Skocz do zawartości
StefcioHD

CHCĘ MIEĆ morskie, ale .......

Rekomendowane odpowiedzi

#264017 grzejanc :

A co w tym trudnego? Ja akwa sobie sam przerabiałem, sumpa sam projektowałem i kleiłem. Jakby co z chęcią pomogę.

Nie mam "szkła", silikonu. Zobaczmy co powie szklarz, jak coś, odezwe się z pewnością


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon kosztuje tuba ok 15 zł a szybki ok 50-80 zł za m2 w zależności od grubości.Zamawiasz potrzebne formatki i kleisz.Przy akwarium nieraz trzeba pomajsterkować a klejenie szybek to chyba najprostsze z tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło da się wyciąć na wymiar, silikon jest do kupienia bez problemu itd, itd... Wystarczy tylko trochę chęci i wolnego czasu.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, nie mówię, że nie mam chęci, ale obawiam się, że zanim to sklecę, upaprzę cały panel w silikonie. Pomysł miałem taki, żeby panel stanowił dodatkowy zbiornik. Trzeba by wówczas wyciąć w bocznej szybie akwarium część szybki pod grzebień i zrobić coś w rodzaju spływu, takiego dziobka, rynienki, żeby woda przelewała się do panelu (przy założeniu, że panel to oddzielny zbiornik stojący przy ścianie bocznej akwarium) Nie wiem czy da się zrobić taki panel zewnętrzny jako integralną część "przedłużenie"zbiornika. Wtedy wystarczyłoby wycięcie w bocznej ściance, bez tego dzioba, rynienki.


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Trzeba dokleić boczne ścianki i dno a jedną ściankę akwarium obniżyć albo podnieść trzy boki akwarium głównego.

Tanio można wyciąć kawałek ścianki przy pomocy brzeszczota wolframowego. Trwa to dość długo ale można wyciąć dowolny kształt i kosztuje to tylko tyle co brzeszczot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc (a może ktoś ma projekt) w ustaleniu, zaprojektowaniu panela. Chciałbym, żeby był to panel zewnętrzny, jako dodatkowy zbiornik. Nie wiem jak powinien być duży, ile kaskad, jakie powinien mieć prześwity itd. Akwarium mam 112 l profilowane z okrywą. Dzięki za rady.


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki, no ja chyba o czymś takim myślałem. Jakie powinny odstępy pomiędzy tymi szybkami?


StefcioHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norberto

Witam

Mam pytanko

Chcę zakupic akwarium 160 litr 100x40x40

Chciałbym się dowiedziec czy filtr

Biostar Flotor

Producent: Aqua Medic

kompaktowy zewnętrzny system filtrujący do akwariów morskich o pojemności do 250 litrów z odpieniaczem białek

biostar flotor to połączenie wydajnego, zasilanego pompką odpieniacza białek z rotacyjną gąbką, która spełnia rolę filtra biologicznego. Filtr ten został zaprojektowany z myślą o akwariach o pojemności do 250 litrów.

Czy bedzie odpowiedni do tego zbiornika Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Norberto, witaj na forum. widzę że to pierwszy post :)

i mała rada, jeżeli w istniejącym temacie, nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie i forumowa WYSZUKIWARKA też nic nie znalazła, wtedy załóż własny temat. :)

w ten sposób, będziesz miał w jednym miejscu informacje, odpowiedzi dotyczące konkretnie Twojego zbiornika.

a co do Twojego pytania, to zerknij np. w ten temat

o AM Biostar Flotor jest sporo na forum.

miłego czytania.

:)

ps. wydajność uzależniamy nie tylko od litrów ale i od obsady .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264932 StefcioHD :

Sienki, no ja chyba o czymś takim myślałem. Jakie powinny odstępy pomiędzy tymi szybkami?

Takie, zeby ew media filtracyjne wygodnie wchodzily.

Marcin ma bardzo waskie te szczeliny. Ja mam po ok 4 cm kazda. do pierwszej wkladam wate a do drugiej (gdzie przeplyw jest od dolu) wegiel.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wieszam absorbery na przeciwko pudełka i tam mam największy strumień :) a te centymetrowe szczeliny maja za zadanie zatrzymać bąble powietrza :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norberto

Kupiłem akwarium 80x45x50cm (6mm) o pojemności 180l

Chciałbym sie dowiedziec czy zbiornik o tych wymiarach bedzie nadawał sie na małe akwarium morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.