Skocz do zawartości
dolec

Gdzie wykonac zbiornik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prosbe do kolegow i kolezanek z lublina i okolic

chce zamowic nowy zbiornik o wymiarach 50x35x35 (frat i jeden bok z OW. reszta z F.) W ~HABERZE~ wycenili mi na 140pl wydaje mi sie ze ciut drogo bo za zwykly zbiornik powiedziano mi 60pl (dodam ze wykonanie zbornika jest oky -zamawialem juz kilka razy u nich zbiorniki do slodkowodnych)

na forum czytalem ze koszt zbiornika ze szkla OW moze wzrosnac dwu krotnie a w moim przypadku cena przerosla podstawowa cene gdzie sa tylko dwie szyby z OW

moze ktos podac namiary na inne zaklady szklarskie ktore estetycznie kleja w rozsadnej monecie

z gory dziekuje i pozdrawiam


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie dokladnie- koszt zbiornikow z OW jest ok PIEC razy wyzszy nuiz ze zwyklego flotu!


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264190 tirno :

Zobacz sobie dokladnie- koszt zbiornikow z OW jest ok PIEC razy wyzszy nuiz ze zwyklego flotu!

Tiaaaa... A szkło jest 30% droższa od zwykłego...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej grubosci szkla wyceniali dla ciebie te zbiorniki?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac 6mm


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 6 mm to szczeze mowiąc roznica wizualna niebedzie wielka miedzy FLOAT a OW,


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#264359 Tofik :

Tanio?

A z tond, że producenci akwarium w stylu rośłinyakwariowe. rżną innych jak tylko mogą, bezwstydu.

Po prostu nie mają konkurencji. ***

Chyba raczej drogo

70x35x35 - szyba 6 mm wszystkie szyby OPTI to max 200 zł

Darku, musiałam edytować cytat @Tofika

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264359 Tofik :

Tanio?

A z tond, że producenci akwarium w stylu rośłinyakwariowe. rżną innych jak tylko mogą, bezwstydu.

Po prostu nie mają konkurencji. Na dużych akwariach można zaoszczędzić nawet 1000zl kupując u mnie

Dzieląc cenę przez litraż wychodzi 3,2o zł/l no bez jaj, przy szybie 6 mm??? Jeśli chcesz być traktowany po koleżeńsku to pomagaj kolegom, a nie rżnij ich jak leszczy:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mętlik panowie.

@seb Mógłbyś sprecyzować czy to wg Ciebie tanio czy jednak drogo? - nieaktualne :)

@Tofik Nic o Tobie nie wiadomo, jakbyś uzupełnił profil choćby o miasto, byłoby miło.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Na małych akwariach wyjdzie drożej albo podobnie.

Masz tu cenę:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-akwarium.php?length=70&depth=35&height=35&tchikness=6mm&x=54&y=17

Ra chce 390zl,

Nie wiem gdzie znalazłeś taką cenę za opti, być może marnej jakości wykonie.

Wpisz sobie tam wymiary np 90*45*45 8mm wychodzi 810zl

***

Różnica spora. W przypadku Opti nie wygodne jest licznie za litr

zakaz komercji, zgodnie z pkt. 17 REGULAMINU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dywagować, sam kleję akwaria dla siebie i wiem ile kosztuje opti, Ty też kleisz i też wiesz ile kosztuje opti, co do jakości sklejenia to klejenie opti niczym się nie rożni od klejenia float, jeśli ktoś skleil kilka baniaków to wie o czym mówię. Żeby nie było że chcę Ci zrobić konkurencję, ja kleję akwaria TYLKO dla siebie i wiem ile płacę za szkło. Cena RA jest z kosmosu, Twoja trochę blizej ziemi, ale również z kosmosu, no ale skoro robisz to zarobkowo to inna sprawa, tyle że w takim przypadku powinieneś inaczej się "reklamować", ten wątek to kiepskie ku temu miejsce...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)nie chcę tutaj reklmaowac, a jedynie pokazac jaki wyzysk jest na tym szkle

2)Oszem flat klei się tak samo jak opti. i odwrtopenie, ale jak AuqaArt Wali 0,5cm wałku w narożach i to w np 100L to o to mi chodziło., Do tego, miałem na myśli spasowanie szyb, polerkę na wysoki połysk. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... akwaria ze szkła z OW są kilkukrotnie droższe niż ze zwykłego float a różnica w cenie na 1m2 szkła pomiędzy float a opti white 10mm wynosi (w Białymstoku http://www.szklarski.com/ ) około 100zł, jak kleili mi zbiornik 570L musiałem dopłacić tylko 170zł aby mieć front i oba boki z OW więc nawet się nie zastanawiałem. Cena baniaka z całości z float była 750zł a z frontem i bokami z OW 920zł (oczywiście w cenie polerka krawędzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walek w narożniku potrzebny jest psu na budę... Na wytrzymalość spoiny nie ma żadnego wpływu, a ładnie wyglada tylko jak jest nowy, po zalaniu, po jakimś czasie przeźroczysty silikon się odbarwia i wygląda syfiasto. Polerka krawędzi też nie jest potrzebna, bo w miejscu styku nie ma żadnego wpływu na wygląd spoiny, silikon i tak wszystko wypałnia, czy jest polerowane czy nie i spoina jest przejrzysta na przestrzał. Ewentualnie jeśli ktoś chce to może sobie kazać spolerować tylko górne krawędzie, chociaż i one zazwyczaj są przykrywane jakąś kopułą czy koroną... Więc reasumując, ceny akwariów z opti są z kosmosu wzięte...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, ale widoczne są też od boków boczne krawędzie frontowej szyby. Polerowane ładniej wyglądają niż w macie tylko po szlifowaniu :) oczywiście do klejenia tylko czarny silikon, przezroczyste po pewnym czasie się brudzą i nie wyglądaja atrakcyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.