Skocz do zawartości
nika

Ponarzekajmy sobie tu....

Rekomendowane odpowiedzi

Grzejanc luuuuuuuz, oprocz Ciebie w Naszej Stolicy mieszka Peniek, Robert i inne rowniachy

Myslalem ze piszac nicka po przez szczerosc emocje zostana rozladowane i nie uraze nikogo zachowujac zasady dobego smaku.

Szanuje go jako czlowieka, akwaryste, nawet wiedze ma. Ale za chamskie odzywki i arogancki sposob pisania go nie trawie.

Jest jeszcze jeden podpadziocha ktore pare razy zaszedl mi za skore za czasu moderowania, ale dam mu jeszcze szanse:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz: no to OK, a już się martwiłem, że podpadłem :)

Odnośnie ponarzekania, to chyba nigdy nie będę trawił traktowania klientów przez niektóre sklepy. Może i są mili, normalnie do rany przyłóż, ale dlaczego zamiast oczu mają 5-ciozłotówki? Kupiłem jedną rzecz - padła, później wydałem kupę kasy na parę innych rzeczy - padło. Jak powiedziałem o tym to normalnie niemożliwe! przecież wszystko w sklepie pierwyj sort! Kupiłem po jakimś czasie znów życie - padło, ostatni zakup (też nie tani) - padło! Ręce mi już opadają.

Czy zamiast rzetelnej informacji o stanie zwierzaków, ich pochodzeniu, zdrowiu itp możemy liczyć tylko na wyzysk?

Sklep dostaje ode mnie dożywotniego bana na życie. Pomijam fakt, że wiele razy jak tam byłem pokazywałem im leżące martwe rybki na dnie akwa, wybielałe korale, ale luzik, przecież na wszystko jest wytłumaczenie, aby tylko sprzedać.

Echhhh...


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KU*WA! Tak jest. mam zly dzień.

Korale bielą, gorgonia marudzi. Co jest do cholery! NO3 wysokie!

No i ten ZUS je...chany.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek jeśli masz mnie na myśli to czemu tego nie powiesz tylko mącisz jak polska telewizja.

Mnie nie lubicie dlatego, że powiedziałem co myślę po tym jak zaczęliście się naśmiewać ze mnie. Sorki święty nie jestem i nie będę siedział cicho jak jakiś pustelnik w lesie kiedy gromy zewsząd się na mnie sypią.

Zresztą teraz sami mówicie, że ledy wcale nie są takie doskonałe. Czyli ze co jednak miałem rację? Nie ma rzeczy doskonałych.

Zresztą tak naprawdę tą krytyką chciałem pomóc.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend przed nami można było by gdzieś wyjechać, a pogoda do kitu...

ps. Ma pogoda jakiś wpływ na nasze zbiorniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że ma wpływ! Zamiast jeździć na moto ciągle mocze łapy w zbiorniku i robię w nim zamieszanie :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradzior nie mace tylko napisalem wprost ze nie lubie KIDULTA. Nika edytowala i zmienila na niektorych klubowiczow, wiec dopisalem z Warszawy.

Podpadl mi jeszcze Sterluka za wazeline dla Pavulona, ale dalem na luz. Do Ciebie akurat nic nie mam i nigdy nic nie mialem. W temacie LEDy nigdy sie niewypowiadalem oprocz tego ze nie sa oszczedne. Ciesze sie ze Ty, Kidult czy Slawek naprostowaliscie temat bo cala Polska zylaby w nieswiadomosci.

Moim zdanie ten watek nie powinien byc moderowany, za brak kultury kos powinien dostawac ostrzezenie. Tylko piszac otwarcie i szczerze jest szansa ze nie bedzie nikomu przykro


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263865 Grzegorz Dyzma :

...

Moim zdanie ten watek nie powinien byc moderowany, za brak kultury kos powinien dostawac ostrzezenie. Tylko piszac otwarcie i szczerze jest szansa ze nie bedzie nikomu przykro

nie ma problemu, ja w ogóle uważam że nie przystoi moderować wypowiedzi dorosłych i inteligentnych ludzi. tzn. byłoby cudnie, gdyby każdy pisał w ten sposób by nie zapracować na ostrzeżenia :)

tu możemy powyrzucać i narzekać, i dopóki nie przekroczy sie cienkiej różowiej :) linii moderowania nie będzie.

ale uważam, że personalne zarzuty (nawet najsłuszniejsze) chyba nie powinny się pojawić. można ogólnie nakreślać sutyację, ale pisząc już po nicu, konkretnie... hm ... możemy spodziewać się kolejnej "pyskówky" , a nie o to nam chodzi :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam

A jeszcze sobie ponarzekam:

Dlaczego moderatorzy mogą sobie pisać co im się podoba i nie spotyka ich za to żadna kara?

Może czas wprowadzić wybory moderatorów? Wtedy moderatorami będą ludzie szanowani przez ogół użytkowników. Ten system sprawdza się na forum mofib i panuje tam bardzo miła atmosfera.

Atmosferę można ożywić wprowadzając konkursy w różnych kategoriach [rozmnożenie jakiegoś zwierzaka, najlepsza fotka, 1 akwarium glonowe, spsowe, miękasowe, niefoto, najbardziej psychodeliczna ryba, najlepszy wyrób DIY, najbardziej spasiona tubastrea itp]. Nagrodą mogło by być wyróżnienie w postaci dopisku do profilu może to niewiele ale w ten sposób można by było zdobyć prestiż...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263875 konradzior2 :

To przepraszam

A jeszcze sobie ponarzekam:

Dlaczego moderatorzy mogą sobie pisać co im się podoba i nie spotyka ich za to żadna kara? ...

nie mogą :) i moim zdaniem tak nie postępują, choć oczywiście użytkownik "zmoderowany" może syt. postrezgać inaczej.

odbijając piłeczkę w drugą stronę (zaznaczam piszę ogólnie a nie personalnie :)) , dlaczego niktórzy forumowicze uważają, że mogą pisać co im sie podoba i częto poniżej ogólnie przyjętego poziomu??? nie wiem...

#263875 konradzior2 :...

Może czas wprowadzić wybory moderatorów? Wtedy moderatorami będą ludzie szanowani przez ogół użytkowników. ...

wg. mnie nie tędy droga, bo co to znaczy? nie lubię moda to mam gdzieś co on pisze? bzdurki, mod tak naprawdę "sprząta" i tyle. a szacunek należy się wszystkim forumowiczom, i chociażby własnie przez wzgląd na szacunek do innych, powinniśmy trzymać się regulaminu i zwykłej kultury osobistej - wtedy i moderatorzy by sie ponudzili :)

ale wracamy tu do istotnej kwestii, bo na forum są osoby ,które:

-nie wiedzą ale bardzo chcą się dowiedzieć,

-wiedzą i dzielą się swoim doświadczeniem

-mają generalnie zasady w głębokim poważaniu i dzień bez zadymki czy kąśliwości jest dniem starconym

:)

#263875 konradzior2 :

...

Atmosferę można ożywić wprowadzając konkursy w różnych kategoriach ...

inicjatywy takie były i są , ale... troszku nam to nie wychodzi. czyja wina? nasza! tylko i wyłącznie od nas samych, czyli forumowiczów zależy co się będzie działo na forum, jaki poziom merytoryczny i nie tylko bedzie prezentować :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika nie martw sie. KIDULT przyjmie to bez pyskowki, napisze co jemu sie nie podoba i drazni a ja to przyjme z pokora. Kazdy ma inny charakter, ale wierze ze damy rade i kiedys przy okazji zlotu napijemy sie razem piwa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ..

siedzimy w domach, na zewnątrz od dwóch trzech tygodni leje, to i humory mamy z...epsute :)

słońca brakuje - ot co. ja to widze i w domu, i w pracy i na tym forum,

czasem dobrze byłoby się ugryźć w język i nie prowadzić wojen, jak to faktycznie ma miejsce zwłaszcza ostatnio w niektórych tematach.

mnie drażni...

moje małe akwarium, to że nie mam miejsca na większe, i to że mam ciągle glony, i to że wapienne nie rosną, i to że rybke wcieło... i pogoda mnie drażni, i niektórzy tu, ale widzę że nie tylko mnie :)

co zrobić, zawsze mogło być gorzej :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spirou ma racje.. ja pod biurem od dziś znów mam wozy straży pożarnej, a nie było ich prawie tydzień.. i cały dzień słyszę przepompowujące pompy i ich generatory ://

do tego mokro, szaro i nieciekawie..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263885 spirou :

wiecie co ..

siedzimy w domach, na zewnątrz od dwóch trzech tygodni leje, to i humory mamy z...epsute :)

słońca brakuje - ot co. ja to widze i w domu, i w pracy i na tym forum,

czasem dobrze byłoby się ugryźć w język i nie prowadzić wojen, jak to faktycznie ma miejsce zwłaszcza ostatnio w niektórych tematach.

Co racja to racja, na rozładowanie napięcia :) za chwilkę wstawię nowe kawały poza kolejką :)

Mnie drażni...trochę tego jest, ale i tak muszę z tym żyć, dopiekanie innym tego nie zmieni. Pozdrawiam wszystkich


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze ogólnie przyjętym poziomem jest wolność słowa. Każdy w Polsce może wyrażać swoje poglądy.

Dlaczego za złych uznaje się tych, którzy krytykują lampy led.

Forum chyba służy do tego żeby dyskutować a nie do tego żeby wszystkim pochlebstwa słać. Ja strasznie nie lubię jak mnie wychwalają. Wolę jak ktoś powie, że coś robię źle bo dzięki temu mogę się że tak powiem samodoskonalić.

A u mnie jest słońce! chwilowo ale jest


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263896 konradzior2 :

Wydaje mi się ze ogólnie przyjętym poziomem jest wolność słowa. Każdy w Polsce może wyrażać swoje poglądy. ...

dokładnie tak! ale zachęcam do zapoznania się i stosowana całej definicji wolności słowa , a zwłaszcza chodzi mi o ten fragment:

" ... Prawo to jednak może podlegać pewnym ograniczeniom ze względu na poszanowanie praw lub dobrego imienia innych osób lub ochronę bezpieczeństwa narodowego, porządku publicznego, ochronę zdrowia i moralności. ..."

krytyka jest potrzebna ale merytoryczna, jeżeli masz rację - udowodnij to, pokaż innym że są w błędzie. właśnie po to jest forum i dyskusje. i tyle :)

ps. i u mnie chwilkę słonko poświeciło, ale już ktoś je zabrał :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest burza

więc czemu zawsze zostaję zwyzywany od głupków albo szczurów forumowych [albo poprostu zbanowany przy pierwszym poście który się nie podoba] jak próbuje dowieść że pan nadelektryczny nie ma racji. Co ciekawe przeważnie to on mnie banuje... [Ostatnio ktoś się nawet postarał bo zbanował mnie na ip. Aż musiałem zejść na dół i zrestartować modem///]

:kapelusz


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konradzior2, żebyśmy oboje nie musieli nagle "dużo żalu wyrzucać", to tak uczciwie... naprawdę uważasz, że wcześniejsze wypowiedzi były o.k.? tak z ręką na sercu? ja o ledach pojęcia nie mam, więc dlaczego również mnie tamte wpisy obraziły???

bo dałeś się (nie Ty jeden) ponieść emocjom i zamiast krytykować led-y wszedłeś personalnie na forumowiczów. o to chodzi, a nie jest problemem, że masz inny pogląd w sprawie led. właśnie róznica poglądów generuje ciekawe dyskusje, do momentu gdy nie schodzimy do poziomu "piaskownicy".

dlatego tu będziemy rozładowywać, żeby merytorycznie pisać w innych tematach :)

ps. u Ciebie burza, u mnie już też... to kto zabrał słoneczko???


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze dałem się sprowokować i wstydzę się teraz za to ale to była ostra samcza obrona na ataki ze strony ludzi, którzy wyzywają mnie od szczurów forumowch głupich politechnicznych itd. w sytuacji w której skończyły się im argumenty i musieli by uznać, że mam rację albo zwyzywać mnie od głupków.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie można tu przeklinać, co? Szkoda.

Wczoraj (Dzień Dziecka) dostałem 8 pkt. karnych i mandat 300zł. Nie o takie prezenty mi chodziło, k..waaa!!!:cursin

Aha...I nie podoba mi się na forum ta przerażająca dbałość o to by posty były na temat. To okropne. Naprawdę nie możemy czasami poofftopować?

Jakiś taki stłamszony się dzisiaj czuję :)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że nawet merytoryczne uwagi nic nie wnoszą bo i tak są kwitowane, jak nie są po myśli niektórych.

Pozdrawiam

ps. dałem na luz ..... nie będę więcej was i siebie stresował


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w poglądach są nieuniknione i nawet bardzo pożyteczne.

Ważne żebyśmy nauczyli się dyskutować o problemie i nie przenosić niechęci na osobę, z którą dyskutujemy.

O ile oczywiście na to zasługuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym zasługiwaniu zawiera się cały problem wylkinania się.

Ale i tak jest jakiś postęp bo w poprzednim wieku za różnicę zdań dostawało się kulkę.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli to że Nika zakładając ten temat zrobila błąd w tytule:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dba o poprawną Polszczyznę :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.