Skocz do zawartości
Tom

Problem z OR 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z pompa. konkretnie - klekoce to cholerstwo jak ciagnik, pracuje w kalkreaktorze (zewnetrzna). przyczyne klekotu namierzylem - rotor jest na osce z magnesem osadzony tak, ze o 3/4 obrotu mozna go dookola oski obracac. pozniej trafia na blokade i wlasnie TO tak klekoce. moje pytanie - mozna jakos skleic na chamca ten rotor z oska z magnesem? wiem ze jak to zrobie to o wymianie rotora moge zapomniec, ale nie widze innego rozwiazania. co o tym myslicie?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciebie dokladnie zrozumialem ale wirniki w AM tak wlasnie maja. Ten opor, ktory jest wyczuwalny to hamulec. Gdzies na forum.korallenriff.de jest cos na ten temat.

Generalnie to masz wirnik do wymiany. Jest to standardowa wada pomp AM a juz szczegolnie OR 1200.

Na forum mozesz rowniez doczytac, ze teraz sa troche inne wirniki do tych pomp.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wkurzylem sie i zadzwonilem do AM do dzialu technicznego i musze przyznac ze pierwszy raz w zyciu jestem zadowolony z takiej uslugi jak biuro obslugi klienta.Facet nie tylko od razu zalapal o co mi chodzi, powiedzial mi do tego ze nie ma problemu, moge to skleic na sztywno, powiedzial mi rozniez ze nowe pompy maja te dwie czesci juz fabrycznie klejone na fest i bedzie gralo. powiedzial mi rowniez ze GDYBY jednak dalej halasowalo to mam do niego jeszcze raz przekrecic, wtedy gratis przesla mi nowy wirnik z magnesem. skleilem to cholerstwo sekundka na beton i pompa chodzi jak zloto.

To bylo robione w ten sposob przez to, ze w starych typach (m.in ten co ja mam) byla mozliwosc wymiany samego rotorka(byl tylko na klips wcisniety i dladego to mialo luzy) a w nowych typach wymienia sie od razu cala tuleje wiec tam sa te dwie czesci na glucho sklejone.

Heh, czlowiek cale zycie sie czegos uczy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przewierciłem plastik i włożyłem kołki z nierdzewki

śr.1mm. Zrobiłem to bo klejenie wytrzymywało tylko kilka dni (OR 2500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to juz mam nastepny patent, w razie jak klej pusci

Swoja droga takie ruchome rozwiazanie tej oski to proszenie sie o klopoty ewentualnie celowe dzialaie AM(klekoce - do kosza - nowa... )

albo ... jak pusci to zadzwonie do tego typka i dam sobie poslac nowy model - juz jako jedna calosc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pieknie :] w sumei ja Ci doradzilem ta pompe do tego Kalkreaktora :D no ale sam nie wiedzialem ze to taki badziew , dobrze ze teraz wiem , nie kupie juz wiecej NICCCCC z firmy AM , nie chce tez za friko .

Ktos jest chetny na pompke dozujaca tej firmy a moze kilka innych g .... tego typu ? chetnie pogonie , zamienie , oddam za kubek cieplej strawy :) buahaha


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za kubek strawy to ja wezmę wszystko :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropopo pompki dozujacej, to ma ktos jakas alternatywna pompe do uzupelniacza wody w akwa? nie usmiecha mi sie wywalac kupy kasy tylko po to zeby pozniej co miesiac w tej pompie szlauchy wymieniac

a OR po sklejeniu chodzi prawie bezszmerowo - przykryje go recznikiem jakims i wogole go nie bedzie slychac - nadaje sie jednym slowem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) powaga wymienilbym za cos ta pompe , najlepiej na jakies rurki , kretki , inne wywijasy moga byc firmy nibco , nie potzrbna mi ona calkowicie :D

Jak sa chetni na ta pompke to na piva pisac smialo:D

pozdr..

Ps; Szlauf nalezy mieniac , no moze nie co miesiac ale powiedzmy co 2,5 - 3 miechy jezeli jest uzywana w trybie ciaglym (przy dobrym smarowaniu wazelina techniczna)

Dorzuce wazeliny co nie miara do tej pompy , w ramach pomocy kolezenskiej :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx i tak byłyby już przehandlowane :)

rs po co ci takie badziewne urządzonko ?? mi się przyda do podlewania paprotki ale nie do akwarium, weź przestań :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxi jetty mi sie jeszcze przydadza :) a z ta pompka to juz nie aktualne , po raz pierwszy , po raz drugi ...sprzedana :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.