Skocz do zawartości
gregor.gg

led+HQI

Rekomendowane odpowiedzi

ale czy przy osobnych obudowach dalej jest to aż taki problem ?? i czy np. można jakoś skutecznie schłodzić świetlówkę żeby się nie przegrzewała przy lampie HQI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263367 MiQ :

ale czy przy osobnych obudowach dalej jest to aż taki problem ?? i czy np. można jakoś skutecznie schłodzić świetlówkę żeby się nie przegrzewała przy lampie HQI ??

Pytanie jest na tyle kłopotliwe że nie można jednoznacznie stwierdzić TAK/NIE zależy to od wielu składników oraz

od chłodzenia LED Ja mam zamontowane na ceownikach aluminiowych a korona nad akwarium jest otwarta, LED są w odległości ok 10 cm od HQI i tak jak pisałem nie widzę żadnych skutków ubocznych

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami polega na tym, że Ty przepakowujesz a ja robię sam lampy

Mógłbyś tą złotą myśl nieco rozwinąć? Co niby "przepakowujemy"??

Widzisz - różnica między nami jest taka, że my lampy produkujemy - a Ty CHCIAŁBYŚ zacząć je produkować - i najpewniej to właśnie TO jest przyczyną Twoich ataków i "merytorycznych" dyskusji.. Czyż nie Sławku?? Ale uwierz mi - naprawdę mnie to nie boli - dopóki nie wypisujesz głupot na temat naszych lamp... :)

oczywiście znowu będzie to odebrane jako atak na Twój sklep oraz skwitowane brakiem merytorycznej dyskusji.

jw - nie rozumiem dlaczego mówisz o ataku na nasz sklep - nasz sklep tych lamp nie produkuje.

Dziękuję za spektrum Fiji purple ale posiadam i myślę że da się to zrobić na LED oczywiście oddam TZW świetlówkę do testowania za darmo, nie chcieli byśmy chyba żeby za testy płacili klienci ?

Widzisz - diabeł tkwi w szczegółach - piszesz "myślę" - znaczy powiedział Ci Twój kolega teoretyk z politechniki(czy to ten który zmierzył wszystkie ledy na świecie i podał że wypalają się szybciej niż podają to producenci? Był dosyć ciekawy wątek na forum AR )...

Zastanów się jak powstaje wypadkowe spectrum na podstawie barwy białej wytworzonej przez źródło światła LED(RGB) a jak powstaje barwa biała światła emitowana przez żarnik czy świetlówkę.

Ale zapewniam że dojdziesz do tego sam - za jakiś czas..

Zrób - pokaż - porozmawiamy.

PS. I proszę nie zaprzeczaj że kabel który wpada do wody w akwarium na Twoim zdjęciu nie wychodzi z oprawek T5 jak napisał Ci Leszek - tylko z "Twojej najnowszej lampy Cree".

Chyba że zaraz stwierdzisz że widzę co innego niż Ty...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi i pomysle jeszcze jak to odizolowac zeby mozna bylo dac ledy jesli nic do tego czasu nie wykombinjue zaloze zwykle t5 i tyle,choc nie ukrywam ze wolabym dac ledy ze wzgledu na te wymiany,do zalania baniczka jeszcze toche czasu zostalo wiec zobczymy .

temat mysle zakonczony

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263409 Przemek :

Różnica między nami polega na tym, że Ty przepakowujesz a ja robię sam lampy

Mógłbyś tą złotą myśl nieco rozwinąć? Co niby "przepakowujemy"??

Widzisz - różnica między nami jest taka, że my lampy produkujemy - a Ty CHCIAŁBYŚ zacząć je produkować - i najpewniej to właśnie TO jest przyczyną Twoich ataków i "merytorycznych" dyskusji.. Czyż nie Sławku?? .

jw - nie rozumiem dlaczego mówisz o ataku na nasz sklep - nasz sklep tych lamp nie produkuje.

Dziękuję za spektrum Fiji purple ale posiadam i myślę że da się to zrobić na LED oczywiście oddam TZW świetlówkę do testowania za darmo, nie chcieli byśmy chyba żeby za testy płacili klienci ?

Widzisz - diabeł tkwi w szczegółach - piszesz "myślę" - znaczy powiedział Ci Twój kolega teoretyk z politechniki(czy to ten który zmierzył wszystkie ledy na świecie i podał że wypalają się szybciej niż podają to producenci? Był dosyć ciekawy wątek na forum AR )...

Zastanów się jak powstaje wypadkowe spectrum na podstawie barwy białej wytworzonej przez źródło światła LED(RGB) a jak powstaje barwa biała światła emitowana przez żarnik czy świetlówkę.

Ale zapewniam że dojdziesz do tego sam - za jakiś czas..

Zrób - pokaż - porozmawiamy.

PS. I proszę nie zaprzeczaj że kabel który wpada do wody w akwarium na Twoim zdjęciu nie wychodzi z oprawek T5 jak napisał Ci Leszek - tylko z "Twojej najnowszej lampy Cree".

Chyba że zaraz stwierdzisz że widzę co innego niż Ty...


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie rozumię dlaczego od mojej propozycji która była w zeszłym roku porównania mojej i Twojej lampy na neutralnym gruncie uciekasz ? Dajmy lampy nad baniaki z jednym obiegiem i niech ktoś przetestuje co to jest warte ? Co do produkcji lamp to podsunołeś mi pomysł ale dziękuję mnie to nie interesuje. Akwarystyka jest dla mnie hobby a nie źródłem dochodów. A co do świetlówki Fiji purple jestem w stanie zapewnić to widmo światła

po mimo opowiadań Twoich o wielu składowych itd... To samo można powiedzieć o lampach LED też nie mają pełnego widma spektrum a jednak działają Twoje lampy. Następna sprawa, cytat /Zrób - pokaż - porozmawiamy./ zrobiłem,

pokazałem w zeszłym roku i wtedy zaczeła się na mnie nagonka na forum bo zrobiłem lampę DI i działa do dzisjaj

To co piszę nie jest nagonką na Twój sklep, tylko pamiętaj Twoi koledzy oraz kliencji z Trójmiasta mają już wyrobione zdanie na temat Twojego sklepu a w oczy Ci to nie powiedzą. Jeżeli będziesz na tyle inteligętny wyciągniesz odpowiednie wnioski to mam nadzieję że może przyjdzie taka chwila że można coś będzie u Ciebie kupić

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.