłucham pomyslów jak dorobić/ z czego zaadoptować magnes żeby zrobić uchwyt do tej którą już mam.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaadopotowac uchwyt z Tunze :clapping Mam na mysli ten czarny wieszak.

Jak tak właśnie zrobiłem i u mnie JVP 202 wisi na wieszaku który miałem z Tynze 6060.

Wymontowałem chiński magnes i przykleiłem do tego oryginalnego uchwytu od JVP kawałek który "chodzi" po wieszaku.

Taka kompozycja Tunze + JVP całkiem nieźle sie sprawdza :)

Idąc tą sama drogą możesz użyć równiez magnetholder

Pozdrawiam

JPJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :clapping

Tyle że ani nie mam wolnego uchwytu po Tunze, a z drugiej strony nie chcę wydawać na uchwyt więcej niż na pompę :) A tak z drudiej beczki to zadowolony jesteś z chińszczyzny?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem zadowolony :clapping

Mam 2 szt. 102 i 1 szt. 202 i po prostu działają.

Ale w tym samym zbiorniku mam również Tunze 6060 i ta nie tylko że dmucha zdecydowanie mocniej niż 102-ki ale równiez jest bezgłośna. Chińczyki troche słychać, może dlatego że w jednej zamiast ośki jest patyczek od lizaka :)

Z innej strony wkładając ręce do akwarium patrzę z niepokojem na izolacje w chińczykach. Tu widać zdecydowaną różnicę - oczywiście na korzyść Tunze. Izolacja kabli w JVP jest niepokojąco cienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pompe o ktorej mowisz,znajdziesz na ebay'u...wpisz w google "dual twin wavemaker 12000L/h"...wszystkie te pompy sa wyposazone zarowno w przyssawki jak i magnesy...mocne magnesy...Mialem takiego twin'a,ale slabszego (6 tys L/h) i fakt ze chodzi cicho ale tez strasznie sie lamie...ja bym go wiecej nie kupil,ale to indywidualna sprawa...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na magnes 12 000 L super sprawa.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wam się sprawdzają te 12 000 wersje?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz znalesc wersje A. Czyli JVP-202A. Jest z uchwytem magnetycznym wlasnie. Swoja droga ten magnes mnie przeraza :) dlaczego nie montuja takich w czyscikach? Hhehe. Kilka mm grubosci a sie powiesic na nim mozna :)

Co do kabli (odwiecznego problemu pomp jvp) to w serii 202 chinczyki przeszli samych siebie :) w pozytywnym tego slowa znaczeniu bo o dziwo szarpneli sie na przewod trzyzylowy wiec mamy uziemienie :) to Ci checa dopiero :):):)

Ogolnie o samej pompie nie moge zlego slowa powiedziec. Dobrze dmucha. Nie warczy. Mocno sie trzyma. Ceramiczne oski.

Chinczycy sie staraja :) wezcie takiego resuna 15 tys. Zeby nie ten gabaryt dostala by ode mnie 6/6 :)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B jest z magnetycznym uchwytem!


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na pudełkach nie ma tego oznaczenia.... Nie wiecie gdzie w polsce można ten wariant z magnesem kupić?

J


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.