Skocz do zawartości
piona

boyu-WM4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos miał takie cudo u siebie w akwa?? Jak tak ,to chciałbym zasięgnąć info jak to faktycznie sie sprawuje..Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WM3, przysawki sa do d*py, pala sie przekazniki ale sa dostepne w byle jakim elektronicznym sklepie (narazie poszyly 2 - w ciagu roku - interwal z 10s) poza tym wydajnosc na pewno nie nominalna. Poza tym ok. Ja zostawiam sterownik i daje 4 x jvp 202.


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziadu ..dzieki ,za odp. troche ostudziłeś moje zapedy aby to nabyc:whip..Tak czułem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Dlaczego ja miałem i było super.

4x5000L ale przekaznik było słychac jak przełaczał pompy i tyle a że łożko mam zaraz koło zbiornika to było słychac w nocy a żonka jest "uczulona" na jaki kolwiek chałas :cursinzwłaszcza akwarium :banghead itylko dlatego sprzedałem.

Zato jak bedzie inne mieszkanko kiedys to napewno dopale na nich zbornik.

Rewelacyjnie robią ruch wody jak w oceanie na krótkich czasach.

Zbiornik ma 125cm dł i tak dały rade ładnie rozbujac.

Jesli omnie chodzi polecam i nic sie nie paliło.

Wiem też że można kupic jaies elektroniczne przekaźniki i wmontowac i niesłychac a nawet jak sie spalą to te 10zł raz na rok to i tak warto

Mankament jedyny każda bierze po 24waty

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 24W to nawet nie patrzylem... Pala sie przekazniki w mojej. Wymieniam hurtem :) spac przy tym bym nie mogl - znaczy ja tak ale... cykanie mechaniczych przekaznikow jest :) zbiornik 150dl... cos tam rusza.

Masz moze namiar na takie przekazniki co "nie cykaja" ?


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Zapytam kumpla ok .

A jak chcesz to napisz do niego na forum "Eridanus" spoko gosc to powie ci jakie dokładnie.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 2:0 :)

Te wady ktore wymienilem nie przekreslaja pomp.


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie to działa ?? po prostu co te 10sek załącza inną pompę ?? to chyba takie coś łatwo samemu zrobić i mozna na lepszych podzespołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

czasy mozna zmieniac według uznania od 2-3 sek do chyba ponad 1min albo iwiecej niepamietam dokładnie ale na krotkich

to działa jak wavebox tunze identycznie :) jest opcja wyłaczania do karmienia i sam sie załanacza po paru minutach

luknij :

http://www.fish-street.com/boyu_wm-4_wave_maker?category_id=35

ja bym wział te :

http://www.fish-street.com/boyu_wm-3_wave_maker_magnet_version?category_id=35

zawsze mozna 2 pomy podpiac i miec w zapasie 2 szt :)

a ta sama cena prawie

Jest sie nadczym zastanowic :) sterownik moze sobie dobrac.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Jak bys zamawiała daj znac moze sie tez skusze zawsze przesyłka taniej,zalezy kiedy bedziesz zamawiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J tez mam ten przekaznik z 4 pompami, cykanie slychac i wkurza dosc, jesli masz zbiornik w osobnym pokoju/salonie to nie ma problemu. Dodatkowo zauwazylem ze u mnie przekazniki zaklucaja urzadzenia elektroniczne (TV LCD, Monitor LCD i czasem myszka bezprzewodowa sie zawiesza, dodatkowo w trakcie odtwarzania DVD przy co drugim przelaczeniu pompy wylacza sie dzwiek na 1-2 sec).

Nie wiem czy to sieje droga radiowa czy jakas fale na siec elektryczna puszcza, poki co zamierzam zalozyc jakis filtr 'pradu' na kabel do akwarium i chyba zawine ten przekaznik w folie aluminiowa (nie wiem czy to wytlumi ewentualne fale elektromagnetyczne, ale o ile dobrze pamietam z fizyki w szkole to powinno dac puszke Faradaya - wiec powinno pomoc..)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajdzie jakiś niebojący co to otworzy i strzeli _dobre_ fotki wnętrza to być może damy radę zrobić sterownik niezakłócający i absolutnie bezgłośny. O ile tylko moje przypuszczenia są słuszne...

Zresztą, wychodzi na to że to pompki na 24Vdc przełączane cyklicznie przekaźnikami. Wystarczy użyć troszkę zmodyfikowanego układu dolewki jaki niedawno robił grzejanc ale zamiast przekaźników wsadzić mosfety i już jest bezgłośnie i bezzakłóceniowo bo nic nie iskrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co to za cudo... Zamówiłem, przyjedzie w najbliższym tygodniu. Rozpruję i zajrzymy :) Rajcuje mnie co innego - że skoro to 24VDC - to można podłączyć każdą taką pompę - wystarczy dostosować wtyczki. Taki pseudomultikontroler zamiast za 1000, to za 400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co to za cudo... Zamówiłem, przyjedzie w najbliższym tygodniu. Rozpruję i zajrzymy :) Rajcuje mnie co innego - że skoro to 24VDC - to można podłączyć każdą taką pompę - wystarczy dostosować wtyczki. Taki pseudomultikontroler zamiast za 1000, to za 400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.avt.pl/p/pl/482158/uklad+czasowy.html

to jest sterownik na 230V tylko pojedyńczy i kosztuje 25pln

pytanie tylko jak jest z załączaniem/wyłaczaniem (trwałość itd) i czemu to są pompy na 24Va nie na 230 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy na 230V nie są sterowane chyba dlatego, że silniki by im nie wytrzymały tylu cykli dobowych... tak mi się wydaje... Dlatego wszystkie sterowanki to 12V albo 24V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sterowane jest tak że prąd się "zabiera" i potem podaje - skoro to są styczniki, więc pompa też raczej lekko nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam po grzebaniu w sterowniku "AnTa" to pompy były na 230V/50Hz(nie działał sterownik po podpięciu zasilania) W tym zestawieBoyu WM3


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam wm-4 (2 pompy) i jestm bardzo zadowolony. W momencie przelanczania sie pomp nie jest slyszalny zaden dzwiek, najprawdopodobniej dlatego ze pompy sterowane sa niskiem napieciem. W modelu wm-3 pompy zasilane sa napieciem 220 i tam faktycznie slyszalny jest dzwiek przelanczania. Ostatnio widzialem ze owe zestawy pomp pojawily sie u nas na allegro wiec mozna by bylo zapytac dokladnie jak to z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moj blad..... mam wm4 (dwie pompy) a wm3 to cztery pomy i sterowanie 220V.

Nie wiem dlaczego taka dziwna numeracje zrobili sobie chinczycy ake tak wlasnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw WM-3 4 pompy 220V 2 lata pracują bez większych problemów. Niedogodnością jest odgłos przełączania przekaźników oraz zakłócenia - pojawiają się od czasu do czasu (słuchanie muzyki).


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.